TOSKANIA WAKACJE BEZ ALKOHOLU


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Jesteś w trakcie terapii alkoholowej  lub już ja odbylłeś/aś?
Marzysz o cudownych wakacjach,  jednak wiesz,  że wszędzie jest pokusa sięgnięcia po alkohol?
Ty nie masz ochoty na tego typu wakacje.
Chcesz żeby wyjazd był dla Ciebie przyjemnością - nie udręką.
Piękne, bezpiecznie i przyjazne otoczenie - Twoje marzenie.
Wyobraź sobie wspaniałą Toskanię.
Urocze miejsce, dobre jedzenie, cudowny klimat.
Kameralna grupa i brak alkoholu.
Do tego nieśpieszne zwiedzanie, basen, zajęcia relaksacyjne czy nordic walking.
Masaż, opieka terapeutów oraz warsztaty spowodują, że to będą Twoje wymarzone wakacje.
Nie będzie alkoholu,ale nie zabraknie śmiechu, dobrej zabawy, relaksu i smacznego jedzenia.
Odwiedzisz klimatyczne miejsca pięknej Toskanii, poczujesz jej atmosferę.
Zapraszamy na wyjątkowe wakacje, bez alkoholu!

 

Przez tydzień będziemy delektować się różnymi formami relaksu – aktywnie, uważnie, powoli, pysznie, energetycznie, słonecznie i smakowicie.

Zachwycimy się widokiem cyprysów, winnic i gajów oliwnych. Rozsmakujemy się w lokalnej oliwie, serach, soczystych warzywach. Zachłyśniemy się endorfinami i dodamy sobie energii dzięki porannym, rozbudzającym ćwiczeniom. Nasycimy się słońcem i toskańskim krajobrazem. Będziemy upajać się uczuciem rozluźnienia i przyjemnego rozciągnięcia po wieczornej gimnastyce. 

Oddamy się spokojnym, mądrym rozmowom z terapeutami  i pobędziemy razem. Będziemy chłonąć zapach gaju oliwnego i śpiew cykad. Poznamy klimat włoskich miasteczek. Zejdziemy z utartych szlaków i miejsc obleganych przez turystów. Nieśpiesznie zwiedzimy Certaldo, San Gimignano, Lari. Pojedziemy zobaczyć jak Włosi wytwarzają makaron i złocistą oliwę z oliwek.

Z wyjazdu wrócimy ze sporą dawką energii, wypoczęci, zrelaksowani.

Wakacje to dla większości z nas czas swobody, kojarzący się z obrazem ludzi głośno i radośnie śmiejących się przy piwie, kawiarniane ogródki, przy których króluje alkohol. Koncerty, plaże, większość przestrzeni publicznej pełna ludzi pijących lub pod wpływem alko. Jest jednak spora część z nas, dla których urlop może być czasem trudnym. Osoby zdrowiejące z uzależnienia od alkoholu, wiedzą, że przebywanie w miejscach gdzie pije się alkohol, może być dla nich zabójcze, często mają trudności ze zorganizowaniem swojego urlopu w bezpieczny sposób.  To właśnie dla tych osób, które są po, lub też w trakcie terapii uzależnienia od alkoholu, mamy szczególną propozycję - cudowne wakacje w Toskanii w całkowicie bezpiecznej przestrzeni bez alkoholu. Począwszy od przejazdu autokarem, w którym nikt nie będzie pił – choć może być wesoło, chcemy pokazać wam jaką można mieć frajdę z czasu spędzonego wśród niepijących osób, jak możemy się fantastycznie zrelaksować, odprężyć w miejscu, gdzie alkohol nie będzie serwowany, bez alkoholowych pokus.

To będzie doskonały czas na relaks, odprężenie od codziennych wyzwań, ale też – jeśli masz taką potrzebę - czas na przyjrzenie się sobie, temu jak Ci się żyje,  co możesz zrobić, aby bez alkoholu żyło ci się lepiej, łatwiej, szczęśliwiej. Będą z nami terapeuci uzależnień – Kalina Goc i Krzysztof Kozerski, u nich będziesz mógł skorzystać z 2 bezpłatnych, godzinnych konsultacji. Dodatkowo zaplanowaliśmy codzienne warsztaty z zakresu tematów bliskich uzależnieniu i współuzależnieniu, między innymi poczucie własnej wartości, warsztat antystresowy, praca z krytykiem wewnętrznym itp. Będziemy też na bieżąco modyfikować tematykę dostosowując ją do potrzeb zgłaszanych przez uczestników. Warsztaty i indywidualne konsultacje dla psychiki, natomiast dla ciała – codzienne zajęcia relaksacyjne, pilates lub nordic wal king, wspaniałe masaże, dla podniebienia – najzdrowsza na świecie śródziemnomorska kuchnia.

 

 

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE W CUDOWNEJ TOSKANII?

RELAKSUJĄCO-ENERGETYCZNY RUCH

Codziennie rano i wieczorem zaprosimy Cię na zajęcia ruchowe w ogrodzie! Wyobraź sobie przyjemny, poranny rozruch i popołudniowy relaks, śpiew cykad, miękką trawę, delikatny podmuch wiatru na twarzy i ciepło słońca, piękny krajobraz toskańskich winnic i gajów oliwnych.

W takiej scenerii będziemy ćwiczyć: energetyczne, pobudzające i radosne zajęcia na dobry początek  dnia, cudownie relaksujący „zdrowy kręgosłup” (oparty na pilatesie i stretchingu) przy delikatnych dźwiękach spokojnej muzyki.

Wieczorem zaprosimy Cię na spacer z kijkami po okolicznych wzgórzach.

DSCF0972

ZWIEDZANIE

Lari – kolejne miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Wąskie uliczki, średniowieczna twierdza. Mała rodzinna makaroniarnia, a przede wszystkim powolne włoskie życie. Będzie czas na spacer, nieśpieszną kawę i wycieczkę, na której poznacie tajniki tworzenia dobrego, włoskiego makaronu.

Certaldo – urokliwe średniowieczne, włoskie miasteczko słynne głównie jako miejsce narodzin i pochówku Boccaccia. Położone jest na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na piękne toskańskie krajobrazy i wielkie wieże San Gimignano. Tutaj nie ma tłumu turystów, pędu ani pośpiechu. Będziemy spokojnie odkrywać najbardziej urocze zakamarki tego miasteczka.

San Gimignano - archetyp włoskiego miasteczka z zachwycającym pejzażem, zabytkami i urokliwym klimatem.

Targ ze świeżą żywnością – okazja, aby zobaczyć, dotknąć i posmakować sezonowych toskańskich smakołyków.

SDC19268

middle-ages-988011_1280

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

INNE WŁOSKIE ATRAKCJE

• Wizyta w rodzinnej fabryce makaronu w przepięknej włoskiej miejscowości.
• Zwiedzanie małej fabryki gdzie produkuje się oliwę z oliwek, degustacja oliwy.
• Wizyta na toskańskim targu ze świeżą żywnością.
• Wieczór z włoską muzyką.
• Możliwość relaksu nad basenem, spacerów wśród winnic i gaju oliwnego.

PROGRAM

Wyjazd z Krakowa o godzinie 19.00 i nocny przejazd do Włoch (około 18 godzin).
Pobyt w Toskanii, odpoczynek, zwiedzanie, ćwiczenia, warsztaty i wszystkie atrakcje zawarte w programie.
Wyjazd z agroturystyki po śniadaniu i przejazd do Polski. Przyjazd do Krakowa około 2 w nocy 11 września.

CENA ZAWIERA:

Cena zawiera: 

zakwaterowanie w agroturystyczne (apartamenty jedno i dwupokojowe, pokoje dwuosobowe), w każdym apartamencie łazienka

śniadania i obiadokolacje,

przejazd z i do Toskanii komfortowym autokarem (PRZEJAZD RAZEM Z NASZĄ INNĄ GRUPĄ, KTÓRA BĘDZIE NA TERENIE AGROTURYSTYKI, DOMY SĄ ODDZIELNE, KAŻDA GRUPA MA OSOBNE POSIŁKI I WARSZTATY, SPOTYKAMY SIĘ RAZEM TYLKO NA PRZEJAZDY AUTOKAREM)

ubezpieczenie (NNW, KL, BP),

codziennie rano rozciągające zajęcia, a wieczorem nordic-walking, pilates lub zajęcia relaksacyjne

wycieczki zawarte w ofercie,

warsztaty prowadzone przez terapeutów

dwie, godzinne konsultacje z wybranym terapeutą

opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu,

masaż - 40 minut dla każdego uczestnika

relaks i odpoczynek wśród gaju olwinego

codzienne korzystanie z basenu

degustacja lokalnych przysmaków

 WAŻNE INFORMACJE:

 

07.09.2018 - 15/16.09.2018

Cena: 2990 zł*

 

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

*PROMOCJA - przy zapisie do 10.07.2018 obowiązuje promocyjna cena 2790zł od osoby.

 KTO ZADBA O NASZ WYJAZD?

Justyna Wiśniewska

jestem organizatorką naszego wyjazdu i właścicielką biura podróży „lemon&lime”. Dopięłam na ostatni guzik wszystkie szczegóły organizacyjne, więc w Toskanii zajmę się dbaniem o niepowtarzalną atmosferę.  Poznaj mnie tutaj.

Kalina K. Goc

poprowadzę dla Was warsztaty poczucia własnej wartości, asertywności, ale też zaproszę na indywidualne spotkania konsultacyjne, na których możemy porozmawiać o bieżących trudnościach. Jestem psychologiem i specjalistką psychoterapii uzależnień, a pracuję z ludźmi między innymi dlatego, że... po prostu lubię ludzi. To będzie dobry czas J

Poznaj mnie tutaj.

Justyna Czudek

poprowadzę dla Was wszystkie zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, w cieniu drzew oliwnych! Jestem fizjoterapeutką, instruktorką pilates, trenerką personalną, masażystką i bardzo ciepłą osobą. Moje pozytywne nastawienie udziela się wszystkim dookoła  😛 . Poznaj mnie tutaj.

Krzysztof Kozerski

 POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI, LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691 83 88 99

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości