NOWY JORK I TORONTO

Wymarzone miejsce? Oszałamiający Nowy Jork!

Najbardziej dynamicznych i kosmopolitycznych miasto na świecie!

Tym razem spełniam wielkie Twoje marzenie!

Zabieram Cię na fascynującą wycieczkę! Będą Stany Zjednoczone, będzie Kanda.

TORONTO, Wodospad NIAGARA, LANCASTER – miasto Amiszów, WASZYNGTON, FILADELFIA i NOWY JORK!!! Te wszystkie miejsca odwiedzimy podczas naszej wakacyjnej podróży!

Zwiedzamy Stany i Kanadę  wykwalifikowanym przewodnikiem, który zna te miejsca jak własną kieszeń!

Zaczniemy od Kanady i Toronto - dynamicznego miasta, które łączy w sobie nowoczesność z różnorodnością kulturową, oferując mieszkańcom i odwiedzającym wiele atrakcji i możliwości. Później zobaczymy jeden z największych cudów natury - Wodospady Niagary. Kolejnym punktem będzie Lancaster miasto, które  jest znane z amiszowskiej społeczności, zamieszkującej okoliczne obszary. Odwiedzimy Lancaster, aby poznać kulturę i tradycje amiszów.

Zobaczymy też stolicę Stanów Zjednoczonych Waszyngton wraz z jego historycznymi i rządowymi budynkami znanymi na całym świecie.

Dodatkowo jeszcze Filadelfia, która ma bogatą historię i pełniła kluczową rolę w powstaniu Stanów Zjednoczonych. To tu, w 1776 roku, podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Na koniec naszej fantastycznej wyprawy Nowy Jork, którego przedstawiać nie trzeba.

Nowy Jork  najbardziej ekscytujące i wpływowe miasto na świecie.

Leć ze mną i przenieś się do zupełnie innego świata!

PROGRAM

DZIEŃ 1

Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Krakowie, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Polski, do Toronto w Kanadzie, formalności na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.

LOTY:

20 Lipiec Kraków(KRK) 11:05 Frankfurt(FRA) 12:45
20 Lipiec Frankfurt(FRA) 13:55 Toronto (Lester B Pearson Intl)(YYZ) 16:20

DZIEŃ 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Toronto – jest to największe miasto Kanady leżące nad Jeziorem Ontario, będące kosmopolityczną metropolią i największym zespołem miejskim Kanady. W programie m.in.: Air Canada Center – kompleks sportowo-widowiskowy powstały na terenie dawnego składu pocztowego, Dundas Square oraz Bay Street. Następnie wjazd na CN Tower i możliwość podziwiania przepięknej panoramy miasta (w bezchmurny dzień można dostrzec wodospad Niagara i Stany Zjednoczone po drugiej stronie Jeziora Ontario). Przejazd w kierunku Niagary. Zwiedzanie Wodospadów Niagara. Wodospad znajduje się na granicy USA i Kanady na rzece Niagara i rozdzielony jest Wyspą Kozią na dwie części. Umożliwia on przepływ wody z jeziora Erie do położonego 100 m niżej jeziora Ontario. Nie jest on ani największym, ani najszerszym wodospadem, ale niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych, co dostrzec można będzie ze specjalnej platformy widokowej. W tym niesamowitym miejscu zaplanowany jest spacer po Koziej Wyspie oraz zwiedzanie Jaskini Wiatrów (Cave of Winds), w czasie którego będziemy wspinać się po schodach, aby dosłownie dotknąć wodospadu o nazwie Amerykanin. Obowiązkowy
w tym miejscu jest rejs statkiem wycieczkowym Maid od the Mist pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową (obowiązkowe zdjęcie ze słynną peleryną). Tak na prawdę żaden opis nie odda prawdziwego uczucia jakie doświadcza się widząc ten cudy natury na własne oczy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po odpoczynku wieczorne (ok 22.00) oglądanie wodospadów w kolorowych światłach reflektorów i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Waszyngtonu – stolicy Stanów Zjednoczonych, która mieści najważniejsze ośrodki władzy i placówki dyplomatyczne kraju. Spacer ulicami miasta. W programie m.in.: z zewnątrz Mauzoleum Abrahama Lincolna, Biały Dom – oficjalna rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych, Kapitol – siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych i jeden z symboli narodowych, Biblioteka Kongresu. Droga w kierunku Filadelfii prowadzić będzie między innymi przez most nad rzeką Potomac. Przerwa na spacer po cmentarzu Arlington – najważniejszej nekropolii USA, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Następnie przejdziemy obok Pentagonu – siedziby Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Jest to największy pod względem kubatury i liczby pomieszczeń budynek biurowy na świecie, nie będący wieżowcem. Następnie przejazd do historycznego miasta
Filadelfia – stolicy stanu Pensylwania, kolebki amerykańskiej demokracji. W programie zwiedzania m.in.: starówka, dom zamieszkiwany przez Tadeusza Kościuszkę, The Independence Hall – miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości i Konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz Liberty Bell – symbol wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy słynne schody, po których biegał Rockie Balboa w znanym filmie Rocky, dla
chętnych zdjęcie przy jego pomniku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Lancaster – najstarszej założycielskiej osady tzw. Amish County. Miasto zostało założone przez społeczność Amiszów, a wyprawa do ich wiosek będzie miała na celu przybliżenie ich zwyczajów i kultury. Społeczność tych chrześcijan jest częścią wielkiej rodziny Kościoła Chrześcijańskiego, wyznawców Jezusa Chrystusa. Amisze znani są z ortodoksyjnych przekonań i mają niezwykle surowe zwyczaje, które choć w części postaramy się poznać. Nie uznają najnowocześniejszych zdobyczy techniki i to jest najbardziej fascynujące w jaki sposób potrafią żyć wśród technologii XXI wieku.
Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 5-7

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Nowego Jorku – miasta, które nigdy nie śpi, jednym z największych miast w Stanach Zjednoczonych. W trakcie tych dni zobaczymy m.in.: Metropolitan Opera, Rockefeller Center – największy
i najdroższy prywatny kompleks biurowy na świecie ze Złotym Prometeuszem i gigantycznym lustrem, Katedra św. Patryka, Dolny Manhattan z World Trade Center wraz z Memorial 9/11 – dwie fontanny zlokalizowane w miejscu dawnych fundamentów bliźniaczych wież, których symboliczna pustka upamiętnia ofiary poległe w zamachu 11 września, Fifth Avenue – główna ulica nowojorskiego Manhattanu, słynne drapacze chmur w tym m.in. piękny wieżowiec Chrysler Building czy Trump Tower, zielone serce NY czyli Central Park, w pobliżu którego stoi słynny hotel Plaza, w którym kręcono ujęcia do filmu Kevin sam w Nowym Jorku, Dworzec Grand Central, Times Square – plac w samym sercu Manhatannu, przez który przewija się codziennie setki tysięcy osób. Liczne sklepy, teatry restauracje są zatłoczone przez ludzi wszelkich narodowości. Broadway z najsłynniejszymi teatrami, Empire State Building – wjazd na taras widokowy na 86 piętrze, by zobaczyć oszałamiającą panoramę miasta, popłyniemy pod Liberty Island z najsłynniejszym nowojorskim obiektem – Statuą Wolności (bez schodzenia na wyspę, zdjęcia i podziwianie statuy – ze statku) Przespacerujemy się po Wall Street – słynnej dzielnicy finansowej z gmachem giełdy nowojorskiej z jej symbolem bykiem z Wall Street, będziemy spacerować po dzielnicach: Chinatown (zamieszkanej głównie przez mieszkańców Azji) i Little Italy, oraz oczywiście odwiedzimy Brooklyn ze słynnym Mostem Brooklyn Bridge– jednym z najstarszych wiszących konstrukcji na świecie! Odwiedzimy również Soho – elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z charakterystycznymi żeliwnymi schodami, eleganckimi restauracjami oraz galeriami sztuki. W czasie wolnym (fakultatywnie dla chętnych za dodatkową odpłatnością) spektakl w jednym z teatrów na słynnym Broadwayu lub wizyta w jednym ze spektakularnych muzeów. W piątym dniu po pierwszej części wrażeń z wizyty w Nowym Jorku – przejazd do hotelu i nocleg ( w jednym miejscu).

DZIEŃ 8/9

Śniadanie, wykwaterowanie. Ostatni dzień pobytu w Nowym Jorku przeznaczymy na ostatnie zwiedzanie i shopping w outletach np. w New Jersey (znaczne przeceny znanych światowych marek).  Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski, lot z Nowego Jorku do Polski.

LOTY:

27 Lipiec Nowy Jork(John F Kennedy)(JFK) 20:30 Zurych(ZRH) 10:25
28 Lipiec Zurych(ZRH) 12:35Kraków(KRK) 14:15

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN I CENA

WARUNKI

CENA:

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości wyjazdu w terminie do 5 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

W CENIE:

 • bilet lotniczy na trasie: Kraków-Frankfurt, Frankfurt-Toront; Nowy Jork-Zurych, Zurych-Kraków
 • zakwaterowanie w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami, (pokoje 1-os. za dopłatą) – łącznie 7
  noclegów: 1 nocleg w Toronto, 1 nocleg nad wodospadem Niagara, 1 nocleg w okolicy Lancaster lub Waszyngtonu, 1 nocleg w Filadelfii, 3 noclegi w okolicach Nowego Jorku
 • transport Toronto-Niagara-Waszyngton-Lancaster-Filadelfia-New York, transfery lotniskowe,
 • wyżywienie: 7 śniadań ( Śniadania w USA nie mają wiele wspólnego ze śniadaniami, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce lub innych krajach Europy, są to śniadania kontynentalne: płatki, mleko, jogurt, owoc typu banan, dżem, miód, tosty, sok)
 • wycieczki zgodnie z programem
 • płatne atrakcje uwzględnione w programie: Wieża CN Tower w Toronto, rejs pod Niagarę, bilet do Cave of Winds (Niagara), wjazd na Empire State Bulding, rejs pod Statuę Wolności,
 • opiekę profesjonalnego pilota-przewodnika (opieka od momentu wylotu z Polski)
 • bilety komunikacji miejskiej
 • napiwki
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP
 • podatek VAT
 • pomoc w uzyskaniu dokumentów potrzebnych przy wjedzie do Kandy i Nowego Jorku
 • obowiązkowe składki na TFG, TFP

Cena nie zawiera:

• ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5% lub 7% w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe
• lunchów czy obiadokolacji (nasz pilot wskaże/pomoże w doborze miejsca posiłku i będzie na to zabezpieczony czas podczas dnia) –  koszt 1 posiłku ok. 17-20 USD/os.
• kosztu wyrobienia wizy i zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) – informacja poniżej
• świadczeń/wstępów nie uwzględnionych w programie
• wycieczek fakultatywnych takich jak np. bilet na spektakl na Broadwayu
• opłat za mini bar, etc.

WAŻNE INFROMACJE:

Aktualne przepisy wjazdowe Stany Zjednoczone:

https://www.gov.pl/web/usa/idp

Ważne

 • niezbędne dokumenty: USA – by wjechać na teren USA, wystarczy uzyskać zezwolenie wydawane za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Wniosek o zezwolenie trzeba złożyć najpóźniej na 72 godz. przed planowaną podróżą. Niezbędne będą: paszport z chipem do odczytu Komputerowego (tzw. paszport biometryczny), wypełnienie wniosku na stronie ESTA. Zezwolenie wjazdu w systemie ESTA obecnie kosztuje 21 USD/os. i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres
  dwóch lat. Ważna informacja (dla chętnych) – moje biuro w ramach wykupionej wycieczki pomaga w wyrobieniu dokumentów do USA i Kanady niezbędnych do podróży (bez dodatkowych opłat). Koszt za wyrobienie ESTY i ETY opłacamy dopiero w momencie jej wyrabiania (kwota do wyrobienia dokumentów pobierana jest z naszej
  karty kredytowej). Procedurę potrzebnych informacji niezbędnych do wyrobienia powyższych dokumentów przekażemy w oddzielnym dokumencie.
 • Kanada – obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) oraz potwierdzenia rejestracji w systemie ETA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić ETA należy mieć ważny paszport, adres
  e-mail do otrzymania potwierdzenia ETA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty
  21 PLN/os. (7 CAD/os.)

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE, WYGENERUJ UMOWĘ I ZAPŁAĆ ZALICZKĘ:
(zgłoś się po kod BONU RABATOWEGO: biuro@lemonandlime.pl)

OFERTA SKIEROWANA DO GRUPY 30-STO OSOBOWEJ

UBEZPIECZ SWÓJ WYJAZD OD REZYGNACJI:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]