ROWEROWY RAJ BORNHOLM

Raj dla rowerzystów, Perła Bałtyku, Majorka Północy oraz Słoneczna Wyspa – tak często nazywany jest Bornholm.
Zapraszamy Was na nietuzinkową wyprawę rowerową w kobiecym gronie!
Podczas naszej wyprawy będziemy odkrywać urokliwe zakątki wyspy, dotrzemy rowerem w najdalsze i najbardziej atrakcyjne miejsca oraz zapoznamy się z kulturą skandynawską.
Odkryjemy świat pełen bajkowych widoków i niezwykłych miejsc. Odwiedzimy piaszczyste plaże, skaliste urwiska.
Przeniesiemy się na tydzień w inny , niezwykły świat. Jedź z nami na najcieplejszą wyspę Danii, która przede wszystkim kusi trasami rowerowymi, wioskami, które są nienaruszone od ponad dwóch tysięcy lat, bezpretensjonalnym urokiem i smaczną kuchnią.
Na Bornholmie nie ma całodobowych sklepów, nie zobaczymy też wielkoformatowych reklam, są natomiast kilkusetletnie wiatraki i niezwykłe wędzarnie. Tutaj poziom stresu spada do minimum. Ta urokliwa wyspa umożliwia odetchnąć świeżym powietrzem i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i nudy.
Nasz pobyt będzie przeplatał wyprawy rowerowe z relaksem na plaży. Chcemy pokazać Tobie najbardziej urokliwe miejsca, wspaniałe trasy rowerowe, przepiękne plaże. Dodatkowo zabierzemy Cię w podróż kulinarną gdzie poznasz smak lokalnych przysmaków.
Z tego wyjazdu nie będziesz chciał/a wrócić!
Zapraszam na niezwykłą wyprawę!

 

KAMERALNA GRUPA! TYLKO 14 OSÓB!

 

PROGRAM

Dzień 1

Naszą przygodę zaczniemy we wczesnych godzinach porannych na przystani promowej w Kołobrzegu skąd promem odpłyniemy do portu Nexo (wypłynięcie o godzinie 7.00). Podróż promem będzie trwała 4,5 godzin. Po przypłynięciu do Nexo udamy się na kawę i ciastko do pobliskiej kawiarni, a później będzie chwilę czasu wolnego na powłóczenie się po mieście. Po południu udamy się w stronę naszego zakwaterowania – kampingu położonego tuż przy pięknej plaży w miejscowości Balka (6km). Nocleg na Kampingu w Balce.

Dzień 2-7

W ciągu 6 dni zaproponujemy Wam kilka wycieczek rowerowych urokliwymi trasami, degustację lokalnych przysmaków, odpoczynek i relaks na pięknych bornholmskich plaża. W naszym programie między innymi:
Plaża Dueodde tuż obok naszego kampingu słynie z białego, bardzo drobnego piasku. Woda tutaj jest klarowna i czysta. Ukształtowanie dna sprawia, że blisko brzegu znajdują się zarówno płytkie jak i głębokie obszary wody. Plaża rozciąga się przez kilka kilometrów po obu stronach południowo – wschodniego krańca wyspy.
Podczas naszego pobyty wybierzemy się na szczyt latarni morskiej, która większość odwiedzających zapiera dech w piersiach. Zarówno ze względu na ilość schodów, które trzeba pokonać jak i ze względu na wspaniały widok na wybrzeże i całą południową część wyspy.

Dodatkowo zaproponujemy Wam następujące trasy rowerowe:

Trasa: Balka – Boderne (około 30 km w dwie strony) – tutaj znajdziemy piękną piaszczystą plażę, na której możemy oddać się lenistwu i relaksowi.
Trasa: Balka – Almindingen (około 30 km w dwie strony) – tajemniczy las Almindingen to największy kompleks leśny na Bornholmie. Zostawimy rowery i udamy się na spacer po lesie.
Trasa: Balka – Aakirkeby ( około 40 km w dwie strony) – przytulna, ciepła atmosfera miasta i handel tworzą idealny charakter tego miasta, zwłaszcza wokół rynku pełnego kramików i sklepów w starych stylowych domach. Tuta przyjedziemy również po to żeby pobuszować w starociach na lokalnym targu.
Trasa: Balka – Nexo – Arsdale – Svaneke (około 42 km w dwie strony) – w Arsdale znajduje się kilka wędzarni i restauracja rybna. Jest tam również dobrze zachowany młyn z 1877 roku. Svaneke to mała, naturalna przystań dla niewielkich łodzi.
Trasa: Balka – Osterlas – Gudhejm ( około 60km w dwie strony) – w Osterlas odwiedzimy największy kościół rotundowy na Bornholmie. Gudhejm to urokliwe miasteczko, pełne klimatycznych zakątków. Tutaj będziemy smakować bornholmskich rybnych przysmaków w sławnej na całą wyspę i nie tylko wędzarni.

DODATKOWO:
Wypoczynek na plaży
Degustacja wina w lokalnej winnicy
Odwiedziny na targu staroci w Aakirkeby
Wieczorne grillowanie pierwszego i ostatniego dnia
Degustacja rybnych przysmaków w słynnej wędzarni w Gudhjem.

Dzień 8

Po aktywnym tygodniu, czas na ostatni relaks na plaży. Około godziny 15 udamy się w kierunku Nexo. O godzinie 17.00 wypłynięcie w stronę Kołobrzegu. O 22.30 przypłynięcie do Kołobrzegu. Zakończenie naszej rowerowej wyprawy.

 

NASZE ZAKWATEROWANIE:

WAŻNE INFORMACJE

TERMIN

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

03.08.2019-10.08.2019

2290*zł

2090zł – przy zapisie do 15.03.2019

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

W CENIE:

Bilet promowy na trasie Kołobrzeg – Nexo – Kołobrzeg (osoba plus rower)
Nocleg na kempingu w Dueodde niedaleko pięknej, piaszczystej plaży, w domkach 5 osobowych (dwa pokoje jeden wyposażony w łóżko piętrowe i pojedyncze łóżko, drugi w łoże małżeńskie), wyposażenie: kuchenka, garnki, sztućce, talerze, łazienka
Śniadania i obiadokolacje przygotowywane wspólnie w domkach
Powitalny deser i kawa w Nexo
Degustacja wina w lokalnej winnicy
Obiad w słynnej wędzarni ryb w Gudhjem – szwedzki bufet
Grillowana kolacja pożegnalna wraz z lokalnym piwem (wspólnie przygotowana)
Zwiedzanie największego i najbardziej znanego na Bornholmie Kościoła rotundowego w Østerlars
Wejście na Latarnię morską w Dueodde
Ubezpieczenie (KL, NNW)
Opieka, logistyka, wykwalifikowanej osoby
Codzienne przejazdy rowerem

 POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI, LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

 

   tel.: 691 83 88 99

  lub napisz wiadomość:

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]