ISLANDZKI SPACER W CHMURACH CZYLI LAUGAVEGUR TRIAL

Kraj o księżycowym krajobrazie, który budzi respekt wobec natury.
Wulkany, lodowce i gorące źródła, które są tak blisko siebie.
Wielkie przestrzenie, nieziemskie krajobrazy.
Świat, który wykracza poza naszą wyobraźnię!
Dołącz do wybranej grupy wędrowców, którzy pokonują jeden z epickich szlaków świata!
To będzie Twoja przygoda życia!
Laugavegur Trail to najpiękniejszy islandzki trekking i śmiało można powiedzieć, że jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie . Ten trekking rzadko pojawia się w ofercie biur podróży, dlatego my postanowiłyśmy pokazać Tobie to co najpiękniejsze. Dodatkowo poszerzyłyśmy ofertę o zwiedzanie islandzkich perełek, bez których zobaczenia nie można opuścić tej wyspy!
Szlak łączy rezerwaty przyrody Landmannalaugar i Þórsmörk, oferuje różnorodne krajobrazy wulkaniczne. Codziennie inne widoki z piękną scenerią dziewiczej przyrody, wulkanami, polami lawy, lodowcami, naturalnymi gorącymi źródłami, czarnymi arktycznymi pustyniami i bujnymi zalesionymi dolinami.

 

Jeśli chcesz wniknąć w głąb Islandii - pokonując kolorowe góry, pola śniegowe i nieustannie zmieniający się krajobraz - ten trekking jest dla Ciebie.
Przygodę z Islandią zaczniemy od  zobaczenia jej największych perełek: Złoty Krąg - Parku Narodowym Thingvellir, Strokkur, wodospad Gulfoss. Ogromny  zachwyt gwarantowany!
Staniemy też za wodospadem, zobaczymy jak szybko cofają się lodowce i gdzie powstają najbardziej niebezpieczne fale na Islandii!
Później udamy się na nasz trekking. Każdego dnia będziemy doświadczać zupełnie innych krajobrazów, spacerując czasem między dymiącymi gorącymi źródłami lub zatapiając się w ciszy bezkresnego księżycowego krajobrazu.
Będziemy wędrować po zastygłej lawie oraz kąpać się w gorących źródłach.
Nauczymy się jak pokonywać islandzkie rzeki i doświadczymy czterech pór roku w ciągu 5 minut.
Postawimy Ci kawę na lawie🙂 - napijesz się z nami najlepszej kawy z widokiem  na nieskończone pola lawy.
Zjemy  lunch z najlepszym widokiem na świecie.
A na sam koniec trekkingu dotrzemy do Doliny Thora, gdzie jak niegdyś Wikingowie, odpoczniemy po wędrówce, wykąpiemy się w  gorących islandzkich źródłach.

Przygotowałyśmy dla Ciebie z Olą  kilka cudownych dni i wspaniałych atrakcji na Islandii! Zaufaj nam to będzie niezwykła wyprawa!

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN

CENA

PROMOCJA

WARUNKI

13.08.2021 – 20.08.2021 –  BRAK WOLNYCH MIEJSC (grupa będzie liczyła 7 osób)!

6900 zł  + 250 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego, *Euro przeznaczone na realizację  niektórych punktów programu na miejscu, obowiązkowe)

Przy zapisie do końca roku 2020 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

1000 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

500 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Katowic. Przylot do Rejkiawiku. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Rejkawiku.

Islandzkie lato to czas nigdy nie zachodzącego słońca.

Będziemy mogli przespacerować się główną ulicą Rejkawiku Laugavegur, która zaprowadzi nas do Harpy– najbardziej rozpoznawalnego budynku Islandii ze względu na swoją kolorową szklaną fasadę, która jest inspirowana bazaltowym krajobrazem Islandii.

Pójdziemy do Hallgrímskirkja czyli kościoła w Rejkiawiku, który jest swoistego rodzaju kompasem Rejkawiku i bez niego nie da się zgubić w stolicy. Wespniemy się na wieżę skąd ukaże się nam wspaniała panorama Rejkawiku i otaczających gór.

Stamtąd przespacerujemy się do Tjörnin, dość osobliwego małego jeziora lub stawu, przy którym znajduje się Ratusz a dzień zakończymy delektując się najbardziej rozpoznawalnym islandzkim hot-dogiem znanym pod nazwą pylsa, którego próbował nawet Bill Clinton podczas swojej wizyty na Islandii.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie.

Dzisiaj wypożyczamy samochody i jedziemy  zwiedzać najlepsze atrakcje Islandii, to taka rozgrzewka przed naszym trekkingiem 😉

Zobaczmy  perełki Złotego Kręgu.

Będziemy jedną nogą na dwóch kontynentach bo właśnie w Parku Narodowym Thingvellir, łączą się dwie płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska.

Zobaczycie z jakiego miejsca właściwie wzięła się nazwa Geysir i będziemy w napięciu oczekiwać jak Strokkur wyrzuca z siebie 30 metrowe słupy wody.

A na koniec zobaczymy wodospad Gulfoss, w którym jak głosi legenda, bierze swój początek tęcza.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Trasa: Rejkiavik-Landmannalaugar-Hrafntinnusker

Śniadanie. 

Wyjazd z Rejkiawiku do Landmannalaugar ok 7.30

Przyjazd do Landmannalaugar w godzinach około południa.

Lunch.

Rozpoczęcie trekkingu.

Dziś mamy przed sobą 12 km wędrówki.

Przewyższenia: 470 m

Treking rozpoczniemy w dolinie Landmannalaugar, otoczonej przez riolitowe wzgórza. Będziemy wędrować przez nieskończone pole zastygłej lawy Laugahraun, która powstała podczas erupcji w 1477 roku.

Po drodze będziemy mieć sporo stromych podejść, ale widoki, które ukażą się naszym oczom będą nieziemskie.

Następnie nasz krajobraz zmieni się w kolorowe wulkaniczne góry, w tym Mt. Brennisteinsalda, pokryte pyłem wulkanicznym, zielonym mchem i mieszanką różnych minerałów, które zostały wyplute podczas erupcji.

Ostatnim etapem podróży tego dnia będą pola gorące źródła Stórihver, aż w końcu dotrzemy do bezkresnej pustyni pokrytej obsydianem a nawet śniegiem zwanej Hrafntinnusker.

Noc spędzimy w schronisku HRAFNTINNUSKER w otoczeniu natury.

Obiadokolacja, nocleg.

https://www.fi.is/en/mountain-huts/hrafntinnusker

DZIEŃ 4

Hraftinnusker-Alftavatn  12km, 4-5 godzin

Przewyższenia: 490 m

Śniadanie.

Teren za chatą będzie delikatnie opadał w dół, mimo ,że nie zabraknie kilku podejść.

Opuszczając Hrafntinnusker, idziemy przez czarny piasek, szlak prowadzi przez geotermalnie aktywny obszar z całym przepychem, jaki przynosi – czerwone i żółte góry i wąwozy gór Reykjafjöll.

Ze szczytu Jokultungur widok na jezioro Alftavatn zapiera dech w piersiach. Gdy zbliżasz się do jeziora, roślinność staje się bogatsza i bardziej zielona.

Przed nami kilka małych i większych rzek do przekroczenia, więc czeka nas orzeźwiające doświadczenie po dniu pełnym wędrówki.

Docieramy do Alftavatn, gdzie czeka nas kolejna noc.

Obiadokolacja, nocleg.

https://www.fi.is/en/mountain-huts/alftavatn

DZIEŃ 5

Alftavatn-Emstrur 16km, 6-7 godzin

Przewyższenia: 40 m

Śniadanie.

Rozpoczynamy od śniadania by nabrać sił na dalszą wędrówkę.

Podążając szlakiem z Alftavatn, wkrótce dotrzemy do wąwozu Hvanngil, który znajduje się kilka kilometrów od Alftavatn.

Kontynuując z Hvanngil, czeka nas do przekroczenia kilka rzek-niektóre są z mostkowane, ale niektóre będziemy przekraczać na bosaka.

Największą z nich jest rzeka Blafjallakvisl.

Krajobraz tej części szlaku różni się od dwóch pierwszych części.

Duża część naszej wędrówki będzie prowadzić po rozległej czarnej piaszczystej pustyni Maelifellssandur,pokrytej wulkanicznym pyłem, a  umiejętnie ozdobionej zielonymi górami i oszałamiającymi widokami w każdym kierunku.

Przy dobrej widoczności i odrobinie szczęścia może uda nam się zobaczyć jęzor lodowców MýrdalsjökulliEyjafjallajökull.

Po orzeźwiającej przeprawie przez lodowcową rzekę Innri-Emstrua dotrzemy do campingu w Botnar, który będzie miejscem noclegowym na trzecią noc. Botnar w Emstrur ma taras, który zapewnia doskonałą część wypoczynkową na świeżym powietrzu.

Obiadokolacja, nocleg.

 

https://www.fi.is/en/mountain-huts/emstrur

DZIEŃ 6

Emstrur-Torsmork 15km, 6-7 godzin

Przewyższenia: 300 m

Śniadanie.

Po wspólnym śniadaniu udamy się do ostatniego odcinka naszej podróży czyli do Doliny Thora.

Legenda głosi, że dolina została utworzona przez potężny młot Thora Mjölnir, który rozłupał pasmo górskie i utworzył głęboki wąwóz.

W miarę zbliżania się do naszego ostatecznego celu krajobraz zacznie się zmieniać wraz z pojawieniem się większej liczby drzew. Po pokonaniu Throngi, ostatniej rzeki, którą musimy pokonać pieszo na szlaku – zarówno zimne, jak i ekscytujące doświadczenie, jest tylko krótki spacer przez gęsty las brzozowy, zanim dotrzemy do Langidalur w Thorsmork.

Po  trekkingu odpoczniemy, rozkoszując się otaczającym nas piękne.

Przejazd prywatnym samochodem do chaty w okolicach Hella.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Trasa: Skogafoss- Vik- Reynisfjara

Śniadanie.

Czy wiesz ile wodospadów jest na Islandii?

Czy wiesz, gdzie ukryta jest skrzynia ze złotem?

Czy próbowałeś jak smakuje lód z lodowca?

Dziś poznamy odpowiedź na te wszystkie pytania.

Staniemy za wodospadem, zobaczymy jak szybko cofają się lodowce i gdzie powstają najbardziej niebezpieczne fale na Islandii.

Zapraszamy Was na wycieczkę, gdzie zobaczymy Skogafoss –  wodospad położony na klifach dawnego wybrzeża, sięgający 60 metrów wysokości  i przespacerujemy się po jednej z najciekawszych plaż na świecie – Reynisfjara.

DZIEŃ 8

Śniadanie.

Ciężko będzie nam się dzisiaj pożegnać z Islandią. Dlatego na sam koniec, jadąc w stronę lotniska pojedziemy zobaczyć jeszcze jedną atrakcję. Pola geotermalne Krysuvik. Cała okolica należy do najbardziej aktywnych sejsmicznie w Islandii. Wiem, że wszystkim nam będzie trudno opuścić Islandię, ale nie martwcie się, na pewno tutaj jeszcze razem wrócimy, oglądając jej inne atrakcje.

Wylot do Katowic.

Park Narodowym Thingvellir

obszar parku  znajduje się w miejscu, gdzie stykają się płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska. Park utworzono w 1928 roku, a w 2004 roku sotał wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, w tym miejscu w 930 po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata.

Geysir

gejzer znajdujący się w dolinie Haukadalur.  Od jego nazwy pochodzi miano nadane tego typu źródłom termalnym na całym świecie – „gejzer. Kiedyś ten gejzer wyrzucał wodę na wysokość 80 m !!! Dzisiaj już nie jest aktywny.

Strokkur

gwarantujemy niesamowite wrażenia podczas obserwacji wyrzucanej przez ten czynny gejzer  w powietrze wody.  Storkkur to największy, czynny gejzer Islandii. Wybucha co 5-10 minut. Wyrzuca słup wody o średnicy 3 m. na wysokość 30 m.

Gulfoss

"złoty wodospad" jest jednym z najbardziej znanych, ale też ukochanych wodospadów na wyspie. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów. W każdej sekundzie przepływa tutaj 400 metrów sześciennych wody!

Skogafoss

położony na klifach dawnego wybrzeża jeden z największych wodospadów Islandii.  Osiąga wysokość 60 metrów i szerokość 25 metrów. W słoneczne dni przy wodospadzie często powstaje tęcza.

Reynisfjara

leżąca na południu plaża przez wielu uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych plaż na świecie. Formacje skalne, które wystają wysoko z wody, bazaltowe kolumny, wulkaniczne klify i czarny piasek świadczą o jej wyjątkowości.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie:
2 nocleg w Rejkiawiku
2 noclegi w domku do dyspozycji tylko naszej grupy
3 noclegi w schroniskach młodzieżowych na trasie naszego trekkingu
Transport po Islandii przez 2 pierwsze dni i 2 ostanie, prywatnymi samochodami
Transport z Rejkiawiku do miejsca rozpoczęcia naszego trekkingu lokalnym busem
Śniadania i obiadokolacje, które przygotujemy dla Ciebie (na trekking będziemy brać żywność liofilizowaną)
2 obiady w lokalnych restauracjach
Ubezpieczenie (NNW, BP, KL)
Atrakcje zawarte w programie
Degustację lokalnych przysmaków
Lokalną przewodniczkę po Islandii Olę, która będzie z nami przez cały czas
Moją opiekę podczas całego pobytu
Pomoc w kupnie biletu lotniczego (bilet dodatkowo płatny)

OFERTA SKIEROWANA JEST DO BARDZO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAMY TYLKO 7 OSÓB.

DLACZEGO WARTO POLECIEĆ ZE MNĄ DO ISLANDII?

 • przeżyjesz przygodę życia podczas niezwykłego trekkingu szlakiem Laugavegur
 • weźmiesz udział w unikatowej wyprawie, a program który zrealizujemy  jest jedyny w swoim rodzaju i jeszcze 🙂 nie ma go w żadnym biurze podróży,
 • zobaczysz miejsca, których nie ma w żadnym przewodniku i nie znają nawet najbardziej wnikliwi turyści
 • usłysz od naszej przewodniczki Oli ciekawe historie o życiu na tej pięknej wyspie
 • nie będziesz musiał/a się martwić o wyżywienie, zakwaterowanie, transport - my o wszystko zadbamy, Ty musisz się tylko dobrze spakować (listę i wskazówki też prześlemy) i przyjechać na czas na lotnisko w Katowicach 😉
 • w mojej ofercie nie masz ukrytych kosztów, nie będziesz musiał/a dodatkowo płacić na miejscu (chyba, że za swoje prywatne wydatki)
 • doświadczysz piękna tej małej wyspy
 • będziesz wdychał/a najczystsze powietrze w Europie 😉
 • spędzisz czas w niezwykłym towarzystwie bardzo kameralnej grupy, uczestnicy moich wypraw to  fantastyczni, otwarci ludzie, uwielbiam z nimi podróżować. Bardzo rzadko pojawiają się poważne problemy, a jeśli takowe wystąpią, szybko je rozwiązujemy, tak, żeby była dobra atmosfera dla każdego podczas podróży
 • samemu/samej  nie zobaczysz i nie doświadczysz tego co my Ci oferujemy ! 😉

NASZA PRZEWODNICZKA OLA

Ola, która poprowadzi tą wycieczkę mieszka na Islandii od ponad trzech lat. Kocha ją całym sercem i jest szczęśliwa, że może na niej mieszkać. Dzięki niej przeżyjemy więcej doświadczymy mocniej i na pewno zobaczymy miejsca, które nie są dostępne każdemu, nawet najbardziej wnikliwemu turyście. Z Olą zobaczymy nietuzinkowe miejsca, poznamy ciekawe historie, dowiemy się na pewno dużo o mieszkańcach i zapewne też turystach na Islandii :).
Wiemy, że to będzie wyjątkowa wyprawa życia!
Wskakuj do nas na pokład i leć z nami do Islandii!

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz dwie wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]