ODLOTOWY LONDYN

„Londyn kształtuje cały świat - od innowacyjnej architektury, przez wpływowe centra finansowe po kulturowo różnorodną społeczność. Wszystkie oczy skierowane są na Londyn, gdy ten pokazuje ile jest wart.”
Królewskie drogi, egzekucje, wielkie muzea, rozrywka, zabawa, największe atrakcje, dobra kuchnia, a przede wszystkim angielska przygoda!
Herbatka o piątej, popularne fish&chips, a może kuchnia indyjska?
Zwiedzimy te bardzo znane miejsca, jednak zejdziemy też z utartych szlaków, żeby poznać atmosferę Londynu i jej mieszkańców.
W tę podróż zabierze nas Ania, która mieszka w Londynie i zna jego największe sekrety.

Jest fanką i pasjonatką prawie wszystkiego co z Londynem związane.

Zna takie miejsca, których nie znajdziesz w popularnych przewodnikach.

To będzie niezwykła podróż do jedynego w swoim rodzaju Londynu.

Odkrywaj znany i nieznany Londyn razem z nami!

Wycieczka, która zabierze Cię do najbardziej ekscytującego miasta Europy.
Będziemy chodzić szlakami największych artystów, naukowców i królów. Handel, Mozart, Rubens, Maria Callas, JWM Turner, Karol Dickens, Micheal Faraday, Isaac Newton, Karol Darwin, król Henryk VIII i Krwawa Mary to tylko kilkoro z nich.
Zwiedzimy serce finansowej stolicy świata-The City oraz ruiny starożytnej cywilizacji rzymskiej ukrytej w podziemiach miasta. Wejdziemy na czynną sale rozpraw w wiktorianskim budynku Sądów Królewskich, gdzie sędziowie nadal noszą peruki. Zobaczymy sklep w którym młody Vincent van Gogh stracił pracę, pub, w którym narodził się rock and roll oraz usłyszymy makabryczne historie tortur i pożarów i jak Shakespeare zlecał porwania dzieci do swojego teatru.
Poza tym odwiedzimy bajecznie drogie dzielnice mieszkalne, królewskie pałace i galerie sztuki. A to wszystko w przyjaznej i luźniej atmosferze z czasem na relaks w królewskim parku oraz kawiarniach i pubach.

PROGRAM

 

 

Dzień 1

Tarasy widokowe, Greenwich, Cutty Sark, Emirates Air-Line Cable Car.

Wylot z Krakowa we wczesnych godzinach porannych (jest możliwość wylotu z innych miast Polski). Przylot do Londynu spotkanie na lotnisku z przewodniczką/pilotką. Przejazd do centrum. Złożenie bagażu. Spacer po Londynie.

Dzień zaczniemy od widoku na panoramę Londynu z ukrytych ogrodów na dachu wieżowca w centrum miasta.

Po południu udamy się na spacer po Greenwich- jednej z najbardziej malowniczych i zielonych

dzielnic Londynu, przez którą przebiega południk zerowy. Wejdziemy na pokład Cutty Sarkostatniego ocalałego XIX- wiecznego żaglowca, który przewoził herbatę z Chin do Anglii.

Na koniec dnia przejedziemy się Emirates Air-Line Cable Car- kolejką linową zawieszoną prawie 100 metrów ponad Tamizą, z której roztacza się niepowtarzalny widok na Londyn.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Royal Courts of Justice, St James’s Palace, Buckingham Palace, Downing Street, Westminster Abbey, Parlament, London Eye, Trafalgar Square, National Gallery, China Town, Piccadilly, Soho.

Śniadanie.

Wizyta w niezwykłym wiktoriańskim budynku sądu, który wygląda jak gotycka katedra. Podejrzymy czynną salę rozpraw, gdzie sędziowie i adwokaci noszą peruki i togi.

Zobaczymy średniowieczny pałac Henryka VIII- St James’s Palace, Pałac Buckingham- oficjalną rezydencję Królowej Elżbiety II, Westminster Abbey— gotycką katedrę, w której koronowani są

wszyscy królowie brytyjscy od prawie tysiąca lat, Parlament i London Eye. Odwiedzimy National Gallery- jedną z najlepszych kolekcji malarstwa na świecie z obrazami Rafaella, Tycjana, Rubensa,

Turnera i impresjonistów. Zjemy obiad na China Town i przejdziemy się przez Piccadilly oraz Soho- dzielnicy, w której urodził się rock and roll.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Tower of London, Tower Bridge, Temple of Mithras, St Paul’s, Millenium Bridge, Tate Modern, The Globe, Golden Hind, London Bridge.

Śniadanie.

Odwiedzimy Tower of London- niemal tysiącletnią twierdzę, która była rezydencją królewską, więzieniem i miejscem egzekucji dwóch żon króla Henryka VIII. Obecnie są tu przechowywane

Brytyjskie klejnoty koronne i zbroje Henryka VIII. Będziemy na Tower Bridge- wiktoriański most i cud inżynierii, który otwiera się, aby wpuścić statki do portu.

Odwiedzimy ruiny tajemniczej rzymskiej świątyni Mitr z III wieku n.e. ukrytej w podziemiach nowoczesnego budynku.

Przejdziemy się przez ukryte wąskie uliczki The City, zobaczymy katedrę Św. Pawła, Most Milenijny, dawną elektrownię zamienioną na galerię sztuki współczesnej – Tate Modern, teatr Szekspira The Globe oraz XVI- wieczny statek, który opłynął ziemię- Golden Hind. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, Kensington Palace.

Śniadanie.

Odwiedzimy niezwykłe Muzeum Historii Naturalnej, pełne skamieniałości dinozaurów sprzed milionów lat. Spacer po Hyde Parku- gdzie znajduje się Kensington Palace- dom Kate i Williama

oraz ich dzieci. Obiad.  Wyjazd w kierunku lotniska. Pożegnanie na lotnisku z przewodniczką. Wylot do Krakowa. Przylot do Krakowa w godzinach wieczornych

TERMIN

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

WKRÓTCE PODAMY NOWY TERMIN – 10 MIEJSC!

2490*zł + 130£ (funty przeznaczone na komunikację miejską i bilety wstępów: Cutty Sark, Emirates Air-Line Cable Car, Westminster Abbey, Tower of London

Przy zapisie do końca roku 2020 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

300 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

200 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

 

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie – śniadania (kontynentalne), obiadokolacje
Ubezpieczenie
Opiekę pilota/przewodnika w Londynie
Bilety komunikacji miejskiej
Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych
Transport z/do lotniska komunikacją miejską
Przechowalnię bagażu w dniu przylotu i wylotu

CENA NIE ZAWIERA:

biletu lotniczego (świadczymy pomoc w kupnie biletu)

 

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY 10 osobowej.


POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat/tytuł wyjazdu

    Treść wiadomości

    [recaptcha]