BAJKOWA APULIA

Bajkowe Włochy, klimatyczne miasteczka.

Spacery krętymi uliczkami.

Kameralna grupa wspaniałych uczestników.

Degustacja lokalnych przysmaków, wspaniałe wino.

Warsztaty robienia makaronu oraz wizyta w winnicy.

Beztroskie chwile, dużo śmiechu i wspaniała atmosfera.

Doskonała zabawa, czas i miejsce, żeby oderwać się od codziennych obowiązków.

Niezwykła Apulia i jej urokliwe miasteczka czekają na Ciebie.

Podaruj sobie prezent i leć z nami do bajkowych Włoch.

 

PROGRAM:

Dzień 1

Wylot z Krakowa liniami Ryanair o godzinie 7:50. Przylot do Bari o godzinie 9.40. Wypożyczenie aut, przejazd do Bari.  Przejście na włoskie śniadanie do lokalnej kawiarni. Po relaksie czas na nieśpieszne zwiedzanie Bari, aby poznać dobrze Apulie koniecznie musimy rozpocząć od Bari. Tutaj jakby czas się zatrzymał, panie które lepią makaron na ulicy, panowie którzy grają w karty, wąskie uliczki ozdobione praniem...Oprócz ważnych zabytków poznacie prawdziwe życie Apulii.

Dzisiaj weźmiemy udział w kursie lepienia regionalnego makaronu  - oreccheittte. Nunzia prawdziwa Barese, która stała się sławna dzięki swoim orecchiette.

Po południu odpoczniemy i wieczorem wyjedziemy na kolację do lokalnej restauracji.

Dzień 2

Po śniadaniu pojedziemy do Matery - niezwykłego miasta wykutego w skale, które odgrywało rolę starożytnej Jerozolimy w słynnym filmie „Pasja”. Po przyjeździe do miasta spacer przez Sassi – historyczną część Matery z domami wydrążonymi w skale. Przejście od Placu Vittorio Veneto do Placu dei Sedile i dalej ulicą Via Duomo do Katedry. Następnie spacer do skalnego kościoła Santa Maria. Chwila czasu wolnego na spacer lub przekąskę.

Następnie pojedziemy do Polignano a Mare, miejscowości gdzie urodził się sławny Domenico Modugno. Słynie ona ze swoich wspaniałych widoków na turkusowe morze. Na koniec zwiedzania zatrzymamy się w kawiarni, która przyrządza jedyną w swoim rodzaju caffè speciale. Ulubiona kawiarnia Domenico Modugno.

Dzień 3

Po śniadaniu czeka nas kolejna wycieczka po apulijskich miasteczkach.

Na początek Alberobello, bajkowa miejscowość, pod opieką UNESCO, która słynie ze swoich małych domków w kształcie stożka zwanych trulli. Wejdziemy również do kilku domków gdzie popróbujemy lokalnych smakołyków.

Dalej przejedziemy do  Martina Franca barokowej miejscowości usytuowanej w dolinie Valle d'Itria. Odkryjemy zabytkowe centrum miejscowości, mijając po drodze barokowe pałace, takie jak Pałac Książęcy. Zatrzymamy się również, aby zrobić zdjęcie pięknej fasady kościoła św. Maryna, a następnie udasz się lokalnej winnicy na degustację wina.

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie.

Dzisiejsze zwiedzanie zaczniemy od Locorotondo, malutkiej, ale eleganckiej miejscowość, która uznana jest za jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Dale przejedziemy do Cisternino, kolejne, piękne i niepowtarzalne apulijskie miasteczko, gdzie zatrzymamy się na kawę lub aperitivo.

Na koniec dzisiejszego dnia pojedziemy do Białego Miasta - Ostuni. Nie przyjeżdża się tutaj zwiedzać zabytki, ale chłonąć przyjemność. Wszelkimi sposobami. Jeżeli poczujesz, że tracisz kontrolę nad czasem i nie interesuje cię która jest godzina, to znaczy, że zwiedzasz Ostuni w sposób odpowiedni. Nie powinno to być trudne, bo najpewniej w mgnieniu oka Ostuni samo zawładnie twoim sercem.

Po nieśpiesznym zwiedzaniu obiadokolacja i ostatni nocleg.

Dzień 5

Wyjazd w kierunku lotniska około godziny 5:30. Zwrot samochodów. Wylot do Krakowa o godzinie 8:40. Przylot do Krakowa o godzinie 10:30.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN I CENA

WARUNKI

21.04.2023 – 25.04.2023 – zamknięta, kameralna grupa. Możesz zamówić, taki wyjazd w innym terminie.

CENA: 3490 + 100 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego)

Oferujemy możliwość płatności w nieoprocentowanych ratach.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

 W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:
Zwiedzanie perełek Apulii:
Bari, Polignano a Mare, Alberobello,
Locorotondo, Matera, Ostuni -  z lokalną przewodniczką
Wizyta w winicy
Degustacja wina i przysmaków apulijskich
Wizyta w lokalnych restauracjach
Kurs lepienia makaronu - orchiette

CENA ZAWIERA:

 • Nocleg pokoje dwuosobowe
 • Śniadania i obiadokolacje
 • wycieczki z lokalną przewodniczką
 • Ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
 • Opiekę pilota
 • Lekcję gotowania makaronu
 • Degustacja wina
 • Degustacje lokalnych przysmaków
 • Wszystkie atrakcje wymienione w programie wycieczki
 • Pomoc w kupnie biletu lotniczego
OFERTA SKIEROWANA JEST DO MAŁEJ GRUPY 8 OSOBOWEJ  

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]