ISTAMBUŁ

Jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata, nazywane bramą między wschodem,
a zachodem.

Tajemnicza atmosfera i niezwykły, orientalny klimat.

Miejsce o fascynującej historii, miejsce spotkań różnorodnych kultur i tradycji.

Nowoczesne, pulsujące energią miasto. Moda, sztuka i nowoczesna architektura miesza się tutaj z tradycją, tworząc niepowtarzalne doświadczenie.

Bazary, tętnią życiem, kolorowe stragany oferujące wszystko, od tradycyjnych wyrobów rzemieślniczych po świeże produkty spożywcze.

Kultura kawowa, która jest  ważną częścią życia społecznego.

Istambuł to miasto kontrastów, gdzie historia i współczesność, tradycja i nowoczesność splatają się w fascynujący sposób.

To miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata swoją unikalną atmosferą, smakami, zapachami i dźwiękami.

Doświadczaj, smakuj, słuchaj i chłoń wszystkimi zmysłami to co Stambuł ma Tobie do zaoferowania.

Zapraszam na niezwykłą podróż w kulturę orientu!

PROGRAM

DZIEŃ 1

Wylot do Istambułu z Krakowa o godzinie 9.30  (wylot liniami Turkish Airlanes  z Krakowa). Przylot do Istambułu o godzinie 13:00. Przejazd do hotelu. Chwila czasu wolnego. Rejs po Bosforze, obiadokolacja. Powrót do hotelu.  Czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Stambułu z miejską przewodniczką. Zwiedzane są m.in.: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, jednej z najstarszych budowli bizantyjskich w Stambule, uznawanej za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na Hipodromie – dawnym torze wyścigów konnych i rydwanów obecnie może nazwany być sercem starego Stambułu. Błękitny Meczet – najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6 minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez niemal 400 lat; Yerebatan– labirynt kolumn i zbiorników na wodę wybudowany na polecenie cesarza Justyniana w VI w. Czas na zakupy na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Czas wolny. Obiadokolacja.  Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Stambułu. Dzisiaj zaczniemy od Meczetu  – monumentalnego kompleksu architektonicznego zbudowany na polecenie sułtana Sulejmana Wspaniałego w XVI wieku. Dalej przejdziemy  przez Eyüp to jedna z tradycyjnych i kulturalnych dzielnic Stambułu, dzielnica o głębokich korzeniach historycznych i religijnych, oferująca jednocześnie piękne widoki i tradycyjne doświadczenia. Znajduje się na europejskim brzegu Złotego Rogu i jest jednym z najstarszych obszarów miasta. Zobaczymy też. Pierre Loti Café – kawiarnię  nazwaną na cześć francuskiego pisarza i podróżnika Pierre’a Lotiego, znajduje się na wzgórzu Eyüp. To popularne miejsce do odpoczynku, cieszenia się widokiem i delektowania się  pyszną kawą. Następnie przejdziemy przez dzielnicę Fener i Balat – kolejną urokliwą dzielnicę Stambułu, położoną nad brzegiem Złotego Rogu. Jest to historyczna część miasta, pełna kolorowych domów, wąskich uliczek i tradycyjnej atmosfery. Dzisiaj przejdziemy też przez dzielnicę Ayvansaray, która  choć może nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, gdy myśli się o Stambule,  jednak stanowi ważny element mozaiki historycznej miasta, oferując odwiedzającym możliwość odkrywania mniej znanych, ale równie fascynujących zakątków.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Pałacu Dolmabahce– jedno z najbardziej imponujących dzieł architektonicznych w Stambule. Został zbudowany w połowie XIX wieku i był rezydencją ostatnich sześciu sułtanów osmańskich. Spacer z placu Taksim (na placu Pomnik Niepodległości) ulicą Istikal. Po drodze Aya Triada– grecka bazylika konsekrowana w 1880 roku z bijącym na dziedzińcu źródłem św. Jerzego, kościół św. Antoniego, spacer ulicami dzielnicy, w której swe kramy w czasach Sulejmana mieli kupcy z dalekich stron. Przejście obok wieży Galata. Wizyta na Bazarze Egipskim. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Czas wolny.  Około godziny 15.00 wyjazd w kierunku lotniska. Wylot z Istambułu do Krakowa o godzinie 18:10. Przylot do Krakowa o godzinie 19:25.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN I CENA

PROMOCA

WARUNKI

04.09.2024 – 08.09.2024

CENA: 3490 ZŁ + 150 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego)

Oferujemy możliwość płatności w nieoprocentowanych ratach.

PRZY ZAPISIE DO 15.05.2024

DLA STAŁYCH UCZESNIKÓW CENA: 2990 ZŁ PLUS 150 EURO

DLA NOWYCH UCZESNUKÓW CENA: 3090ZŁ PLUS 150 EURO

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 5 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

W PROGRAMIE:

 • zwiedzanie Stambułu z lokalną przewodniczką
 • rejs po cieśninie Bosfor
 • degustacja lokalnych przysmaków
 • kolacje w lokalnych restauracjach
 • wizyta  na słynnych stambulskich targowiskach
 • Hagia Sophia - jeden z najpiękniejszych kościołów / meczetów na świecie
 • niesamowita i autentyczna kuchnia turecka

W CENIE:

 • nocleg w hotelu, pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje (do obiadokolacji woda)
 • transfer z/na lotnisko prywatnym busem
 • ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
 • opiekę organizatorki podczas całego wyjazdu - Justyna Wiśniewska
 • zwiedzanie Stambułu lokalną przewodniczką
 • degustacja lokalnych przysmaków
 • rejs po cieśninie Bosfor
 • bilety wstępów do wybranych obiektów (Topkapi Palac, Cysterna Bazylikowa, Dolmabanhce Palace, Hagia Sophia, Błękitny Meczet)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego (bilet dodatkowo płatny)

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE, WYGENERUJ UMOWĘ I ZAPŁAĆ ZALICZKĘ:
(zgłoś się po kod BONU RABATOWEGO: biuro@lemonandlime.pl)

OFERTA SKIEROWANA DO GRUPY 14-STO OSOBOWEJ

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]