strona test

Azory to jeden z najlepiej strzeżonych sekretów Europy. Mówi się o nim, że to wyspy zaginionej Atlantydy lub europejskie Hawaje. To wyspy, na których można odetchnąć pełną piersią wśród wulkanicznych wzgórz, soczystej zieleni i kojącego szumu oceanu.
Na Azorach każdy dzień to szansa do zachwycenia się spokojem, nietkniętą przyrodą, niespotykaną kulturą i wyjątkową kuchnią.
Azory to raj dla osób, które lubią poczuć się jak odkrywcy i uwielbiają poznawać nowe, nadal nieodkryte miejsca.
Elementom historii, tradycji i przyrody tych niezwykłych wysp towarzyszyć będą opowieści o codziennym życiu na
środku Atlantyku oraz ciekawostki, których nie znajdzie się w żadnych przewodnikach.
Cały pobyt przemyślany jest jako maksymalnie angażujący uczestników i ich wszystkie zmysły.
Azory to nie tylko miejsce podróży, Azory to doświadczenie, które zapamiętasz na  całe życie.

Zapraszam na niezwykłą wyprawę!

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Krakowa o godzinie 16:40. Przylot do Lizbony o godzinie 19:45. Wylot z Lizbony do Sau Miguel o godzinie 22:20. Przylot przylot na São Miguel  o 23:40 (lotnisko w Ponta Delgada), odebranie z lotniska, transport
do hotelu.
Nocleg: Ponta Delgada

DZIEŃ 2

Śniadanie. Rano pojedziemy do fabryki ananasów. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie. Ucieszymy nasze kubki smakowe likierem wytwarzanych z tych pysznych owoców.
Odwiedzimy też Furnas – miejsce, w którym można poczuć, że Azory to wyspy wulkaniczne. Zobaczymy puste
i wypełnione wrzącą wodą kaldery oraz pachnące siarką fumorole. Spróbujemy tradycyjnej portugalskiej potrawy mięsnej, tutaj przygotowywanej w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji cozido das Furnas. Na koniec przespacerujemy się po ponad dwusetletnim parku Terra Nostra wśród gorących źródeł (dla chętnych kąpiel) i zjemy kolację.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Rano wymeldowanie z hotelu.
Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę do Sete Cidades – wulkanicznego jeziora o dwóch kolorach, owianego romantyczną legendą. Dzisiaj będziemy się zachwycać  jednymi z najpiękniejszych widoków na wyspie. Wycieczkę skończymy na lotnisku.
16:35-17:30 – lot São Miguel – Pico
17:30 – przylot na Pico (lotnisko w Madalena), odebranie z lotniska, transport do hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjście do jednego z najciekawszych architektonicznie barów na wyspie, z widokiem na ocean i na sąsiednią wyspę, Faial. Później udamy się na obiadokolację.
Nocleg: Madalena

DZIEŃ 4

Śniadanie. Rano ruszymy na szlak przygody! Wybierzemy się na pieszy szlak trekkingowy w centrum najmłodszej w archipelagu wyspy. Zapoznamy się z lokalną roślinnością i zachwycimy widokiem na najwyższy szczyt Portugalii, aktywny wulkan – Pico (2351 m n.p.m.). Zapoznamy się z tradycją wielorybnictwa na wyspie.
Popołudnie upłynie nam pod znakiem wina. Odwiedzimy winnice na Pico, wpisane na listę UNESCO i tak odmienne od wielu innych winnic na świecie, i spróbujemy wina produkowanego na środku Atlantyku. To będzie wyjątkowo smaczne popołudnie! Tego dnia musimy wcześnie położyć się spać, bo kolejnego dnia czeka nas poranna pobudka i kolejna przygoda! Jak zwykle na koniec dnia czeka nas smaczna obiadokolacja.
Nocleg: Madalena

DZIEŃ 5

Śniadanie. Kolejny dzień pod znakiem przygody! Tego dnia udamy się bowiem promem na sąsiednią wyspę, Faial! Faial to mekka żeglarzy. Na Faial zatrzymamy się w wielu fantastycznych punktach widokowych, z widokiem na sąsiednie wyspy, na pejzaże Faial i na Ocean Atlantycki. Odwiedzimy też kalderę na Faial oraz niemalże księżycowy obszar ostatniej erupcji na lądzie na Azorach – wulkan Capelinho. Tam zapoznamy się lepiej z potęgą wulkanów.
Przed wejściem na prom powrotny będzie czas na spacer po stolicy wyspy i (dla chętnych) na gin w słynnym barze portowym Peter Café Sport. Na koniec dnia udamy się na obiadokolację.
Nocleg: Madalena

DZIEŃ 6

Śniadanie. Rano wymeldowanie z hotelu.
Przed południem wypłyniemy na wycieczkę statkiem na oglądanie wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego. Przy większej dawce szczęścia – nawet i płetwala błękitnego!
Po wycieczce statkiem czas wolny. Możliwość kąpieli w naturalnych basenach skalnych i w basenie miejskim, tuż nad oceanem.
Ok. 15:00 – transport na lotnisko
17:55-18:45 – lot Pico – São Miguel
18:45 – przylot na São Miguel (lotnisko w Ponta Delgada), odebranie z lotniska, transport do hotelu i obiadokolacja.
Nocleg: Ponta Delgada

DZIEŃ 7

Śniadanie. Ten dzień upłynie nam pod znakiem oceanu i wyjątkowych dla São Miguel napojów. Wybierzemy się bowiem do jedynych w Europie plantacji herbaty i fabryki herbaty Gorreana. Skosztujemy też lokalnych likierów w fabryce Mulher de Capote, słynącej z owocowych likierów, aguardente i ginu.
Zjemy na obiad pyszną rybę i zapoznamy się z wyjątkowo malowniczym miasteczkiem Ribeira Grande. Będzie czas na samodzielne spacery lub – jeśli ktoś woli – relaks na jednej z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Azorach. Na zakończenia dnia obiadokolacja.
Nocleg: Ponta Delgada

DZIEŃ 8

Rano – wymeldowanie z hotelu, transport na lotnisko
7:15 – wylot do Lizbony. Przylot do Lizbony o godzinie 10.30. Złożenie bagaży. Przejazd do miasta. Spacer z przewodnikiem, obiad. Wylot do Krakowa o godzinie 20:10. Przylot do Krakowa o godzinie 00:50.
Powrót do Polski

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN: maj 2023 - wkrótce nowy termin.

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

7200 zł + 250 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego, *Euro przeznaczone na realizację  niektórych punktów programu na miejscu, obowiązkowe)

Przy zapisie do końca czerwca 2022 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

1000 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

500 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

W PROGRAMIE:

 • objazd po 3 azorskich wyspach: São Miguel, Faial, Pico.
 • Zapierające dech w piersiach krajobrazy krajobraz.
 • Rejs na obserwacje wielorybów i delfinów.
 • Przysmaki lokalnej kuchni, degustacje.
 • Wizyta na plantacji herbaty.
 • Zwiedzanie wysp z lokalną, polską przewodniczką.

CENA ZAWIERA:

 • transfery lotniskowe,
 • transport na wyspach,
 • prom pomiędzy Pico i Faial,
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych lub w apartamentach/domach 2-4 osobowych (nocleg ze śniadaniem),
 • wyżywienie śniadania i obiadokolacje,
 • degustacje wymienione w programie,
 • wycieczkę na oglądanie wielorybów i delfinów,
 • opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu,
 • zwiedzanie wysp z polską przewodniczką,
 • przeloty pomiędzy São Miguel i Pico
 • bilety wstępów
 • pomoc w zakupie biletów na trasie Kraków-Lizbona-Azory-Lizbona-Kraków

 

DODTKOWO PŁATNE:

bilety lotnicze na trasie Kraków-Lizbona-Azory-Lizbona-Kraków

OFERTA SKIEROWANA JEST DO MAŁEJ GRUPY 12-sto OSOBOWEJ  - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]