NIEZWYKŁA GRUZJA

Gruzja to kraj:
pięknych widoków,
pysznego jedzenia,
unikalnego wina,
bogatego dziedzictwa kulturowego,
gościnnych ludzi.
Zapraszam na niezwykłą, gruzińska wyprawę podczas której będziemy podziwiali bogatą historię i kulturę tego kraju, smakowali niezwykłych potraw, obcowali z lokalnymi mieszkańcami.
Podczas naszej podróży zobaczymy największe atrakcje tego niezwykłego kraju.
Nie zabraknie również kulturowych akcentów i zwyczajów oraz degustacji lokalnych przysmaków.
Będziemy podróżować w komfortowej grupie 15 osób.
Dobra atmosfera, niezwykłe przeżycia, jak zwykle, gwarantowane.

Zapraszam!

 

PROGRAM

 

DZIEŃ 1/2

Warszawa – Tbilisi

Wylot z Warszawy o godzinie 22:25. Przylot do Tbilisi o 04:00, odbiór z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzimy starówkę miasta, zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki sakralne, będziemy mieli okazję podziwiać fantastyczny widok na miasto z twierdzy Narikala. Kolacja w restauracji. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 3

Tbilisi – Kazbegi – Tbilisi

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri XVI w. Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti położony na wys. 2020 m. n.p.m. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monastyr wjeżdżamy samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 4

Tbilisi – Kutaisi

Śniadanie. Wyjazd do Gruzji Zachodniej, do miasta Kutaisi. Zwiedzanie miasta wraz z najważniejszymi atrakcjami miasta: katedry Bagrati X w. i średniowiecznej akademii Gelati, udamy się również na zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

DZIEŃ 5

Kutaisi – Martwili – Mestia

Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie malowniczego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza, gdzie będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Z Martwili udajemy się do wysokogórskiego regionu Swaneti. Ten region wpisany na listę UNESCO zadziwia niesamowitą architekturą – średniowiecznymi wieżami. Wieczorem spacer po miasteczku Mestia. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

DZIEŃ 6

Mestia – Uszguli – Mestia

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku magicznej wioski Uszguli, jest to najwyżej położona osada w Europie. Po spacerze po wiosce i podziwianiu najwyższych szczytów kaukaskich, wrócimy do Mestii, gdzie odwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

DZIEŃ 7

Mestia – Batumi

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłych plaży. Pierwszy dzień spędzamy nic nie robiąc – w programie tylko plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.

DZIEŃ 8

Batumi

Śniadanie. Po śniadaniu czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze wrócimy na miasto i spróbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

DZIEŃ 9

Batumi – Gori – Mccheta – Tbilisi

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e. Następnie przejedziemy do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Pożegnalna obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 10

Transfer na lotnisko około godziny 3.00 w nocy, wylot do Polski.   Przylot do Warszawy o godzinie 6:40.

WAŻNE INFORMACJE

 

TERMIN

CENA

WARUNKI

7/8.07.2019-16.07.2019

3190*zł (cena nie zawiera biletu lotniczego)

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA

CENA ZAWIERA:

Noclegi w hotelu*** w Tbilisi oraz Batumi, w pensjonacie w Kutaisi i Mestii (pokoje z łazienkami)
Bilety wstępu do wszystkich obiektów
Przejazd kolejkami w Tbilisi
Śniadania i obiadokolacje
Degustację lokalnych przysmaków
Transport 4×4 w Kazbegi i Swaneti
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Ubezpieczenie turystyczne

CENA NIE ZAWIERA:

Biletu lotniczego

Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie

Ubezpieczenia od rezygnacji

 

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAM TYLKO 15 OSÓB (zostały 2 wolne miejsca).


POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]