MOSKWA – STOLICA MOCARSTWA

Moskwa to największe miasto Europy.
Wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. A w sercu tego ogromnego miasta, na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nieistniejącej rzeczywistości.
Gmachy Kremla, kolorowe i cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina - i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Sowieckiego. Jak każda stolica, Moskwa bywa nielubiana przez tzw. prowincję.  I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to trzeba Moskwie oddać, że  tu mocniej czuć tchnienie wielkiego świata.
Różnorodna, zaskakująca, inspirująca... - taka jest Moskwa.
Zapaszmy!
Zobacz ją z nami!

PROGRAM

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, przelot do Moskwy w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu, obiadokolacja.
Wieczorna wycieczka po metrze.
Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej z największą na świecie kolekcją sztuki rosyjskiej, ikon, obrazów malarzy rosyjskich z XVIII i XIX w.
Zwiedzanie Soboru Wasyla Błogosławionego  z XVI w., z unikalną bajkową architekturą.
Plac Czerwony, spacer i zwiedzanie: Mauzoleum Lenina, GUM (słynny moskiewski dom towarowy), Muzeum Historyczne.
Rejs statkiem po rzece Moskwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta. Wyjazd do rezydencji Carycyno, gdzie poznamy historię letniej rezydencji cesarzowej Katarzyny Wielkiej. Zobaczymy Wielki i Mały Pałac, Operę, a także udamy się na spacer po ogrodach pałacowych.
Odwiedzimy Sobór i cmentarz Nowodiewiczy.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta: Kreml – średniowieczna twierdza i siedziba carów, aktualna siedziba Prezydenta Rosji. Sobory z unikalnymi freskami, ikonami, dzwonnica „Iwana Wielkiego”, największy na świecie „Car Dzwon”.
Zwiedzanie skarbca Carów, jednego z najbogatszych muzeów świata z szatami koronacyjnymi i liturgicznymi, tronami, insygniami władzy, karetami, bronią, wyrobami jubilerskimi.
Następnie przejazd wokół Kremla, zwiedzanie Świątyni Chrystusa Zbawiciela, pomnik Piotra I, Wzgórza Worobiowe z piękną panoramą Moskwy, Uniwersytet im. Łomonosowa.
Wycieczka objazdowa po Moskwie, przejazd wybrzeżem Sofijskim, Teatr Balszoj, Ulica Twierska z Placem Puszkina, Duma Państwowa, Plac Łubianka.
Na koniec dnia spacer po historycznym Arbacie.
Kolacja na mieście, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu w hotelu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Sergiejew Posad – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Powrót do Moskwy.  Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, pozostawienie bagażu w przechowalni hotelowej, czas wolny. Transfer na lotnisko, powrót do Warszawy.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE INFORMACJE

TERMIN

CENA

WARUNKI

19.08.2020 – 24.08.2020

3330*zł + 200**€ (* cena nie zawiera  biletu lotniczego**Euro przeznaczone na bilety wstępów, rejs, wycieczki)

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA:

5 noclegów w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
5 śniadań i 4 obiadokolacji
Ubezpieczenie (KL (30.000  Euro, NNW, BP)
Opiekę pilota/przewodnika
Bilety wstępów do wybranych obiektów turystycznych:  (Kreml (terytorium + sobory), Skarbiec kremlowski, Sobór Wasyla Błogosławionego, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Galeria Trietiakowska, Monastyr + cmentarz Nowodiewiczy, Carycyno, Sergijev Posad)
Wyrobienie wizy
Bilety na komunikację miejską
Składka na Fundusz Gwarancyjny
Kolację w lokalnej restauracji
Wycieczka statkiem po rzecze
Przewodnik w muzeach
Zestaw słuchawkowy
Transport na wycieczki poza Moskwę
Transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
Bogaty program turystyczny
Pomoc w zakupie biletu lotniczego

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletu lotniczego

OFERTA SKIEROWANA JEST DO  GRUPY 16-sto  OSOBOWEJ.

KTO POPROWADZI TEN WYJAZD?

Radosław Gajda - specjalista od kierunków rosyjskich. Naszą współpracę zaczęliśmy od wspólnego przygotowania wyjazdu organizowanego dla profesjonalnych fotografów i pasjonatów lotnictwa, którzy w 2019 roku polecieli na Międzynarodowy Salon Lotniczy i Kosmiczny MAKS. Każdy z uczestników wrócił zachwycony Moskwą i profesjonalizmem Radka.
"Ze mną poznacie Państwo różne oblicza Rosji.
Od doznań mistyczno-duchowych po doświadczenia kulinarne, od zamierzchłych dziejów, po prozę dnia codziennego. Zapraszam na wyjazd z mieszanką wiedzy i humoru podczas którego będziecie Państwo zwiedzać i dobrze się bawić.
Zintegrujmy się w grupie, by czas w podróży spędzić w miłej atmosferze.
Dodam tylko, że moja przygoda z Rosją trwa już 20 lat. Z przyjemnością podzielę się z Państwem częścią wrażeń z jej odkrywania.
Zapraszam!
Radosław Gajda"

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]