HARRY POTTER TOUR – LONDYN

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Londynu śladami Harrego Pottera!
Przez cztery dni odwiedzimy miejsca związane z najsławniejszym czarodziejem wszech czasów!
Kilkanaście lokalizacji  gdzie były kręcone różne części Harrego Pottera.
Miejsca, które stały się inspiracją do wielu kadrów tego  popularnego filmu ostatnich dwóch dekad.
Pojedziemy do Warner Bross Studio , które odkryje przez zwiedzającymi magię filmu i pozwoli poznać niektóre jego skrzętnie skrywane tajemnice; zwiedzanie Great Hall, pomieszczeń Gryffindoru, sypialni chłopców, chaty Hagrida, pokoju profesor Umbridge w Ministerstwie Magii, podziwianie fasad domów ulicy Pokątnej, zapoznanie się z niezwykłymi trickami i efektami specjalnymi, które stworzyły najpopularniejszą serię filmową wszech czasów.
Dodatkowo odwiedzimy niezwykle atrakcyjne Londynu, m.in.: Muzeum Historii Naturalnej, Tower of London.
To będzie magiczna podróż do świata Harrego Pottera!

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Polski liniami Wizzair we wczesnych godzinach porannych  około 6:25 (pilot/przewodnik czeka na lotnisku w Londynie Luton).

Przylot do Londynu. Przejazd do hotelu. Złożenie bagażu.  Przejazd do centrum Londynu najpierw zobaczymy Pałac Buckingham. Później w czasie spaceru zobaczymy Opactwo Westminsterskiepark St. James’s oraz Wieżę Zegarową ze słynnym Big Ben’em. Westminster – stacja metra,która została wykorzystana do zdjęć do filmu o Harrym Potterze. Dalej ulica Whitehall doprowadzi nas do Trafalgar Square i siedziby premiera przy 10 Downing Street.  Różniej przejdziemy  pod Australia House, który zagrał bank Gringota. Na koniec udamy się do sklepu ze słodyczami, gdzie będziemy mogli kupić czekoladowe żaby, różne rodzaje fasolek, lukrecjowe różdżki, żelkowe bazyliszki. Przejdziemy też na ruchliwy Picadilly Cirrcus z fontanną Erosa, miejsce z którego teleportowali się Harry, Ron i Hermiona, spacer poprzez londyńską China Town, do Leicester Square – niezwykle barwnego placu w centrum Londynu, gdzie obywały się premiery filmowe.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie.  Dzisiaj udamy się na spacer  przez Millenium Bridge, który został w 7 części zniszczony przez śmierciożerców (całe szczęście tylko w filmie:)). Następnie wizyta w potężnej Twierdzy Tower.

Po południu dalsze  zwiedzanie miejsc związanych z Harrym Potterem:  Leadenhall, gdzie w książce znajdował się Dziurawy Kocioł – pub rozdzielający świat ludzi od świata czarodziejów oraz peronu 9 i ¾ na dworcu King’s Cross.

Obiadokolacja, powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do  Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów i symulacja trzęsienia ziemi.

Po południu przejazd do STUDIA FILMOWEGO WARNER BROS, gdzie kręcono większość scen filmowych przygód Harrego Pottera. Podczas wycieczki za kulisy będzie można zobaczyć Wielką Salę Hogwartu, gdzie odbywały się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, gabinet Dumbeldora, gdzie trzymana jest Tiara Przydziału i miecz Gryffindora. Trasa zwiedzania obejmuje również kuchnię Weasleyów, gdzie będzie można znaleźć odpowiedź na wiele pytań dotyczących magii – nie tylko kina. W chacie Hagrida natomiast znajduje się oryginalny motocykl, którym podróżował gajowy. Wycieczka obejmuje również takie miejsca, jak pracownia profesora Snapa, wnętrza banku Gringotta. Na koniec będzie można odpowiedzieć sobie na pytania, jak powstawały sceny gry w quidditcha (i zobaczyć oryginalnego Nimbusa 2000), jak ożywały obrazy i powstawały stwory, z którymi walczył bohater (wizyta potrwa około 4 godziny).  W międzyczasie obiadokolacja. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Muzeum Transportu – zwiedzanie muzeum.  Czas wolny.

Powrót do hotelu. Zabranie bagażu i przejazd na lotnisko w godzinach popołudniowych. Wylot z Londynu Luton (linie Wizzair).

 

WAŻNE INFORMACJE:

 

TERMIN

CENA

WARUNKI

TERMINY:

TERMIN PIERWSZY: 22.04.2022 – 25.04.2022 – BRAK WOLNYCH MIEJSC!

TERMIN DRUGI: 07.07.2022 – 10.07.2022 – BRAK WOLNYCH MIEJSC!

TERMIN TRZECI: 18.08.2022 – 21.08.2022 – brak miejc!

TERMIN CZWARTY: 03.12.2022 – 06.12.2022

 

1890zł dziecko + 90 £ przeznaczone na wstępy i komunikację miejską;

2190zł osoba dorosła + 130 £ przeznaczone na wstępy i komunikację miejską; CENA NIE ZAWIERA BILETU LOTNICZEGO, ORAZ POKRYCIA KOSZTÓW TESTÓW, KTÓRE BYC MOŻE TRZEBA BĘDZIE WYKONAĆ PODCZAS NASZEJ PODRÓŻY

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

CENA ZAWIERA:

3 noclegi w Hotelu Ibis Budget Hunslow  (pokoje dwuosobowe, 40 minut jazdy metrem od centrum). Istniej możliwość zakwaterowania blisko centrum, cena wzrasta wtedy około 800 zł od osoby.
Wyżywienie (3 śniadania w hotelu, 3 obiadokolacje,  lekki lunch w dniu wylotu)
Ubezpieczenie KL, NNW,BP
Opiekę pilota/przewodnika przez cały czas trwania wyjazdu
Transfer busem z/na lotnisko
Funty przeznaczone są na komunikację miejską oraz wejścia:
Warner Bross Harry PotterStudio
Tower of London
Muzeum Transportu (płacą tylko dorośli)
Pomoc w zakupie biletu lotniczego (bilet lotniczy  płatny dodatkowo).

NASZE ZAKWATEROWANIE:

Hotel Ibis Budget Hunslow, znajduje się około 40 minut jazdy metrem od centrum.

Pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami.

Jeśli ktoś z uczestników chciałby być zakwaterowany w hotelu blisko centrum istnieje taka możliwość. Koszt pokoju blisko centrum jest wyższy około 800  zł za osobę.

NA KAŻDY WYJAZD ZABIERAMY GRUPĘ OKOŁO 22 OSÓB.

  Jeśli masz ochotę wybrać się do Londynu razem z nami, zadzwoń do mnie:

  Justyna Wiśniewska

   tel.: 691 83 88 99

  lub napisz wiadomość:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat/tytuł wyjazdu

    Treść wiadomości

    [recaptcha]