ZACHWYCAJĄCY SANKT PETERSBURG

Sankt Petersburg - dawna stolica Rosji nazywany jest  Wenecją Północy z racji kilkuset mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast.

Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji.

Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy.

Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace prezentują się niezwykle okazale.

W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż, a także wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

Program wzbogacony będzie lokalnymi atrakcjami jak wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim i kolację w Podvorye (z tańcami i zespołem folklorystycznym).

Wyjazd poprowadzi Radosła Gajda, który doskonale zna ten kierunek, jego pasja i zachwyt Sankt Petersburgiem  udziela się każdemu uczestnikowi wyjazdów, które prowadzi Radek.

Zapraszamy!

PROGRAM:

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, przelot do Sankt-Petersburga w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu, obiadokolacja.
Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.
Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Powrót do Petersburga.  Muzeum Farbergé (wnętrza). Muzeum wódki (z degustacją). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu.
Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie lub zakup rosyjskich specjałów i pamiątek.
Kolacja w Podvorye (z tańcami i zespołem folklorystycznym). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska (wnętrza). Czas wolny. Wycieczka po metrze. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej (najstarszej budowli miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), następnie zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi (wnętrza).
Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.
Wieczorem przejazd metrem do Pałacu Mikołajewskiego na spektakl baletowo-folklorystyczny: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.
Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

24.08.2021 – 29.08.2021   – 4 wolne miejsca (grupa będzie liczyła 14 osób)

3930*zł + 200**€ (* cena nie zawiera  biletu lotniczego**Euro przeznaczone na bilety wstępów, rejs, wycieczki)

Przy zapisie do końca roku 2020 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

300 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

200 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA:

Transport na wycieczki (objazdowa po mieście i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła)
5 noclegów w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
5 śniadań i 5 obiadokolacji
Ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
Opiekę pilota/przewodnika
Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych - Ermitaż, Muzeum Faberge, Sobory: Izaaka, Zbawiciela na Krwi, Twierdza Peteropawłowska, Carskie Sioło, Peterho
Bilety na komunikację miejską
Składka na Fundusz Gwarancyjny
Spektakl muzyczno-baletowy w Pałacu Mikołajewskim z bufetem w skład którego wchodzi (lampka szampana, lekkie przekąski), Kolację w Carskim Siole z występami folklorystycznymi
Zestaw słuchawkowy
Nocny Rejs po Newie
Transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
Bogaty program turystyczny
Pomoc w zakupie biletu lotniczego

CENA NIE ZAWIERA:

biletu lotniczego
kieszonkowego

OFERTA SKIEROWANA JEST DO  GRUPY 14-sto  OSOBOWEJ. 

KTO POPROWADZI TEN WYJAZD?

Radosław Gajda - specjalista od kierunków rosyjskich. Naszą współpracę zaczęliśmy od wspólnego przygotowania wyjazdu organizowanego dla profesjonalnych fotografów i pasjonatów lotnictwa, którzy w 2019 roku polecieli na Międzynarodowy Salon Lotniczy i Kosmiczny MAKS. Każdy z uczestników wrócił zachwycony Moskwą i profesjonalizmem Radka.
"Ze mną poznacie Państwo różne oblicza Rosji.
Od doznań mistyczno-duchowych po doświadczenia kulinarne, od zamierzchłych dziejów, po prozę dnia codziennego. Zapraszam na wyjazd z mieszanką wiedzy i humoru podczas którego będziecie Państwo zwiedzać i dobrze się bawić.
Zintegrujmy się w grupie, by czas w podróży spędzić w miłej atmosferze.
Dodam tylko, że moja przygoda z Rosją trwa już 20 lat. Z przyjemnością podzielę się z Państwem częścią wrażeń z jej odkrywania.
Zapraszam!
Radosław Gajda"

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat/tytuł wyjazdu

    Treść wiadomości

    [recaptcha]