Z WIZYTĄ U AFRODYTY – WYPRAWA NA CYPR

Wakacje na Cyprze, to nie tylko spotkanie ze wspaniałymi śródziemnomorskimi krajobrazami i tropikalną przyrodą, ale przede wszystkim to niezwykła podróż w czasie do świata greckiej i rzymskiej mitologii oraz do korzeni wczesnego chrześcijaństwa i kultury islamu.
Niezwykła historia i ogromne bogactwo kulturowe widoczne są na każdym kroku.
Podczas naszej wyprawy odnajdziemy niezwykłe starożytne ruiny, wpisane na listę UNESCO i oddające realia życia w czasach helleńskich oraz w okresie Cesarstwa Bizantyjskiego.
Będziemy doświadczać ścierania się dwóch wielkich kultur, które wpływają do dziś na burzliwą współczesną historię kraju.
Podczas naszej wyprawy nie zabraknie też czasu na relaks, kąpiele, opalanie i spacery nad morzem.
Codziennie będziemy smakować lokalnych potraw i delektować się smakołykami jakie oferuje Cypr.
Dbając o nasz komfort i bezpieczeństwo będziemy podróżowali w bardzo kameralnej grupie. Na ten wyjazd  zabieram tylko 7 osób.
Cypr będziemy zwiedzali z lokalną przewodniczką, a po cypryjskich drogach będziemy przemierzać prywatnym autem 9-cio osobowym.
Pojedziemy do Nikozji, w góry Troodos, Pafos, zobaczymy miejsce narodzin Afrodyty, przespacerujemy się po Larnace, pojedziemy na jedną z najpiękniejszych plaż na Cyprze - Nissi, zwiedzimy stare miasto Limassol i Lefkarę.
Poczujemy trochę lata w środku naszej dość zimnej i ponurej jesieni.
Naładujemy baterię, oderwiemy się od codziennych obowiązków i zmartwień, przeżyjemy cudowne chwile na Cyprze.
Zapraszam serdecznie!

NA TĄ WYPRAWĘ ZABIERAM KAMERALNĄ GRUPĘ - 7 OSÓB

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN:

Grupa 7 osobowa.

11.11.2021 – 18.11.2021

CENA:

4600zł + 100 €* (CENA NIE ZAWIERA BILETU LOTNICZEGO)

PROMOCJA:

Przy rezerwacji miejsca do 25.10.2021 – promocyjna cena!

Dla stałych uczestników  – 400 zł taniej

Dla nowych uczestników – 200 zł taniej

WARUNKI:

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

PROGRAM:

Dzień 1

Wylot z Krakowa o godzinie 6:00. Przylot do Larnaki o godzinie 10:00. Po przylocie wypożyczamy samochód i rozpoczynamy objazd po słonecznej wyspie Afrodyty. Zwiedzanie  zaczynamy od Larnaki, zobaczymy bizantyjską cerkiew św. Łazarza oraz starą dzielnicę turecką Sala nad  Słonym Jeziorem. Zobaczymy też meczet Hala Sultan Tekke. Przejedziemy do miejsca naszego noclegu. Po krótki odpoczynku udamy się na obiadokolację w lokalnej restauracji.  Po powrocie czas na odpoczynek i nocleg.

 

Dzień 2

Po śniadaniu wycieczka do Nikozji stolicy Cypru ( jedyna w Europie stolica podzielona na dwie części). Dzisiaj czas na spotkanie z niezwykłą historią Cypru.  Zwiedzanie katedry, placu arcybiskupa, spacer stara częścią miasta wewnątrz murów do linii podziału. Spacerując uliczkami starówki natkniemy się na pozostałości weneckich murów, zabytkowe osmańskie rezydencje, dawne cerkwie, które przekształcone zostały w meczety, czy standardowe, greckie kamienice.

Obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3

Śniadanie. Dzisiaj czas na odpoczynek, relaks i przepiękną przyrodę.

Jedziemy na wschód wyspy, podziwiać piękne widoki przylądka Cape Greco. Malownicze szlaki i zachwycające punkty widokowe to nie jedyne atrakcje dzisiejszego dnia. Będziemy oglądać turkusową wodę rozbijającą się o skaliste wybrzeże przylądka. Urwiste klify, ukryte zatoczki, rzeźbione siłami natury jaskinie oraz piękne szlaki – takie  cuda oferuje ta część Cypru.

Po spacerze udamy się na jedną z najpiękniejszych plaż na CyprzeNissi. Tutaj czeka nas odpoczynek, plażowanie i kąpanie.

Powrót i wspólna kolacja.

Dzień 4

Śniadanie.

Dzisiaj naszym pierwszym przystaniem będzie Kurion, w którym zwiedzimy pozostałości starożytnego miasta. U brzegów Morza Śródziemnego zachowały się ruiny greckiego amfiteatru, sanktuarium boga piękna – Apollina czy rzymskich łaźni. Następnie przejedziemy do miejsca, gdzie według podań z morskiej piany narodziła się Afrodyta.

Po południu udamy się do Pafos. Zwiedzimy kompleks archeologiczny na terenie którego znajdują się niezwykle rzadkie, należące do najpiękniejszych na świecie mozaiki z okresu helleńskiegobizantyjskiego oraz ruin największej na wyspie wczesnobizantyjskiej Bazyliki Chrysopolitissa.  Wg. tradycji w świątyni zachował się Pręgierz św. Pawła przy którym Apostoł był biczowany za głoszenie nauki Chrystusowej w mieście.

W Pafos zjemy obiadokolację i wrócimy do naszego miejsca zakwaterowania na nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka w góry Troodos. Zobaczymy tradycyjną wioskę cypryjską Omodos ( z monastyrem św. Krzyża), która słynnie z tradycyjnych wiejskich winnic. Oczywiście będzie obowiązkową degustacją tutejszych win. Na koniec zobaczymy klasztor Kykkos najbardziej znany na wyspie z cudowną ikoną napisaną przez ewangelistę Łukasza, zobaczymy też Olympus ( najwyższy szczyt na wyspie).

Obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót do miejsca zakwaterowania na nocleg.

Dzień 6

Śniadanie.

Poranny przejazd do wioski Lefkara, słynącej z ręcznie robionych koronek (znanych jako „Lefkaritika”), a także z wyrobu srebrnych sztućców. Według legendy sam Leonardo da Vinci odwiedził wioskę i zakupił tu tkaninę ołtarzową, którą następnie ofiarował katedrze w Mediolanie. Dalej przejedziemy do Limassol.  zrobimy  spacer po bulwarze wzdłuż brzegu morza. Nasycimy oczy kolorem morza. Potem zajrzymy do Starego Portu i do zamku. Spacer po mieście, obiadokolacja.

Dzień 7

Śdanianie.

Dzisiaj czas na odpoczynek, relaks, zakupy i ostanie delektowanie się Cyprem.

Wieczorem obiadokolacja,  nocleg.

Dzień 8

Wczesne, szybkie śniadanie :). Wyjazd na lotnisko o godzinie 8:00.

Wylot do Krakowa o godzinie 10.35. Przylot do Krakowa o godzinie 13.00.

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w pokoju dwuosobowym, w prywatnej willi z basenem
 • 7 śniadań,  które osobiście przygotuję
 • 7 obiadokolacji w lokalnych restauracjach
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP
 • degustację lokalnych przysmaków
 • wizytę w winnicy, degustacja lokalnego wina
 • zwiedzanie Cypru z lokalną przewodniczką (4 całodzienne wycieczki)
 • transport na wycieczki samochodem 9-cio osobowym
 • transport z/do lotniska
 • opiekę pilota podczas trwania wyjazdu
 • pomoc w kupnie biletu lotniczego
 • bilety wstępu do wybranych obiektów

KONTAKT:

Jeśli masz ochotę wyjechać z nami na Cypr, skonstatuj się ze mną.

Zadzwoń:

  Justyna Wiśniewska

   tel.: 691 83 88 99

  lub napisz wiadomość:

 

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]