ROWEROWA MAJÓWKA W HOLANDII

Jak to jest z tą Holandią na rowerze?
A gdyby spróbować udowodnić, że Niderlandy to nie tylko tulipany, wiatraki i depresja (ta terenowa)?

Ten kraj może poszczycić się perełkami architektury sięgającymi XII wieku, wspaniałymi parkami narodowymi i najnowocześniejszymi systemami technologicznymi.

W ciągu 7 dni wyprawy pokonamy około 300 kilometrów. Będziemy jeździć przede wszystkim po dobrze utrzymanych ścieżkach rowerowych z pełną infrastrukturą, a po drodze znajdziemy przytulne kawiarnie i restauracje. Choć mogą wystąpić pewne zmiany wysokości, trasa jest ogólnie płaska.

Holendrzy od wieków toczą walkę z wodą, dlatego przywita nas krajobraz pełen jezior, kanałów i rzek. Wskoczymy nawet do taksówki wodnej, popłyniemy kajakiem i omówimy Plan Delta, uznany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata.

Naszą podróż rozpoczynamy w części prowincji Holandia Północna, słynącej z kolorowych, drewnianych domów i łodzi rybackich. Kierując się na południe kraju na kolejnych kilometrach opowiemy o historii, o wyjątkowości tego małego Państwa, o zwyczajach, także tych kulinarnych. Naturalnie nie obejdzie się bez pól pełnych tulipanów oraz kwitnących drzew owocowych (stąd wyjazd wiosną) oraz tysięcy wiatraków.

Wyprawa kończy się w sercu Holandii, w parku pełnym nieokiełznanej przyrody. Przejedziemy przez trzy z dwunastu prowincji, porozmawiamy z mieszkańcami, skosztujemy holenderskich specjałów, poznamy bliżej kraj, gdzie litera „G” jest wymawiana jak charczące „H”. A co najważniejsze wyrobimy sobie zdanie na temat europejskiej stolicy rowerzystów.

Jedziesz z nami?

Wyrusz w niezapomnianą podróż przez urocze niderlandzkie miasteczka i rybackie wioski.
Pedałuj po malowniczych uliczkach, wyjątkowych metropoliach, odkrywaj nieprzejęte obszary lasów i mokradeł oraz kolorowe pola kwiatów.
Eksploruj raj dla rowerzystów, poznaj historię kraju, zrozum jego niezwykłość.

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Przejazd w okolice Volendam. W dniu przyjazdu przespacerujemy się ulicami Volendam, wyjątkowej wioski rybackiej, gdzie mamy szansę poczuć zapach ryb, z których wieś słynie. Po drodze czas na obiadokolację (we własnym zakresie). Przyjazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu z Volendam popłyniemy promem do kolejnej wyjątkowej wsi, a jednocześnie dobrze znanego miejsca turystycznego- Marken.

Obie wioski są znane ze swojej tradycyjnej architektury i bogatego dziedzictwa kulturowego. Urokliwe uliczki, lokalne fabryki sera i chodaków. Volendam słynie z charakterystycznego stroju ludowego, wciąż noszonego przez mieszkańców. Marken natomiast jest znana z charakterystycznych drewnianych domów na palach. Oba miasteczka są idealne dla miłośników kultury, tradycji i pięknych krajobrazów.

Dalej przejedziemy do Amsterdamu, stolicy Niderlandów, znanego z unikalnej atmosfery i bogatej historii. Miasto słynie z malowniczych kanałów, które przecinają jego centrum, tworząc piękne widoki i romantyczną atmosferę. Amsterdam to także liczne muzea jak Rijksmuseum, Van Gogh Museum i Anne Frank House. Ale Amsterdam jest popularny także ze względu na swoją tolerancyjną i liberalną kulturę, a także na słynne dzielnice czerwonych latarni i miejsca, gdzie możesz palić marihuanę nie będąc za to aresztowanym. Amsterdam oferuje piękne zabytki architektury oraz nowoczesne trendy i rozrywkę. Po mieście oprowadzi nas przewodnik przepłyniemy kanałami Amsterdamu, zwiedzimy muzeum (Rijksmuseum lub van Gogh), zaprosimy Was na kosztowanie serów holenderskich

Czas wolny na obiadokolację. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Ten dzień będzie trochę spokojniejszy. Po śniadaniu. Obierzemy kierunek ”południe od Amsterdamu”, przez pola pełne tulipanów i krokusów. Przez Lisse, urokliwe miasteczko znane głównie z jednego z największych i najpiękniejszych ogrodów kwiatowych na świecie – Keukenhof. Każdego roku wiosną, ogrody Keukenhof rozkwitają tysiącami kolorowych tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów, przyciągając turystów z całego świata.

Zatrzymamy się w pobliżu Noordwijk, nadmorskiego miasteczka znanego z pięknych plaż i malowniczego wybrzeża Morza Północnego. To także popularne miejsce wypoczynku i sportów wodnych – surfingu i żeglarstwa.

Przyjazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Po śniadaniu ciąg dalszy rowerowej przygody.
Kolejną noc spędzimy już w XII w. Delft. Tutaj piękno architektury, wąskich kanałów i urokliwych uliczek zapierają dech w piersiach. Ale warto wiedzieć, że Delft jest również znanym ośrodkiem naukowym i technologicznym, ze względu na swoje renomowane uniwersytety i instytuty badawcze. Miasto jest szczególnie znane z produkcji tradycyjnej ceramiki delfckiej, która jest eksportowana na cały świat. Warto odwiedzić tu słynną fabrykę porcelany Royal Delft, gdzie można zobaczyć proces produkcji i zakupić unikalne wyroby. Warto poznać historię rodziny Oranje-Nassau, która miała tu swoją siedzibę. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Pałac Królewski w Delft. Przyjazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 5

Zapowiada się  dzień będzie pełen wrażeń. Po śniadaniu wyruszymy w stronę Rotterdamu, dynamicznie rozwijającego się miasta, z największym portem w Europie i jednym z największych na świecie. Miasto słynie z nowoczesnej architektury, w tym takich ikon jak Markthal, gdzie zjemy lunch czy Erasmusbrug, most, którym się przespacerujemy.

Stąd pochodzi XVw. filozof, duchowny, pisarz- Erazm. Stąd weźmiemy waterbus, wodną taxi i przepłyniemy do Kinderdijk, malowniczej wsi, znanej z unikalnego systemu młynów wiatrowych, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli możliwość podziwiania tych historycznych konstrukcji i poznać historię ich funkcjonowania. Ale od tego momentu będziemy mieli także możliwość poznania Holenderskiej Linii Obrony Wodnej, znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Linia obronna o długości 200 km z prawie 100 solidnymi fortami i 2 zamkami, posiada wiele sprytnych wodociągów i krajobraz pełen historii. Zbudowana w celu zalania dużych pasów ziemi po kolana- za głęboka dla ludzi i koni, za płytka dla łodzi. Zaprojektowana, aby trzymać wroga na dystans, używając wody jako sojusznika. Budowa wodnej linii obrony trwała prawie 125 lat. Podróżując aż do Culemborg będziemy mieli możliwość obserwowania tego pomysłu technologicznego.

Przenocujemy w okolicy Dordrecht, jednego z najstarszych miast w kraju. Tu, w ramach wypoczynku planujemy zorganizować spływ kajakowy po kanałach Parku, poflirtować z naturą, podpatrzeć wodne stworzenia.

Przyjazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie.

Następnym etapem wycieczki będzie Park Narodowy Biesbosch, największa słodkowodna strefa pływów w Europie. Przepłyniemy promem przez rzekę by dostać się do jednego z największych parków narodowych w kraju (powierzchnia około 90 km²). Park składa się głównie z rozległych terenów bagien, lasów i rzek, tworząc unikalne ekosystemy. Jest rajem dla miłośników przyrody, umożliwia obserwację różnorodnych gatunków ptaków, roślin i zwierząt.

Przenocujemy w okolicach Culemborg, mieście pełnym historii, kultury i malowniczych krajobrazów! Najważniejszą atrakcją jest Zamek Culemborg (Binnenstad), wspaniały przykład architektury średniowiecznej. To miasto to urocze kanały i brukowane uliczki ale także Festiwal Bluesa, muzyki na żywo z lokalną kuchnią i niepowtarzalną atmosferą.

Przyjazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu wykwaterowanie.

Ostatnim etapem podróży będzie Park Narodowy Veluwe. Jest obszarem o pięknej przyrodzie, z dużymi lasami, wrzosowiskami, czystymi jeziorami i malowniczymi wzgórzami. Park jest domem dla wielu dzikich zwierząt, takich jak jelenie, dziki, lisy i wiele gatunków ptaków. Jest idealnym miejscem do spacerów, jazdy na rowerze i obserwacji przyrody.
Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach nocnych.  

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN I CENA

WARUNKI

28.04.2024 – 04.05.2024 – 15 osób

CENA:.4190 ZŁ +  150 Euro

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości wyjazdu w terminie do 5 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

TRASA I INFORMACJE O WYJEŹDZIE:

Dzień 1
Przejazd do Holandii.

Dzień 2
Vollendam prom do Marken- przejazd  do Amsterdam. Zwiedzanie z przewodnikiem, Rijksmuseum or Van Gogh muzeum i rejs kanałami. Około 21km. Nocleg.

Dzień 3
Amsterdam- Nordwijk około  47km. Kwitnące tulipany na trasie. Nocleg.

Dzień 4
Nordwijk- Delft około  27km (głównie płasko z jednym wymagającym podjazdem). Spacer po Delft. Nocleg.

Dzień 5
Delft- Rotterdam spacer po starym porcie, lunch w ogromnej hali. Water bus do Kinderdijk - rowery do Dordrecht około 28km. Spływ kajakowy.

Dzień 6
Dordrecht -przejazd przez Biesbosch NP- nocleg blisko Culemborg, około 57km

Dzień 7
Culemborg- Veluwe Park Narodowy około 55km.

Powrót do Polski.

 

 •  Codziennie przemieszczamy się na rowerach na odcinkach rzędu 30 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki.
 • Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

W CENIE:

 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach
 • 6 śniadań
 • przejazd do Holandii busem lub dwoma 9-cio osobowymi samochodami, transport rowerów
 • transport bagaży przez cały czas trwania wyjazdu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
 • opiekę pilotki/trenerki rowerowej, znawczyni Holandii Barbary Polarczyk-Palider
 • degustacja lokalnych przysmaków
 • rejs po kanałach w Amsterdamu
 • bilety wstępów do wybranych obiektów (Muzeum Van Gogha, fabrykę porcelany Royal Delft)
 • spływ kajakowy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE, WYGENERUJ UMOWĘ I ZAPŁAĆ ZALICZKĘ:
(zgłoś się po kod BONU RABATOWEGO: biuro@lemonandlime.pl)

UBEZPIECZ SWÓJ WYJAZD OD REZYGNACJI:

OFERTA SKIEROWANA DO GRUPY 15-STO OSOBOWEJ

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]