MAJÓWKA W LIZBONIE

Poznaj niesamowitą atmosferę Lizbony podczas nieśpiesznych spacerów z lokalną przewodniczką.

Poczuj klimat tego niezwykłego miasta przy akompaniamencie muzyki fado.

Posłuchaj ciekawych historii o dziejach i życiu mieszkańców Lizbony.

Rozsmakuj się w lokalnych potrawach i degustuj wyśmienite portugalskie wina.

Odwiedź historyczne miasto Sintra, ciesz się wspaniałymi widokami na Atlantyk, poznaj krajobraz kulturowy UNESCO i zobacz starożytny zamek.

Wąskie uliczki, malowniczy zachód słońca nad rzeką tak, żółte tramwaje doskonale charakteryzują Lizbonę.

Położona na siedmiu wzgórzach łączy kultury wielu narodowości.

Stolica Portugalii to miasto o bogatej historii, w którym można zwiedzać liczne zabytki lub delektować się filiżanką aromatycznej kawy w ręce podziwiając panoramę na jednym z tarasów widokowych.

Zapraszam do klimatycznej Lizbony i jej okolic.

PROGRAM:

Dzień 1

Wylot z Krakowa do Portugalii o godzinie 16:10 (linie Ryanair). Przylot do Lizbony o godzinie 19.:15. Przejazd do miejsca noclegu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie.

Zwiedzanie zaczniemy od przejazdu żółtym tramwajem, jednym z symboli Lizbony. Zwiedzanie najstarszej część miasta - Alfamy, gdzie zobaczymy katedrę oraz kościół św. Antoniego oraz odkryjemy punkty widokowe - Miradouro das Portas do Sol i Miradouro de Santa Luzia, z których rozpościera się zachwycająca panorama na miasto. Spacer po  dzielnicy Graca.

Następnie udamy się na zwiedzanie centrum Lizbony, czyli dzielnicy Baixa, gdzie znajdują się, między innymi, słynne place - Rossio i Terreiro do Paço,  położony nad rzeką Tag, jeden z największych placów w Europie, dziedziniec dawnego pałacu królewskiego, doszczętnie zniszczonego przez wielką XVIII-wieczną tragedię. Ponadto, odwiedzimy piękny kościół Dominikanów, z którym wiąże się fascynująca historia.

Wieczorem obiadokolacja z muzyką Fado.

Dzień 3

Dzisiaj po śniadaniu udamy się do Belém, czyli dawnej dzielnicy portowej, która pamięta czasy świetności kraju,  okresu wielkich odkryć geograficznych. Tutaj znajdują się, między innymi: zachwycający kompleks kościelno-klasztorny Hieronimitów, Pomnik Odkrywców Geograficznych oraz Wieża Betlejemska, która dawniej pełniła rolę strażniczki Lizbony i wybrzeża.

Spróbujemy również słynnych ciasteczek - Pastéis de Belém, w kultowej cukierni, która sprzedaje słodkości od 1837 roku.

Wejdziemy do kościoła Matki Boskiej Betlejemskiej.

Na koniec dnia rejs statkiem na zachód słońca do miejscowości Cacilhas.

Obiadokolacja, przejazd do miejsca zakwaterowania.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Sintry, spacer po mieście i zwiedzanie ogrodów i pałacu Quinta da Regaleria. Następnie udamy się na najbardziej wysunięty na zachód przylądek Europy Cabo da Roca, o którym dawniej mówiono, że tutaj się kończy ziemia i zaczyna może. Po południu udamy się do nadmorskiego kurortu Cascais.
Wieczorem zatrzymamy się na obiadokolację w lokalnej restauracji.

Dzień 5

Zwiedzanie dzielnicy Oriente. Dzielnica ta, nazywana też Expo powstała w 1999 roku, kiedy w Portugalii odbywała się światowa wystawa. W tej dzielnicy znajdują się  między innymi największe w Europie oceanarium, centrum handlowe Vasco da Gama, najwyższy budynek w stolicy hotel Sana, kolejka teleférico oraz sala widowiskowa Altice Arena.  W oddali pojawi się most Vasco da Gamy.

Następnie, poznamy dzielnice Chiado i Bairro Alto, gdzie zobaczymy, między innymi: "kościół bez dachu", czyli dawną świątynię Karmelitów,  windę św. Justyny i ,znajdujący się na jej szczycie, zachwycający taras panoramiczny. Skorzystamy z zabytkowych miejskich funikularów - Elevador da Bica i Elevador da Glória.

Odkryjemy kultową kawiarnię “Brasileira”, w której, od ponad wieku, Portugalczycy delektują się aromatyczną małą czarną. Podpowiemy, której kawy warto spróbować.

Później udamy się do słynnej XIX-wiecznej hali targowej “Mercado da Ribeira”, częściowo zaadaptowanej na fantastyczną przestrzeń gastronomiczną “Time Out”, gdzie spróbujemy dań najsłynniejszych portugalskich restauratorów.

Około godziny 16 wrócimy do miejsca noclegu po bagaże i udamy się na lotnisko. Wylot do Polski o godzinie 19:25. Przylot do Krakowa o godzinie 23:45.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN I CENA

WARUNKI

01.05.2022 – 05.05.2022

CENA: 2590+ 100 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego (800 zł – 1000 zł) oraz testów na koronawirusa, które mogą być wymagane przy wlocie do Portugalii) – BRAK WOLNYCH MIEJSC!

PROMOCJA:

PRZY ZAPISIE I WPŁACIE ZALICZKI W WYSOKOŚCI 500 ZŁ DO 30.01.2022 OBOWIĄZUJE PROMOCYJNA CENA:

2390 ZŁ + 100 Euro  (cena nie zawiera biletu lotniczego, oraz testów na obecność koronwairusa, jeśli będzie taka potrzeba) – dla uczestników moich wyjazdów

2490 ZŁ + 100 Euro  (cena nie zawiera biletu lotniczego, oraz testów na obecność koronwairusa, jeśli będzie taka potrzeba) – dla pozostałych osób

Oferujemy możliwość płatności w nieoprocentowanych ratach.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:
Zwiedzanie Lizbony, Sintry oraz wyjazd na Cabo da Roca z lokalną przewodniczką
Degustacja wina i portugalskich przysmaków
Wizyta w lokalnych restauracjach
Wieczór z muzyką Fado
 Rejs statkiem na zachód słońca do miejscowości Cacilhas

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w hotelu, pokoje dwuosobowe
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transfer z/na lotnisko
 • Bilety wstępów do wybranych obiektów
 • Bilety na komunikację miejską
 • Wycieczka do Sintry i Cabo Da Roca
 • Spacer po Lizbonie z lokalną przewodniczką
 • Ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
 • Opiekę Organizatora podczas trwania całego wyjazdu
 • Degustacja wina
 • Degustacje lokalnych przysmaków
 • Lunch w ostatnim dniu pobytu w Lizbonie
 • Wszystkie atrakcje wymienione w programie wycieczki
 • Wieczór z muzyką Fado
 • Pomoc w kupnie biletu lotniczego
 • Pomoc w przygotowaniu dokumentów do wylotu (formularzy zdrowia, które są potrzebne przy wyjeździe do Portugalii)

OFERTA SKIEROWANA JEST DO MAŁEJ GRUPY 12-sto OSOBOWEJ  

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]