KOBIECA WYPRAWA DO MAROKA

Wyjątkowe, fascynujące, mieniące się kolorami przeróżnych nacji afrykańskich.
Dzięki wielowiekowym doświadczeniom i napływu obcych kultur  otwarte na przybyszów i gościnne.
Bogate w niezwykłe historie. Nowoczesne.
Magiczne miejsce, które zaspokaja ciekawość i potrzebę piękna.

Mowa oczywiście o niezwykłym Maroko.

Zwiedzanie, wizyta w hammamie, baśniowy Marrakesz, degustacja lokalnych przysmaków, tajemnice olejku arganowego i zakupy na barwnych sukach to tylko niektóre atrakcje podczas naszej kobiecej wyprawy.
Przed nami szczególna podróż  pełna kontrastów, niesamowitych widoków, nieznanej dla nas kultury i berberyjskiej gościnności.
Kolorowe miasta, stare mediny, szumiący Atlantyk, ogromne i mieniące się wieloma kolorami Góry Atlas, berberyjskie wioski oraz marokańska kuchnia, uznawana za jedną z najlepszych na świecie.
Zapraszam Was na wyjątkową, Kobiecą wyprawę do Maroka!

Dzień 1

Wylot do Marrakeszu z Warszawy o godzinie 7:40. Przylot na lotnisko w Marrakeszu o godzinie 12.30. Przejazd do starego miasta. Zakwaterowanie w riadzie. Popołudniem odkryjemy stare miasto przechodząc labiryntem wąskich uliczek poprzez mieszkalne i handlowe dzielnice starego miasta. Wizyta w Muzeum Marrakeszu, dawnym pałacu, ukrytym wewnątrz zaułków starego miasta. Spacer poprzez największy w Maroku souk. Na tym lokalnym targu można nie tylko zakupić kolorowe wyroby lokalnego rękodzieła, ale także zobaczyć jak się je produkuje. Malutkie manufaktury producentów butów, pasków, piłek, kowali artystycznych, czy stolarzy to jedna z ciekawostek marakeskiego souku. Plac Jemma el Fna, serce miasta, ożywające wieczorami, z licznymi garkuchniami, zaklinaczami węży, małpami na smyczy i muzykantami. Kolacja w garkuchniach na placu i herbatka miętowa na tarasie na dachu kawiarni z widokiem na plac i stare miasto.

Dzień 2

Po śniadaniu spacer po ogrodach meczetu Koutoubia, który jest symbolem Marrakeszu. Wizyta w Pałacu Bahia, dawnej rezydencji wielkiego wezyra Ba Ahmeda. Następnie poznamy nowe miasto Marrakeszu o nowoczesnym obliczu. Przy herbatce udekorujemy dłonie tradycyjnymi tatuażami z henny. Czas wolny na marakeskim targu na zakupy.  Wizyta w ogrodach Majorelle, rozsławionych przez Yvs St Laurent. Kolacja w restauracji bio wegetariaśskiej, prowadzonej przez Polkę od lat mieszkającą w Marrakeszu. Powrót na stare miasto. Nocleg w riadzie na starym mieście.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w góry Atlasu Wysokiego do Imlil, z którego wyruszają trekingi na najwyższy szczyt Afryki Północnej Jebel Toubkal. Przyjemny treking / spacer po majestatycznych górach, który pozwala napawać się pięknem tej okolicy, a także zobaczyć tradycyjne górskie berberskie wioski. Herbatka i domowe placki maczane w oliwie oliwek i amlou (tradycyjna pasta orzechowa) w jednym z domów w małej wiosce w górach. Powrót do Marrakeszu. Kolacja i nocleg w riadzie w Marrakeszu.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Essaouiry (około 3 godziny), dawnej twierdzy Fenicjan, a później Portugalczyków, biało – niebieskiej, znanej, jako kolebka artystów. Wizyta w małym, tradycyjnym porcie połowów ryb oraz na Skali, kamiennym bastionie, zatopionym w oceanie. Piwo na tarasie z widokiem na ocean, podczas odkrywania starego miasta. Spacer po uliczkach mediny z licznymi zakładami rzemiosła w drewnie w tui. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudnie można spędzić na długiej, wyjątkowo malowniczej pod wieczór plaży. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Essaouirze.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą poprzez skraj Atlasu, porośnięty drzewami arganowymi. Wizyta w spółdzielni kobiet wyrabiających olejek arganowy. Przejazd do Agadiru wzdłuż dzikiego wybrzeża Atlantyku z pięknymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej rybnej restauracji.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do lokalnego hammamu na peeling całego ciała przy użyciu czarnego mydła wyrabianego z oliwek oraz godzinny masaż olejkiem arganowym (wyjazd w dwóch grupach z godzinnym odstępem). Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 7

Po śniadaniu wjedziemy na wzgórze Agadir Oufylla, górujące nad miastem. Poza panoramą na całe miasto, port i ocean znajdują się tutaj ruiny starej części Agadiru. Napijemy się kawy i skosztujemy tradycyjnych marokańskich ciasteczek w najlepszej cukierni w mieście. Przejdziemy się po agadirskim targu, tętniącym życiem, z górami warzyw, owoców, oliwek, przypraw i wszystkim tym co potrzebne w marokańskim domu. Popołudnie wolne. Nocleg i kolacja w hotelu w Agadirze.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Marrakeszu. Wylot z Marrakeszu o godzinie 13:15. Przylot do Warszawy o godzinie 18:00.

TERMIN

CENA

WARUNKI

08.03.2020- 15.03.2020

3760*zł + 100€ (Euro przeznaczone na wstępy, lokalne atrakcje – obowiązkowa płatność)

* Cena nie zawieta biletu lotniczego.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA

Transfery z i na lotnisko
Realizacja programu minibusem
Polski przewodnik
3 noclegi ze śniadaniami w riadzie w Mareakeszu
1 nocleg w Essaouirze ze śniadaniem
3 noclegi w Agadirze - Hotel****
Posiłki zgodnie z programem (każdego dnia kolacja)
Wymienione w programie wstępy
Herbatka i tatuaż z henny na rękach w Marrakeszu
Trekking w Atlasie z górskim przewodnikiem
Hammam z gomage i masażem w Agadirze
Kawa i ciasteczka marokańskie w cukierni kawiarni w Agadirze
Poczęstunek w berberyjskim domu w Atlasie Wysokim
Opiekę pilota podczas trwania wyjazdu
Ubezpieczenie (KL, NNNW, BP)
CENA NIE ZAWIERA:
Biletu lotniczego

OFERTA SKIEROWANA JEST DO KAMERALNEJ GRUPY 14-sto osobowej. Brak wolnych miejsc.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz wiadomość:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat/tytuł wyjazdu

Treść wiadomości

[recaptcha]