JESIEŃ W BARCELONE

Jesień w Barcelonie? Czemu nie? 
Zapraszam w fascynującą podróż do szalonego świata Gaudiego i Picassa, do miasta, które tętni życiem przez całą dobę!
Atmosfera Barcelony oraz smaki wyśmienitej katalońskiej kuchni, Cavy oraz sangrii na długo pozostaną
w pamięci.
Zapierające dech w piersiach widoki, wspaniała śródziemnomorska przyroda, liczne dyskoteki i kluby nocne że nikt nie nudzi się w stolicy Katalonii!
Podczas naszego wyjazdu poznamy bogatą historię i kulturę Barcelony.
Usłyszymy porywające historie i będziemy spacerować po niezwykłych, kryjących wiele tajemnic uliczkach.
Spróbujemy słynnych tapas, napijemy się Cavy, będziemy chłonąć atmosferę Barcelony!

Serdecznie zapraszam!

WAŻNE INFORMACJE

CENA

TERMIN

PROMOCJA

WARUNKI

26.11.2022 – 29.11.2022 –   (grupa 12 osób)

3090zł  + 60 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego, *Euro przeznaczone na realizację  niektórych punktów programu na miejscu, obowiązkowe)

Przy rezerwacji miejsca i opłacie zaliczki do 10.10.2022 –  200 zł taniej dla stałych klientów

100 zł taniej dla nowych klientów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Katowic o godzinie 15:55. Przylot do Barcelony o godzinie 18:45.  Przejazd do Barcelony. Zakwaterowanie. Wyjście na kolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu czeka nas nieśpieszne zwiedzanie połączone z wieloma lokalnymi akcentami.

Na początek zapoznamy się z Barceloną. Spacer po Barrio Gotico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Zobaczymy takie miejsca jak: słynna ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, rynek La Boqueria, Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. La Rambla uważana za najpiękniejszą aleję świata, a kręte uliczki Barrio Gotico to między innymi sceneria z filmu „Pachnidło”. Podczas wycieczki zobaczymy też pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego, które mieści się niedaleko La Rambla.

Obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. 

Dzisiaj przejedziemy się wzdłuż starego portu, klimatycznej dzielnicy La Barceloneta, plaży oraz Parku Ciutadella. Odkryjecie piękno nadmorskiej Barcelony, zobaczycie jakie zmiany nastąpiły od Olimpiady 1992. Proponujemy nieśpieszny spacer po Barcelonie z przystankami w wybranych miejscach, tak aby poczuć prawdziwy klimat. miasta.

Po południu udamy się na spacer  po dzielnicy La Ribera (bogata dzielnica średniowiecza, znana z książki „Katedra w Barcelonie”) i słynnym Barrio Gotico szlakiem genialnego malarza Pablo Picasso. Zobaczymy takie miejsca jak: Budynek gdzie rodzina Ruiz Picasso mieszka po przeprowadzce do Barcelony, Akademię sztuk pięknych gdzie studiował i słynny książkowy Kościół Santa Maria del Mar. W planie wycieczki jest zwiedzanie muzeum Picassa w Barcelonie, jedyna muzeum na świecie poświęcone artyście przy tworzeniu którego
współpracował. Zobaczymy również dawną klubokawiarnię artystów, gdzie młody Picasso przeżywał pierwsze zakrapiane winem i cavą tertulie, czyli spotkania do białego rana.

DZIEŃ 4

Śniadanie.

Dzisiaj zapoznamy się z dziełami Gaudiego. Podczas zwiedzania poznamy osobę ekscentrycznego architekta Antoniego Gaudiego oraz jego przyjaciela, milionera Eusebiego Güella. Miejsca, które zobaczymy, to:
Aleja Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batlló; Park Güell (ZWIEDZANIE), niedoszła rezydencja dla najbogatszych mieszkańców Barcelony początku XX wieku a dziś park miejski, zaprojektowany przez geniusza architekta Antoniego Gaudiego oraz kościół La Sagrada Familia (ZWIEDZANIE) – dzieło życia Gaudiego w budowie od 1882 roku… Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, uważana za symbol stolicy Katalonii. Antonio Gaudí poświęcił na ten projekt ponad połowę swojego życia. Ze względu na walory architektoniczne w 2005 roku Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Około południa zjemy lekki lunch, wypijemy ostatnie cortado bądź lampkę wina i udamy się w drogę na  lotnisko. Przejazd na lotnisko około godziny 16:00.  Wylot do Polski liniami Wizzair o godzinie 19:25. Przylot do Katowic o godzinie 22:20.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie w hotelu w Barcelonie
Transport do/z na lotnisko
3 śniadania
3 obiadokolacje w lokalnych restauracjach
Ubezpieczenie (NNW, BP, KL)
Atrakcje zawarte w programie
Degustację lokalnych przysmaków
Zwiedzanie Barcelony z lokalnym przewodnikiem
Moją opiekę podczas całego pobytu
Bilety wstępu do wybranych obiektów (Sagrada Familia, Park Guel, Muzeum Picassa)
Pomoc w kupnie biletu lotniczego (bilet dodatkowo płatny)

OFERTA SKIEROWANA JEST DO BARDZO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAM TYLKO 12 OSÓB.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz dwie wiadomość:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat/tytuł wyjazdu

    Treść wiadomości

    [recaptcha]