NIEZWYKŁA GRUZJA

Gruzja to kraj:
pięknych widoków,
pysznego jedzenia,
unikalnego wina,
bogatego dziedzictwa kulturowego,
gościnnych ludzi.
Zapraszam na niezwykłą, gruzińska wyprawę podczas której będziemy podziwiali bogatą historię i kulturę tego kraju, smakowali niezwykłych potraw, obcowali z lokalnymi mieszkańcami.
Podczas naszej podróży zobaczymy największe atrakcje tego niezwykłego kraju.
Nie zabraknie również kulturowych akcentów i zwyczajów oraz degustacji lokalnych przysmaków.
Będziemy podróżować w komfortowej grupie 10 osób.
Dobra atmosfera, niezwykłe przeżycia, jak zwykle, gwarantowane.
Wyjazd  poprowadzi jeden  z najlepszych pilotów Piotr Kowalewski, na miejscu będzie z grupą też lokalny przewodnik.
Zapraszam!

PROGRAM

 

DZIEŃ 1

Wylot z Krakowa do Gruzji . o godzinie 6:00. Przylot do Kutaisi o godzinie 11.30.  Transfer do Tbilisi, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2

Tbilisi

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę. Następnie przejdziemy do Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), będziemy szli krętymi uliczki starego Tbilisi, dojedziemy do najważniejszych świątyń miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Wolny czas.

Obiadokolacja w restauracji z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 3

Tbilisi – Gruzińska Wojenna Droga – Gergeti – Tibilisi.

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri (XVI w.). Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti, położonego na wys. 2020 m n.p.m., to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monastyr wjeżdżamy samochodami terenowymi, z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 4

Tibilisi – Kacheti – Tibilisi

Po śniadaniu. Wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańska, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 5

Tibilisi – Mccheta – Upliscyche – Tskaltubo.

Po śniadaniu wyjazd z Tbilisi. Przejeżdżamy na zwiedzanie religijnego centrum Gruzji, starej stolicy Mcchety. Miasto to jest kolebką chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli (XI w.) i monastyr Dżwari (VI w.). Naszym kolejnym punktem zwiedzania będzie skalne miasto Upliscyche, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e.! Dojazd do Tskaltubo ( lub Kutaisi). Kolacja nocleg.

DZIEŃ 6

Martwili  – Batumi.

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie przepięknego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza i będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Dalej wyjazd w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłego morza. Wieczorem próbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Kolacja i nocleg w Batumi.

DZIEŃ 7

Batumi

Czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze powrót do miasta. Czas wolny na plażowanie i spacer. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.

DZIEŃ 8

Wyjazd w Kierunku Kutaisi. Wylot z Kutaisi o godzinie 11:40.  Przylot do Krakowa o godzinie 13:05.

WAŻNE INFORMACJE

 

TERMIN

CENA

WARUNKI

30.04.2022 – 07.05.2022

3590*zł + 100€(cena nie zawiera biletu lotniczego)

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 1000zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA

CENA ZAWIERA:

Noclegi w hotelach***
Bilety wstępu do wszystkich obiektów
Śniadania i obiadokolacje
Degustację lokalnych przysmaków
Transport 4×4 w Kazbegi
Usługi  lokalnego, polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu
Ubezpieczenie turystyczne
Pomoc w zakupie biletów
Pomoc w przygotowaniu dokumentów do wyprawy (dokumenty związane ze zdrowiem, w związku z pandemią koronawirusa)

 

CENA NIE ZAWIERA:

Biletu lotniczego

Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie

Ubezpieczenia od rezygnacji

Testów, które być może trzeba będzie wykonać przed wylotem

KTO ZABIERZE CIĘ DO GRUZJI?:

Do Gruzji zabierze Cię jeden z moich ulubionych pilotów. Piotr Kowalewski, który o sobie tak pisze:

"Jestem rodowitym Kaszubą. W swoim rodzinnym regionie prowadzę zajęcia przyrodnicze dla dzieci i dorosłych przy Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych. Oprowadzam po Kaszubach i szerzej po Pomorzu. Poza Polską moim ukochanym krajem jest Rumunia, ale chętnie wracam do Gruzji, gdzie niegdyś uczestniczyłem w projekcie rozwoju szlaków turystycznych w Kaukazie. Z przyjemnością pokazuję również inne rejony Europy, w szczególności Estonię i Łotwę, Mołdawię, Bułgarię oraz niektóre regiony Niemiec i Austrii. Moje wolne chwile zajmują dwie pasje: ogrodnictwo i taniec tradycyjny.

 • Pilot wycieczek (od 2010 r.)
 • Przewodnik górski beskidzki (od 2010 r.)
 • Międzynarodowy przewodnik górski (od 2018 r.).
 • Europejska licencja zawodowa – Rumunia (od 2019 r.)"
 

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAMY TYLKO 12 OSÓB - zostały 2 wolne miejsca!


POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]