WYSPY OWCZE

Odkryj Wyspy Owcze w towarzystwie pasjonatów archipelagu.
Pokażemy Ci je z trzech perspektyw – z lądu, oceanu i powietrza.
Odwiedzisz najpiękniejsze i mało znane zakątki odkryte przez nas w trakcie wielu podróży.
Pobyt urozmaicą ekstremalne przeżycia podczas lotów helikopterem czy w czasie rejsu RIB’em z prędkością 80 km/h. Poznasz farerską kulturę, obyczaje i tradycje w tym unikalną kuchnie, w której króluje mięso wielorybów i morskich. ptaków.
Zapraszamy!

Wyjazd realizowany jest przy współpracy mojego biura razem z Klubem Miłośników Wysp Owczych.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMINy:

CENA:

WARUNKI

 • 6 lipca – 12 lipca 2024 (7 wolnych miejsc)

6990 zł (cena nie zawiera biletu lotniczego – bilet lotniczy około 2000 –  3000 zł)

PROMOCJA!

PRZY ZAPISIE DO 20.01.2024 rok promocyjna cena 6690 zł (Promocja nie łączy się z innymi promocjami, upustami, rabatami, obniżkami, bonami, voucherami)

 

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości wycieczki w terminie do 5 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Podróż na Wyspy Owcze. Wizyta w Viðareiði – u podnóża najwyższego przylądka Europy

Transfer lotniczy na Wyspy Owcze. Po przybyciu na archipelag udajemy się do apartamentów w  Oyndarfjørður

Po krótkim odpoczynku wybierzemy się do Viðareiði – najdalej na północ wysuniętej miejscowości na archipelagu. Przemierzymy sieć tuneli, aby dostać się do tej osady zbudowanej u podnóża jednego z najwyższych przylądków Europy – Eniberg. Jeżeli czas pozwoli, dotrzemy także do opuszczonej osady Múli.

DZIEŃ 2

Szlakiem najpiękniejszych zakątków wysp centralnych

Po śniadaniu, przemierzając najbardziej malowniczą drogę na archipelagu, udamy się w okolice osady Funningur w północnej części wyspy Eysturoy. Ta niewielka wieś, usytuowana malowniczo na zboczu najwyższej góry Wysp Owczych, stanowi punkt startowy dla kilku ciekawych szlaków. My wybierzemy się na ten najbardziej spektakularny i po krótkim trekkingu staniemy na szczycie klifu z bajkowym widokiem na fiord i otaczające go wysokie, poszarpane szczyty.

Chcąc ostudzić emocje, pojedziemy do nieodległej osady Gjógv – według wielu najpiękniejszej na Wyspach Owczych. Przed nami spacer na tutejszy monumentaly klif. Z wysokości 200 metrów n.p.m. zobaczymy otwarty ocean, przeciwległą wyspę Kalsoy, a przy odrobinie szczęścia, także pojawiające się tu coraz liczniej maskonury.

Następnie, po krótkiej przerwie na przekąskę, wybierzemy się do Saksun nad laguną Pollurin.
W przeszłości, pośród wysokich gór, znajdował się tam naturalny port z wyjątkową architekturą. To niewątpliwe jedno z najpiękniejszych miejsc na archipelagu często określane mianem wsi rodem z „Władcy Pierścieni” lub „Narnii”. Odwiedzimy tu każdy zakątek i wejdziemy na dwa wyjątkowe punkty widokowe. Na koniec naszego pobytu w Saksun udamy się na spacer w kierunku oceanu i leżącej tam czarnej plaży, przechodząc brzegiem laguny z wyjątkowym widokiem na osadę i otaczające ją wodospady.

Po powrocie do domu przyjdzie czas na krótką regenerację sił przed wieczornymi atrakcjami. Wszyscy chętni zmierzyć się z żywiołem, udadzą się na jedną z plaż, gdzie popijając lokalny akvavit, dodamy sobie odwagi, by zanurzyć się w falach Oceanu Atlantyckiego. Wrażenia niezapomniane!

DZIEŃ 3

Najpiękniejsze zakamarki wokół stolicy
i moc wrażeń podczas rejsu szybkim pontonem typu RIB do największych morskich jaskiń

Pierwszym przystankiem naszej podróży będzie Kirkjubøur. To pięknie usytuowana osada na przedmieściach Tórshavn, stanowiąca przez wieki centrum polityczne i duchowe archipelagu. Na jej skraju odwiedzimy niedokończoną i jedyną na Wyspach Owczych katedrę – św. Magnusa. By w pełni poczuć atmosferę Wysp Owczych sprzed wieków, zajrzymy także do charakterystycznego budynku przylegającego do katedry. To Kirkjubøargarður – najstarszy stale zamieszkały drewniany dom na świecie, należący do znamienitej rodziny Paturssonów, z której wywodzą się artyści, politycy i działacze społeczni.

W poszukiwaniu skandynawskiego klimatu zajrzymy także do kościoła św. Olafa – najstarszego budynku sakralnego na archipelagu. Szczególne wrażenie robi minimalizm wystroju, tak charakterystyczny dla kościołów protestanckich, ale także przylegający cmentarz pełen grobów farerskich bohaterów narodowych.

Opuszczając Kirkjubøur będziemy mieć tylko chwile by zrobić w sercach miejsce na sporą dawkę kolejnych emocji. Udajemy się bowiem do najbliższego portu, gdzie rozpoczniemy jedyny w swoim rodzaju rejs szybkim pontonem typu RIB. Przed nami wyjątkowe doświadczenia – podróż z prędkością 120 km/h po falach Atlantyku oraz wizyta w największych morskich jaskiniach na ziemi. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także Orki żyjące w tej okolicy.

To nie koniec atrakcji. Pełni wrażeń odwiedzimy nieodległe Tórshavn – stolicę Wysp Owczych. Zobaczymy jej najpiękniejsze zakątki, damy sobie czas na samodzielne odkrywanie miasteczka oraz zakup pamiątek. Przy dobrej widoczności, odwiedzimy również kilka punktów widokowych wokół stolicy.

DZIEŃ 4

W królestwie Maskonurów, czyli podróż na piękną Mykines

Po śniadaniu czas na prawdziwą przygodę! Przed nami wizyta na Mykines   – najpiękniejszej wyspie archipelagu. W trakcie rejsu będzie okazja zobaczyć z bliska wysepkę Tindhólmur oraz dolinę Gásadalur – symbole surowej przyrody Wysp Owczych. Po przybyciu na Mykines przespacerujemy się po jedynej osadzie na wyspie, dziś niemal opuszczonej. Następnie skierujemy się na Mykinesholmur – małą wysepkę oddzieloną od Mykines metalową kładką, aby zobaczyć największą na Atlantyku kolonie Maskonurów i Głuptaków. Po powrocie do osady, w lokalnym barze spróbujemy kanapek z owczym mięsem oraz piwa rabarbarowego. W drodze powrotnej 40 minutowy rejs szybką łodzią wzdłuż najpiękniejszego fiordu Wysp Owczych.

DZIEŃ 5

Wyspa Jamesa Bonda i lot śmigłowcem ponad najpiękniejszymi zakątkami archipelagu

Nie zwalniamy tempa. O poranku wybierzemy się w krótki rejs promem na wyspę Kalsoy. To właśnie tutaj kręcono najnowsze przygody James Bonda „Nie czas umierać”. Wyspa zwana jest fujarką, a to wszystko ze względu na swój charakterystyczny wydłużony kształt i 4 tunele, które komunikują odciętę górami osady. Przemierzmy je wszystkie by dostać się do wsi Trøllanes, gdzie rozpoczyna się krótki szlak do jednego z najpiękniejszych miejsc na archipelagu – przylądka Kallurin. Roztaczają się stamtąd bajkowe widoki na kaskadowo wyłaniające się najwyższe przylądki w Europie. Miejsce pozostaje w pamięci na zawsze. Wracając do Klaksvík nie ominiemy Mikladalur, największej osady na wyspie, by zobaczyć posąg Kópakonan – kobiety foki. To co najlepsze jednak dopiero przed nami!

Czas na prawdziwą przygodę i lot śmigłowcem. Wystartujemy z heliportu w Klaksvíku a naszym celem będzie lotnisko Vágar. Po drodze przelecimy nad stolicą Tórshavn, przepiękną wyspą Koltur i tuż nad wyjątkowym wodospadem Bøsdalafossur przelewającym swe wody z jeziora Sørvágsvatn wprost do oceanu.

To nie koniec atrakcji! Z lotniska wybierzemy się do Gásadalur – do 2006 roku jedynej miejscowości na Wyspach Owczych odciętej od systemu drogowego. Jeżeli pogoda pozwoli, przejdziemy do miejscowości starym, pocztowym szlakiem, gwarantującym najpiękniejsze widoki na archipelagu. Roztacza się stamtąd niesamowity widok na Mykines oraz Tindhólmur, które będziemy podziwiać z kilku punktów widokowych. W finale staniemy naprzeciw wodospadu Múlafossur, bez cienia przesady, najbardziej fotogenicznego
na archipelagu.

DZIEŃ 6

W drodze na najwyższy szczyt archipelagu

Dzień rozpoczniemy wizytą w Tjørnuvík. To piękna osada na północy Streymoy, którą często nazywamy „Sosnowcem”. Przekorna bliskość tak odległych od siebie punktów na mapie zostanie uczestnikom wycieczki szczegółowo, choć pokrętnie wyjaśniona. Oprócz tej banalnej opowieści w Tjørnuvík czeka na nas niezwykła wulkaniczna plaża i niepowtarzalny widok dostępny dla tych, którzy zdecydują się wejść kilkaset metrów łatwym szlakiem powyżej miejscowości.

Następnie wybierzemy się na wycieczkę najwyżej położoną szosą na Wyspach Owczych. Prowadzi ona przez masyw Slættaratindur – najwyższej góry archipelagu o wysokości 882 m.n.p.m.  To jednocześnie najwyższy szczyt europejskiej części Królestwa Danii. Góra przyciąga ludzi z całego świata, nie tylko ze względu na oszałamiające widoki, ale także dlatego, że jest częścią wyzwania jakim jest Korona Europy. Zdobędziemy szczyt pokonując 300 metrów różnicy skąd roztacza się najwspanialszy widok na cały archipelag!

DZIEŃ 7

Powrót do Polski

Program ma charakter ramowy i jego realizacja jest uzależniona od warunków pogodowych.

 

ATRAKCJE:

Lot helikopterem wzdłuż najpiękniejszego fiordu na Wyspach Owczych

Widok Wysp Owczych z lotu ptaka robi wyjątkowe wrażenie. Emocji dostarczają nie tylko krajobrazy ale i sam fakt lotu helikopterem. W czasie naszej podróży na Wyspy Owcze wybierzemy się helikopterem na najbardziej widowiskową trasę, która wiedzie na Mykines – najpiękniejszą wyspę archipelagu. Podróż rozpoczniemy na lotnisku Vágar, skąd polecimy wzdłuż fiordu Sørvágsfjørður ponad szczytami bajkowej wyspy Tindholmur. Będzie co podziwiać.

Maskonury na Mykines

Największa kolonia tych pięknych ptaków znajduje się na Mykinesholmur – małej wysepce przyklejonej na Mykines od zachodu. Na niewielkiej powierzchni gniazduje tam ponad 20 tysięcy osobników. Spenetrujemy Mykinesholmur w drodze do latarni morskiej znajdującej się na jej końcu.

Największe jaskinie morskie na świecie

Wpłyniemy do wnętrza największej morskiej jaskini na świcie – Klæmintsgjógv, znajdującej się u zachodnich wybrzeży wyspy Hestur. Jej kubatura to ponad 348 tys. m3. Tym samym jest o ponad 100 tys. m3 większa od słynnej Rikoriko w Nowej Zelandii.

Rejs szybkim pontonem typu RIB

Sporej dawki adrenaliny dostarczy nam rejs z prędkością 80 km na godzinę na pontonie typu RIB. Zostaniemy wyposażeni w specjalne kombinezony chroniące nas przed wiatrem i wodą, tak abyśmy komfortowo mogli skakać po falach kilka metrów nad taflą oceanu!

Saksun

Odwiedzimy Saksun na laguną Poullrin, jedną z wizytówek Wysp Owczych. Tutaj najłatwiej przenieść się w czasie wyobrażając sobie okres panowania wikingów nad archipelagiem. Domy kryte trawą na tle majestatycznych gór, z których spływają wstęgi wodospadów. Zobaczymy Saksun zarówno z perspektywy laguny jak i otaczających osadę gór.

Mykines – najpiękniejsza wyspa archipelagu

Mykines to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Wyspach Owczych.  To właśnie tu znajduje się największa kolonia Maskonurów na całym archipelagu i to tu najłatwiej przyjrzeć się im z bliska. Możliwość obcowania z ptakami w ich naturalnym środowisku to tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają nas na Mykines. Magię tego miejsca tworzy przede wszystkim krajobraz – połączenie wysokich gór z otwartym oceanem i wciśnięta miedzy nie osada o tej samej nazwie.

Szlak do Gásadalur

Gásadalur położona jest w rozległej dolinie górskiej, na stosunkowo wysokim klifie u zachodnich wybrzeży wyspy Vágar. Brak swobodnego zejścia do oceanu oraz wysokie góry otaczające dolinę z trzech stron odizolowały Gásadalur od reszty archipelagu. Do niedawna, jako jedyna zamieszkana osada na Wyspach Owczych nie posiadała połączenia z systemem drogowym,. Z perspektywy turysty stanowiło nie lada atrakcję. W 2005 oddano do użytku Gásadalstunnilin, tunel o długości 1410 m, który zmienił życie 17 mieszkańców osady oraz zahamował stopniowe wyludnienie. Zamiast jechać tunelem wybierzemy się jednak starym szlakiem łączącym osadę z resztą świata. Przed nami zapierające dech w piersiach widoki na Mykines, Tindholur i najwyższe szczyty wyspy Vágar.

Najwyższy szczyt Wysp Owczych – Slættaratindur

Przy dobrej pogodzie podejmiemy wyzwanie zdobycia najwyższego szczytu Wysp Owczych, który wchodzi w skład Korony Europy – najwyższych europejskich szczytów państw leżących na kontynencie.

Najmniejsza stolica na świecie – Tórshavn

Zwiedzimy Tórshavn, stolicę archipelagu, a jednocześnie najmniejsze miasto posiadające atrybuty stolicy. Przekonamy się o tym zwiedzając Tianganes. To półwysep przy porcie w Tórshavn stanowiący od wieków centrum farerskiej polityki. Zajmuje go charakterystyczna drewniana zabudowa, stanowiąca przykład XVI wiecznej architektury duńskiej. Wbrew informacjom zawartym w Wikipedii, część budynków na półwyspie należy do administracji publicznej i rządowej, a nie do parlamentu. Znajduje się tam między innymi siedziba Premiera Rządu Wysp Owczych oraz liczne ministerstwa.

Szlak na Kallurin

W 2007 roku Wyspy Owcze zostały uznane przez National Geographic Traveller najpiękniejszymi wyspami na świecie pokonując 111 konkurentów.  Okładkę numeru, w którym ogłoszono wyniki tego zestawienia zdobiła latarnia na Kallur. W rzeczywistości jest tam jeszcze piękniej i będziecie mieli okazje tego doświadczyć.

Tjørnuvík

To jedna z najpiękniejszych osad Wysp Owczych. Z  Tjørnuvík roztacza się wspaniały widok na skały „Olbrzym i Wiedźma”. Miejscowość znana jest także z odwiedzin żeglarza Tima Severina, który pod koniec lat 70 tych XX wieku wylądował w zatoce Tjørnuvík , w czasie swojej podróży śladami Św. Brendana.

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi na Wyspach Owczych.
 • Wszelkie koszty komunikacji na Wyspach Owczych, w tym wynajem samochodu, paliwo oraz inne koszty związane z użytkowaniem samochodu na Wyspach Owczych (opłaty za tunele, opłaty parkingowe).
 • Wszelkie opisane płatne atrakcje turystyczne.
 • Stała obecność przewodnika.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Pomoc w zakupie biletu lotniczego.
 • Telefoniczną Pomoc assistance – podczas trwania przelotu na Wyspy Owcze.

Nie zapewniamy:

 • Opieki pilota w czasie lotu.
 • Przelotu ( około 2000-3000 zł) – pomagam w wyborze i zakupie lotu
 • Kieszonkowego,
 • Wyżywienia (koszt to około 500 zł)

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE, WYGENERUJ UMOWĘ I ZAPŁAĆ ZALICZKĘ:
(zgłoś się po kod BONU RABATOWEGO: biuro@lemonandlime.pl)

UBEZPIECZ SWÓJ WYJAZD OD REZYGNACJI:

OFERTA SKIEROWANA DO GRUPY 7-dmio OSOBOWEJ!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zakwaterowanie

Zamieszkamy w fenomenalnym Eysturland Lodge – pensjonacie prowadzonym przez niezrównaną Kingę Eysturland. Kinga, która na wyspach mieszka od lat, to wulkan dobrej energii. Ugości nas w swoim pięknym domu i swoimi opowieściami pozwoli poznać archipelag od podszewki.

Wyżywienie

W miejscu gdzie będziemy zakwaterowani jest w pełni wyposażona kuchnia. Śniadania i kolacje przygotowujemy we własnym zakresie. W przypadku większości naszych grup obiady przygotowywane są wspólnie. Dla zainteresowanych jest możliwość wychodzenia do restauracji.

Przelot na Wyspy Owcze

Każdy z uczestników wyprawy rozpoczyna ją w wybranym przez siebie porcie lotniczym, skąd leci na Wyspy Owcze. Każdego z uczestników odbieramy na lotnisku Vágar (IATA: FAE). Połączenia lotnicze na Wyspy Owcze oferują linie lotnicze LOT, SAS, KLM/AIR France oraz Atlantic Airways. Zapewniam pomoc w rezerwacji, wyborze lotu i kupnie lotu.

Minimalna liczba uczestników

6 osób

OFERTA SKIEROWANA JEST DO MAŁEJ GRUPY 8-śmio OSOBOWEJ

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]