SAKSONIA DLA KONESERÓW

"Saksonia – to sztuka, kultura i natura w samym sercu Europy.
Kto szuka drogocennych skarbów sztuki i wybornej muzyki, kto chciałby podziwiać kunszt słynnego na świecie tradycyjnego rzemiosła artystycznego i nowoczesną historię manufaktur, kto chce spożywać potrawy w stylowej atmosferze i niemal po królewsku spać, kto chciałby pójść śladami polskiej historii i kultury – dla tego przybysza Saksonia jest idealnym adresem.
Właśnie tutaj czaruje się słynne „białe złoto”, czyli porcelanę miśnieńską.
To tutaj powstają z soczystych winogron nagradzane wina.
To tutaj masywne drewno zamienia się dzięki sztuce rudawskiej w cieszące oko filigranowe figurki, a produkowane w Glashütte zegarki stanowią precyzyjne czasomierze. „Pełną parą naprzód” – to oferta dla gości w Saksonii jako kraju o największej liczbie kolei parowych w całych Niemczech. Natomiast rodzima produkcja instrumentów muzycznych zachwyci nie tylko melomanów.
Drezno zwane jest Florencją nad Łabą, Lipsk - Małym Paryżem,  a małe miasteczka uwodzą przybysza swoimi rynkami o bogatej - po części - 1000-letniej historii."
(www.sachsen-tourismus.de)
Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Saksonii, niezwykłej i niedalekiej krainy.

PROGRAM

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w kierunku  Bad Muskau ( Mużaków)  – barokowego miasta zespołu parkowo –pałacowego wpisanego w 2014 roku na listę światowego dziedzictw UNESCO , największego parku w stylu angielskim , następnie przejazd do Budziszyna jednego z najstarszych miast Saksonii. Podczas spaceru średniowieczna starówką zobaczymy miedzy innymi katedrę św. Piotr , która od 1524 roku służy protestantom i katolikom, dom serbski, Reichenturm. Po zwiedzaniu miasta pogranicza kultur Niemieckiej i Serbołużyckiej dalszy przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie.

Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Starówce Drezna; Gruenes Gewolbe – zielone sklepienie, Opera przy Placu Teatralnym – miejsce prapremier najsłynniejszych oper, Kościół Dworski – katolicka katedra zwana również kościołem polskim. Przejście na Nowe Miasto – słynny most Augusta Mocnego, Złoty Jeździec”- symbol Drezna, barokowa Ulica Królewska oraz aleja platanowa. Głównymi atrakcjami po tej stronie Łaby są Pałac Japoński, Pasaż Kultury, historyczna hala targowa oraz kościół św. Trzech Królów. Podziwiać będziemy też panoramę Starówki – widok, który wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Powrót do hotelu na nocleg

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd   do Miśni. Miasto słynie jako kolebka Saksonii i stolica porcelany. Pierwsza europejska porcelana została wynaleziona w Dreźnie, a produkowana została w Miśni. Pięknie zachowana i odrestaurowana średniowieczna Starówka, wąskie uliczki, góra zamkowa z Albrechtsburg i gotycką Katedrą Miśnieńską. Z góry zamkowej podziwiać będziemy widok na miasto i okolicę. W Manufakturze Porcelany zwiedzimy warsztaty, gdzie można się przyglądać artystom, którzy ręcznie malują słynne wzory w serwisach, lub modelarzom, wykonującym figury i dzieła sztuki z kruchego materiału. W halach wystawowych zobaczymy słynne serwisy wykonane dla dworów europejskich oraz nowoczesne wyroby, następnie przejazd do Altenburga – miasta słynącego w Niemczech z nalewek. Podczas zwiedzania Altenburger Destillerie und Liquerfabrik będziemy mogli skosztować wyrobów i zwiedzić muzeum . Pełni wrażeń udamy się w kierunku Lipska na nocleg .

Dzień 4

Śniadanie.

Całodzienne zwiedzanie Lipska , które rozpoczniemy  od Pomnika Bitwy Narodów jednego z największych kamiennych pomników w Europie upamiętniający bitwę z 1815 roku.  Przejazd do centrum i zwiedzanie miasta którego początki sięgają wczesnego średniowiecza jako osady słowiańskiej. Podczas spaceru zobaczymy miedzy innymi  Stary Ratusz, Stara Wagę , pomnik Ks. Poniatowskiego , Nowy Ratusz. Lipsk miasto kultury gdzie przebywali tacy twórcy jak Bach, Mendelssohn- Bartholdy i wielu innych którzy odcisnęli swój ślad w historii miasta. Opuszczając starówką możemy zobaczyć XIX wieczna zabudowę z okresu historycyzmu  oraz pozostałości po czasach NRD z największym w latach 70 XX w budynkiem w obu państwach niemieckich, powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną , przejazd do Wittenbergi miasta reformacji, podczas spaceru zobaczymy zabytki związane z Marcinem Lutrem oraz mniej znana postacią reformacji Melanchtonem który stworzył podstawy administracji kościoła ewangelickiego. Po zwiedzeniu miasta wyjazd w drogę powrotna z postojami podczas przejazdu . Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

WAŻNE INFORMACJE

TERMIN

CENA

WARUNKI

06.05.2020  – 10.05.2020

1990zł + 50 (Euro przeznaczone na bilety wstępów)

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie – śniadania , obiadokolacje
Ubezpieczenie (KL, NNW, BP)
Opiekę pilota/przewodnika
Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych
Transport  autobusem 30 - sto osobowym
Składka na Fundusz Gwarancyjny

OFERTA SKIEROWANA JEST DO  GRUPY 20-sto  OSOBOWEJ.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]