MAGIA MAROKA

Wyjątkowe, fascynujące, mieniące się kolorami przeróżnych nacji afrykańskich.
Dzięki wielowiekowym doświadczeniom i napływu obcych kultur  otwarte na przybyszów i gościnne.
Bogate w niezwykłe historie.
Magiczne miejsce, które zaspokaja ciekawość i potrzebę piękna.
Mowa oczywiście o niezwykłym Maroko. Tym razem zabieram Cię w podróż na północ Maroka. Zobaczymy między innymi Rabat, Tanger, Casablankę. Poznamy niezwykłą historię i kulturę tych miejsc.
Zwiedzanie, degustacje lokalnych przysmaków, tajemnice olejku arganowego i zakupy na barwnych sukach to tylko niektóre atrakcje podczas naszej wyprawy.
Przed nami szczególna podróż  pełna kontrastów, niesamowitych widoków, nieznanej dla nas kultury i berberyjskiej gościnności.
Kolorowe miasta, stare mediny, berberyjskie wioski oraz marokańska kuchnia, uznawana za jedną z najlepszych na świecie.
Zejdziemy z utartych szlaków, a lokalna przewodnicza zaprowadzi nas do miejsc, gdzie zwykle nie docierają turyści.
Zapraszam Was na wyjątkową, wyprawę do Maroka!

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN

CENA

WARUNKI

15.11.2024 – 22.11.2024- OFERTA SKIEROWANA DO GRUPY 14-STO OSOBOWEJ.

6300*zł + 200€ (Euro przeznaczone na wstępy, lokalne atrakcje – obowiązkowa płatność)

* Cena nie zawiera biletu lotniczego.

PROMOCJA!:

DLA STAŁYCH UCZESNIKÓW MOICH WYJAZDÓW PRZY ZAPISIE I WPŁACIE ZALICZKI DO 30 MARCA 2024 ROKU 500 zł TANIEJ! CENA: 5800 zł plus 200 Euro

DLA POZSTAŁYCH UCZESNIKÓW PRZY ZAPISIE I WPŁACIE ZALICZKI DO 30 MARCA 2024 ROKU 300 zł TANIEJ! CENA:  6000 zł plus 200 Euro

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

Dzień 1

Wylot z Warszawy Chopin do Marrakeszu liniami Wizzair o godzinie 12:25. Przylot na lotnisko w Marrakeszu 17:15. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odświeżenie. Przejdziemy poprzez największy marokański targ z mocą kolorowego rzemiosła na Plac Jemma el Fna, serce Marrakeszu, tętniące wieczorami. Codziennie na plac zjeżdżają garkuchnie na kółkach. Gdy są już zainstalowane zaczyna się wielkie gotowanie, popularnych

potraw. Spróbujemy ślimaków po berberyjsku i herbatki piernikowej. Będzie chwila na spacer pośród bębniarzy i muzykantów albo na grę w łowienie coca coli na wędkę. Będzie lokalnie. Kolacja powitalna w tradycyjnej marokańskiej restauracji na starym mieście. Noc w riadzie w Marrakeszu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy do Rabatu, stolicy Maroka. Zwiedzanie Chelli, gdzie na ruinach rzymskich powstała nekropolia dynastii Merynidów. Wizyta w mauzoleum Mohameda V, stojącym pośród ruin XII wiecznego meczetu. Spacer po Kazbie Oudaia, starej twierdzy malowniczo położonej przy ujściu rzeki Bou Regreg do Atlantyku. Kolacja i noc w hotelu w Rabacie.

Rabacie.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w stronę Tangeru. Zobaczymy Przylądek Spartel, wbijający się w Cieśninę Gibraltarską, najdalej wysunięty w morze punk na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki i możliwość podziwiania malowniczego wybrzeża sąsiadującego z Europą. Przejazd do Groty Herkulesa. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Spacer po starym mieście Tangeru. Kazba, z której murów i bram rozciąga się imponujący widok na miasto, Cieśninę Gibraltarską i 4-kilometrową Zatokę Tangerską oraz medina z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek, suki pełne przypraw i rękodzieła. Zamieszkamy w tradycyjnym riadzie, dawnym domu zamożnego kupca, przekształconym na klimatyczny, ukryty pośród wąskich uliczek starego miasta hotel. Kolacja i nocleg w riadzie w Tangerze.

Dzień 5

Dzień 4

Po śniadaniu spacer po starym mieście Tangeru. Kazba, z której murów i bram rozciąga się imponujący widok na miasto, Cieśninę Gibraltarską i 4-kilometrową Zatokę Tangerską oraz medina z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek, suki pełne przypraw i rękodzieła. Następnie przejedziemy pośród górskich krajobrazów do najbardziej uroczego miasteczka

Maroka, biało – niebieskiego Chefchaouen. Spacer po wąskich uliczkach, osadzonych na zboczu wzgórza. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Po śniadaniu przejedziemy do Fezu, pierwszej stolicy Maroka. Medina Fezu, która została uznana przez UNESCO, jako najlepiej zachowana na świecie i w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa. Składa się z ponad 9 tysięcy uliczek, z których wiele jest tak wąskich, że lokalne muły i osły, najpopularniejszy środek transportu w Fezie, z trudem się w nich mieszczą. Miasto pozostawało stolicą Maroka przez ponad 400 lat, a teraz jest to centrum duchowe, religijne, kulinarne i rzemieślnicze kraju. Postój na wspaniałej panoramie widocznej z bastionu południowego. Spacer po Fes el Bali, najstarszej części miasta, z meczetem Kairouańskim i mauzoleum Idrisa II, symbolami miasta. Wizyta w muzeum Najjarine, dawniej największym w Fezie zajeździe dla karawan. Największe tradycyjne garbarnie i farbiarnie skór i uliczki rzemieślników i małych kupców. Kolacja i nocleg w hotelu w Fezie.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Volubilis, ruin rzymskiej stolicy kolonii Mauretani Tigitanis. Zwiedzanie ruin, które słyną szczególnie z dobrze zachowanych oryginalnych mozaik. Przejazd do Meknes, czarującej stolicy za panowania sułtana Moulaya Ismila. Najpiękniejsza w Maroku brama Bab Mansour, bogato dekorowana, położona tuż przy głównym placu el–Hedim. Wizyta w mauzoleum Moulaya Ismaila. Przejedziemy do Casablanki. Kolacja w filmowej restauracji Rick ‘s Cafe, gdzie otoczy nas klimat filmu Casablanca. Nocleg w hotelu w Casablance.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzimy meczet Hassana II, symbol Casablanki, jeden z największych w świecie muzułmańskim, a zbudowanym na oceanie. Przejedziemy w Atlas Wysoki do największych w Maroku wodospadów Ouzoud. Spacer do wodospadów pośród pięknych widoków. Często po drodze można spotkań małpy magoty, które podchodzą by je nakarmić orzeszkami ziemnymi. Kolacja i nocleg w kameralnym hotelu w górach.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko w Marrakeszu. Wylot z Marrakeszu 17:50. Przylot do Polski 22:35

CENA ZAWIERA

Rrealizacja programu minibusem dostosowanym do wielkości grupy
Transfer z lotniska w Casablance i transfer na lotnisko w Marakeszu
7 noclegów w hotelach zgodnie z programem
Wymienione w programie wstępy
Polskojęzyczny pilot
Lokalni przewodnicy w większych miastach (obowiązkowi dla grup zorganizowanych)
Herbatka na tarasie z widokiem na plac Jemma el Fna
Degustacje w garkuchniach na placu Jemma el Fna
Codziennie śniadania
Codziennie kolacje w hotelach lub lokalnych restauracjach
Kolacja w Marrakeszu z muzyką na żywo i tancerką orientalną
Kolacja w Rick ‘s Cafe w Casablance
Ubezpieczenie (KL, NNNW, BP)
Obowiązkowe składki na TFP, TFG
Pomoc w zakupie biletu lotniczego (bilet lotniczy dodatkowo płatny)
CENA NIE ZAWIERA:
Biletu lotniczego
Kieszonkowego
Alkoholu do obiadokolacji

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY 14-sto osobowej. 

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE, WYGENERUJ UMOWĘ I ZAPŁAĆ ZALICZKĘ:

UBEZPIECZ SWÓJ WYJAZD OD REZYGNACJI:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat/tytuł wyjazdu

    Treść wiadomości

    [recaptcha]