RUMUŃSKIE PEREŁKI

Niezapomniane wrażenia.
Idealne miejsce  dla miłośników nieprzetartych szlaków i autentycznej kultury.
Naturalna twierdza, dzięki rozległym lasom otoczonym przez góry.
Przyjazna, wieloetniczna, pracowita i twórcza ludność.
A do tego miły i spokojny klimat z żyznymi pagórkami.
Autentyczny obszar przyrody i ciekawej kultury.
Masz ochotę znaleźć się w tak unikalnym miejscu i jak zwykle w doborowym towarzystwie?
Szczyty Karpat, średniowieczne miasteczka, czarujące widoki, ludowe legendy, autentyczność mieszkańców, perełki architektury.
Bogata kultura i tradycja całego regionu (na czele z mrocznym i tajemniczym Vladem Palownikiem, do którego zamku zawitamy) urzeknie zarówno tych spragnionych przygód, jak i chcących zrelaksować się podczas górskich wycieczek.

Podczas wyjazdu zaprosimy Cię na wyjątkowe spacery po niezwykłych miejscach. 

Pozwól sobie na  przygodę w tym niebanalnym, malowniczym, pełnym ciekawych historii i dziewiczych krajobrazów kraju.
To podróż poza granice czasu.
Na długo zatrzymasz wspomnienia z tej niezwykłej wyprawy.

PROGRAM:

DZIEŃ 1

We wczesnych godzinach porannych wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumuni. Dojazd do Satu Mare w godzinach popołudniowych. Przed kolacją krótki spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu udamy się do wschodniej części krainy Maramuresz miejsca tradycji i legend. Następnie przejedziemy do Sapanty – rumuńskiej wioski, zwyczajnej jednak posiadającej coś niezwykłego – „Wesoły Cmentarz”, który został rozsławiony na całą Europę. Zwiedzanie cmentarza. Tego dnia zobaczymy jeszcze drewniany Kościół Braszana oraz Cerkwi Bogdan Voda. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Dzisiejszy dzień zaczniemy jak zwykle śniadaniem, aby znowu ruszyć w poszukiwaniu rumuńskiej przygody. Kolejne atrakcje to: Kaczyki – najstarszej polskiej wioski w Rumunii, gdzie wciąż znajduje się polska społeczność. Krótkie zwiedzanie kopalni soli, z której to miejsce słynie. Dalej przejazd przez Bukowinę, znajduje się tutaj najbardziej znany z bukowińskich malowanych klasztorów obronnych – Mănăstirea Voroneţ – zwiedzanie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4

Dzisiejszy dzień jest w większości pod znakiem przyrody i krajobrazów. Po drodze spacer po Wąwozie Bicaz, jednym z największych w Europie (liczne stragany z regionalnymi pamiątkami) oraz wokół Lacu Roşu (Czerwony Staw) – największego jeziora osuwiskowego Karpat. Następnie udamy się, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych kościołów warownych Rumunii – Prejmer. Obecnie świątynia ta stanowi jeden z największych i najlepiej ufortyfikowanych kościołów we wschodniej Europie. Przejazd do Predeal. Obecnie Predeal jest ośrodkiem sportów zimowych i centrum turystycznym, położonym w otoczeniu przełęczy Predeal. Jest to najwyżej położone miasto Rumunii (wysokość 1033–1110 n.p.m.). Tutaj zakończymy dzisiejszy dzień obiadokolacją i noclegiem.

DZIEŃ 5

Jesteśmy już w Transywlanii. Po śniadaniu udam się do miejscowości Bran – gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Dalej przejedziemy do Sighisoary. Miasteczko to przyciąga turystów nie tylko pięknym położeniem na siedmiogrodzkich wzgórzach, ale także zabytkową zabudową i jedną z najlepiej zachowanych Starówek we wschodniej Europie. Spacer po mieście. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia będzie wizyta w miejscowości Viscri – gdzie zobaczymy warowny kościół. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wybierzemy się do Sibiu, zwiedzanie miasta. Przejdziemy się ulicą  Avram Iancu, przy której znajdują się najciekawsze kamieniczki. Zobaczymy Dużi i Mały Rynek, magistrat z XV wieku, wieżę ratuszową. Dalej przejdziemy Mostem Kłamców. Po południu wyruszymy do miejscowości Alba Iulia. Przespacerujemy się wokół cytadeli oraz znajdującej się w jej obrębie katedr oraz innych zabytków.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd do przepięknej Kopalni Soli w Turdzie. Będziemy podziwiać jedną z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Jest ona tak ogromna, że mieści w sobie m. in. amfiteatr, diabelski młyn, pole do minigolfa, tory do kręgli i plac zabaw, a także podziemne słone jezioro, po którym można przepłynąć wypożyczoną łódką.

Na zakończenie  wizyty w Rumunii zwiedzanie miasta Cluj-Napoca – stolicy Transylwanii, m.in. dom urodzenia króla węgierskiego Mateia Corvina, kościół św. Michała, ulica Luster, katedra prawosławna,mury obronne z basztą.

Obiad. Wyjazd w kierunku Krakowa.

DZIEŃ 8

Przyjazd do Krakowa około godziny 6.00 rano.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN:

07.08.2020 – 14.08.2020

CENA: 2390zł + 100€

WARUNKI:

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

Cena zawiera:

transport busem 30-osobowym, na trasie Kraków - Rumunia - Kraków
nocleg w hotelach, w pokojach dwuosobowych
wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
ubezpieczenie: KL,NNW,BP
opiekę pilota/ przewodnika  podczas całego wyjazdu wycieczek
degustacja lokalnych przysmaków
bilety wstępów do wybranych obiektów

Cena nie zawiera:

kieszonkowego
dodatkowego wyżywienia

KTO POPROWADZI TEN WYJAZD:

Piotr Kowalewski, który od kilku lat współpracuje z moim biurem, a od wielu lat zajmuje się działalnością z pogranicza turystyki i edukacji przyrodniczej. Jest międzynarodowym przewodnikiem górskim UIMLA, pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnikiem terenowym, z wykształcenia zaś przyrodnikiem - biologiem i geologiem. Jego  pasję, wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w pracy w Polsce i za granicą.  Kierunki, na których pilotuje Piotr to głównie: Rumunia, Gruzja, Mołdawia i Słowacja.
OFERTA SKIEROWANA JEST DO GRUPY 20-STO OSOBOWEJ. 

 POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI, LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

  Justyna Wiśniewska

   tel.: 691 83 88 99

  lub napisz wiadomość:

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]