ODLOTOWY LONDYN

„Londyn kształtuje cały świat - od innowacyjnej architektury, przez wpływowe centra finansowe po kulturowo różnorodną społeczność. Wszystkie oczy skierowane są na Londyn, gdy ten pokazuje ile jest wart.”
Królewskie drogi, egzekucje, wielkie muzea, rozrywka, zabawa, największe atrakcje, dobra kuchnia, a przede wszystkim angielska przygoda!
Herbatka o piątej, popularne fish&chips, a może kuchnia indyjska?
Zwiedzimy te bardzo znane miejsca, jednak zejdziemy też z utartych szlaków, żeby poznać atmosferę Londynu i jej mieszkańców.
W tę podróż zabierze nas Ania, która mieszka w Londynie i zna jego największe sekrety.

Jest fanką i pasjonatką prawie wszystkiego co z Londynem związane.

Zna takie miejsca, których nie znajdziesz w popularnych przewodnikach.

To będzie niezwykła podróż do jedynego w swoim rodzaju Londynu.

Odkrywaj znany i nieznany Londyn razem z nami!

Wycieczka, która zabierze Cię do najbardziej ekscytującego miasta Europy.
Będziemy chodzić szlakami największych artystów, naukowców i królów. Handel, Mozart, Rubens, Maria Callas, JWM Turner, Karol Dickens, Micheal Faraday, Isaac Newton, Karol Darwin, król Henryk VIII i Krwawa Mary to tylko kilkoro z nich.
Zwiedzimy serce finansowej stolicy świata-The City oraz ruiny starożytnej cywilizacji rzymskiej ukrytej w podziemiach miasta. Wejdziemy na czynną sale rozpraw w wiktorianskim budynku Sądów Królewskich, gdzie sędziowie nadal noszą peruki. Zobaczymy sklep w którym młody Vincent van Gogh stracił pracę, pub, w którym narodził się rock and roll oraz usłyszymy makabryczne historie tortur i pożarów i jak Shakespeare zlecał porwania dzieci do swojego teatru.
Poza tym odwiedzimy bajecznie drogie dzielnice mieszkalne, królewskie pałace i galerie sztuki. A to wszystko w przyjaznej i luźniej atmosferze z czasem na relaks w królewskim parku oraz kawiarniach i pubach.

PROGRAM

 

 

Dzień 1

KRÓLOWIE&WŁADZA

Wylot z Krakowa we wczesnych godzinach porannych. Przylot do Londynu spotkanie na lotnisku z przewodniczką/pilotką. Przejazd do miejsca noclegu. Złożenie bagażu. Spacer po Londynie.

Zwiedzanie jednej z najpopularniejszych stolic świata szlakiem królewskich dróg:

Buckingham Palace, Opactwo Westminsterskie (niezwykłe miejsce koronacji prawie wszystkich brytyjskich władców), Downing Street, Trafalgar Square, Parlament, Big Ben, przejście obok London Eye (największego tego typu koła na świecie), National Gallery (fantastycznej galerii obrazów), Chinatown (fantastyczne markety z chińską i nie tylko świeżą żywnością), Leicester Square, Covent Garden. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

OFF&ROAD

Śniadanie.

London „off-road” -subiektywnie najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Londynie: wizyta w Royal Courts of Justice– przepięknym wiktoriańskim budynku sądu, w którego holu pracownicy graja co wieczór w badmintona, a my możemy wejść jako słuchacze na czynna sale rozpraw, gdzie sędziowie ciągle noszą peruki. Wizyta w najstarszym sklepie herbaty Twinnings z XVIII wieku z najstarszym na świecie logo. Zwiedzanie wnętrz i mechanizmu Tower Bridge– wiktoriańskiego cudu inżynierii, który otwiera się aby wpuścić statki do portu.  Spacer po Soho gdzie w latach 60tych karierę zaczynali the Beatles, The Who, The Animals i Stones. Camden Market to nazwa kilku dość dużych, mieszczących się obok siebie targów, znajdujących się w sławnej, rozrywkowej dzielnicy Londynu – Camden Town.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

HISTORIA&KULTURA

Śniadanie i przejazd do centrum Londynu komunikacją miejską. Przyjazd do British Museum i zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, muzeum nieprzerwanie otwarte od 1759 roku zgromadziło bezcenne skarby dokumentujące historię ludzkości. . Następnie zwiedzanie najstarszej części miasta (londyńskiego City). Na naszej drodze napotkamy m.in Katedrę św. Pawła, wejście na tarasy widokowe Sky Gardens jednego z drapaczy chmur w the City, Most Milenijny, Tate Modern Gallery, Teatr Globe, dzielnicę starych doków obecnie zagospodarowaną przez sklepy i urokliwe kawiarnie. Na koniec naszego spaceru dotrzemy do Tower of London – byłego pałacu, a potem więzienia (zwiedzanie wewnątrz).

Dzień 4

ZAKUPY&RELAKS

Śniadanie.

Godziny przedpołudniowe to czas zorganizowany na zakupy w okolicach Oxford Street, spacer po Hyde Parku. Czas na lunch.

Wyjazd w kierunku lotniska. Pożegnanie na lotnisku z przewodniczką. Wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa w godzinach wieczornych

TERMIN

CENA

WARUNKI

21.03.2019-24.03.2019

1790*zł + 100£ (funty przeznaczone na komunikację miejską i bilety wstępów: Katedra Św. Pawła, Opactwo Westminster, Tower Bridge, Tower of London

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

 

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie – śniadania (kontynentalne), obiadokolacje
Ubezpieczenie
Opiekę pilota/przewodnika w Londynie
Bilety komunikacji miejskiej
Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych

CENA NIE ZAWIERA:

biletu lotniczego (świadczymy pomoc w kupnie biletu)

 

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY 10 osobowej (Brak wolnych miejsc).


POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]