MAGIA MAROKA

Potęga natury i zamki wybudowane z gliny to czar południowego Maroka.
Odkryjemy stare miasto Marrakeszu, z labiryntem uliczek i delikatnie średniowiecznym klimatem.
Przejedziemy poprzez Atlas Wysoki, najwyższe pasmo górskie Afryki Północnej.
Będziemy spacerować pośród czerwonej ziemi gór, kontrastującej z zielenią palm i małych poletek uprawnych.
Dotrzemy do najwyższych wydm piaskowych Maroka, gór przesypujących się piasków.
Wyprawimy się w głąb pustyni karawaną wielbłądów. Poznamy lokalne tradycje i smaki.
Nauczymy się parzyć herbatę pośrodku niczego, jak koczownicy.
Zamieszkamy w dawnym domu zamożnego kupca w Marrakeszu oraz w kazbie, zbudowanej przed wiekami z gliny przez lokalnego szlachcica.
Codziennie będziemy degustować lokalną kuchnię.
Spędzimy tydzień z dala od zgiełku cywilizacji.
Odkryjemy niezwykłe oblicze południowego Maroka.

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Przylot na lotnisko w Marrakeszu. Transfer z lotniska.

Zakwaterowanie w kameralnym riadzie w medinie. Riady to dawne pałace lokalnej burżuazji, ukryte w wąskich uliczkach mediny, starego miasta Marrakeszu. Obecnie część z nich została przerobiona na kameralne hotele, utrzymane w lokalnym stylu z wewnętrznym patio i tarasem na dachu. Ponieważ położone są pośród gęstej zabudowy mediny, pokoje riadów nie oferują widoków, często są mniejsze, ale każdy jest inny, są stylowe i klimatyczne. W riadach dużą przyjemność daje możliwość spędzenia czasu w częściach wspólnych, jak wewnętrzne patio i taras na dachu. Świetnie nadają się na krótsze pobyty, podczas których dużo czasu spędza się poza hotelem, zwiedzając.

Spacer poprzez mieszkalne i handlowe dzielnice starego miasta.Wizyta w Muzeum Marrakeszu, starym pałacu ukrytym na starym mieście oraz w The Secret Garden, ogrodach, wewnątrz zaułków starego miasta. Spacer poprzez największy w Maroku souk. Na tym lokalnym targu można nie tylko zakupić kolorowe wyroby lokalnego rękodzieła, ale także zobaczyć jak się je produkuje. Malutkie manufaktury producentów butów, pasków, piłek, kowali artystycznych, czy stolarzy to jedna z ciekawostek marakeskiego souku.

Wieczorem plac Jemma el Fna, gdzie wieczorami tętni życie, rozstawiają się garkuchnie, muzykanci, bębniarze, kwitnie handel itd. Okolice zachodu słońca, to szczyt życia placowego. Zdegustujemy lokalne przysmaki w garkuchniach na placu i napijemy się herbatki miętowej na tarasie z widokiem na plac Jemma el Fna.

 

Powrót do riadu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zwiedzimy ogrody Majorelle, rozsławione przez Yves St Laurent, który tuż obok posiadał swoją willę. Następnie wyjazd w piękne góry Atlasu Wysokiego, najwyższe pasmo Afryki Północnej, zeszytem Jebel Toubkal który liczy sobie ponad cztery tysiące metrów. Przejazd zapierającą dech w piersiach trasą poprzez Atlas Wysoki i przełęcz Tizi-n-Tichka na 2260 m p.p.m., gdzie wspaniałe widoki następują jeden za drugim. Spacer po Ait Benhaddou, największym marokańskim ksarze, dużej wiosce ufortyfikowanej, w całości zbudowanej z bitej gliny, na wzgórzu w niesamowitym pustynnym krajobrazie. Wiele znanych filmów było tutaj kręconych: Gladiator, Aleksander, Królestwo Niebieskie. Przejazd dalej do malowniczej Skoury. Kolacja i nocleg w kameralnym hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd poprzez region słynący z upraw róży z Damaszku. Przejazd do wąwozu rzeki Todry aż do przełomu, gdzie 300 metrowe głazy tworzą wąskie przejście. Ten malowniczy wąwóz ukryty jest na skraju Atlasu Wysokiego. W dolinie, przy sporadycznie płynącej rzece, wrażenie robią uprawy palm daktylowych, granatowców, migdałowców itd. Natomiast na skarpach i wzdłuż wąskiej górskiej drogi, poprzez 14 km, ciągną się gliniane wioski ufortyfikowane oraz tradycyjne wiejskie domy. Przełom to Todry to majestatyczne, zapierające dech w piersiach skały z wąskim przesmykiem, które coraz częściej ściągają amatorów wspinaczki górskiej, choć pozostają w tym zakresie wyzwaniem. Zakwaterowanie w kameralnym pensjonacie w wąwozie. Spacer do wąwozu, poprzez tradycyjne wioski i małe poletka uprawne wśród pięknych widoków. Obiadokolacja.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd na pustynne tereny, gdzie można zobaczyć pozostałości danych podziemnych systemów rozprowadzania wody, tzw. khetary. Zmiana transportu na auta terenowe. Przejazd na pustynne tereny, gdzie niemiecki artysta, Hannsjörg Voth, którego tutaj zwą zwyczajnie „Niemcem” pośrodku niczego wybudował gigantycznych rozmiarów dzieła sztuki. „Schody do nieba”, które naprawdę do niego prowadzą oraz „Złotą spiralę”, konstrukcję, która widziana w czasie lotu przypomina gigantycznego ślimaka.  Przejazd w pobliże wydm piaskowych Erg Chebbi. Erg Chebbi to niesamowite miejsce. Najwyższe w Maroku wydmy piaskowe, rozłożyste, ale szczególnie wysokie, sięgające 350 metrów wysokości. Zakwaterowanie w kameralnym pensjonacie niedaleko wydm. Wyruszymy karawaną wielbłądów w głąb wydm. Usiądziemy na wydmie, pośród morza piasku i wsłuchamy się w głosy pustyni, popijając przygotowaną na prawdziwym ogniu saharyjską herbatę. Na wielbłądach wrócimy na skraj wydm. Kolacja i nocleg w pensjonacie przy wydmach.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd poprzez tereny, na których jako jedyne, porozrzucane, rosną akacje saharyjskie. Dość często można tutaj spotkać rodziny koczowników ze stadami wielbłądów, a czasami baranów. Przejazd do malowniczej doliny rzeki Draa. Wzdłuż fragmentu rzeki, w którym cały rok jest choć trochę wody, ciągną się największe w Maroku i najbardziej spektakularne oazy. Wielkie uprawy palm daktylowych, a w ich cieniu uprawia się także inne rośliny. Region jest bardzo tradycyjny, sprawiając wrażenie cofnięcia się w czasie nawet o kilka wieków. Cały czas zamieszkałe są tutaj stare, gliniane wioski ufortyfikowane (ksary) oraz kazby. Pospacerujemy po oazie, zobaczymy, jak żyje się w społeczności, w której najważniejsze jest posiadanie prawa do wody. Odwiedzimy odrestaurowaną, a cały czas zamieszkałą kazbę. Nocleg i kolacja w kameralnym hoteliku, w starej kazbie, na skraju oazy, utrzymanym w lokalnych tradycjach.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu pieszo odkryjemy okolicę. Przejdziemy wzdłuż rzeki Draa do mini miasteczka Agdz. Piękne widoki, moc przyrody, wioski i spotkania z lokalną ludnością. Obiad w bajecznej kazbie. Powrót pieszo wzdłuż najdłuższej rzeki Maroka do pensjonatu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Przejazd poprzez pokryty czarnymi skałami skraj Atlasu Wysokiego do Ouarzazate. Wizyta w studio filmowym Atlas, gdzie powstały takie filmy jak „Królestwo Niebieskie”, „Kundun”, „Książę Persji” i wiele innych. Odkryjemy magię filmowych inscenizacji. Przejazd poprzez majestatyczny Atlas Wysoki do Marrakeszu. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Marrakeszu. Wylot do Polski.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

…………………………..- 12 miejsc

4590 + 100 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego, *Euro przeznaczone na realizację  niektórych punktów programu na miejscu, obowiązkowe)

Przy zapisie do końca roku 2020 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

500 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

200 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA:

 • Transfery z i na lotnisko
 • Noclegi
 • Śniadania
 • Obiadokolacje
 • Degustacja lokalnych potraw i przysmaków
 • Wymienione w programie wstępy
 • Transport po Maroku minibusem
 • 4x4 w dniu przy Erg Chebbi na przejazd do Schodów do nieba
 • Herbatka na tarasie z widokiem na Jemma el Fna i degustacje na placu Jemma el Fna
 • Wyjazd na wielbłądach w głąb wydm piaskowych Erg Chebbi
 • Nocleg na pustyni
 • Polski przewodnik na wszystkie dni
 • Opieka pilota podczas trwania całego wyjazdu
 • Pomoc w zakupie biletu lotniczego (bilet dodatkowo płatny)

OFERTA SKIEROWANA JEST DO BARDZO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAM TYLKO 14 OSÓB.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz dwie wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]