FOTO RUMUNIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Niezapomniane wrażenia.
Idealne miejsce  dla miłośników nieprzetartych szlaków i autentycznej kultury.
Naturalna twierdza, dzięki rozległym lasom otoczonym przez góry.
Przyjazna, wieloetniczna, pracowita i twórcza ludność.
A do tego miły i spokojny klimat z żyznymi pagórkami.
Autentyczny obszar przyrody i ciekawej kultury.
Masz ochotę znaleźć się w tak unikalnym miejscu i jak zwykle w doborowym towarzystwie?
Szczyty Karpat, średniowieczne miasteczka, czarujące widoki, ludowe legendy, autentyczność mieszkańców, perełki architektury.
Bogata kultura i tradycja całego regionu (na czele z mrocznym i tajemniczym Vladem Palownikiem, do którego zamku zawitamy) urzeknie zarówno tych spragnionych przygód, jak i chcących zrelaksować się podczas górskich wycieczek.
Podczas wyjazdu zaprosimy Cię na wyjątkowe spacery fotograficzne.
Pozwól sobie na  fotograficzną przygodę w tym niebanalnym, malowniczym, pełnym ciekawych historii i dziewiczych krajobrazów kraju.
To podróż poza granice czasu.

 

Zatrzymaj wspomnienia z tej wyjątkowej wyprawy na dobrych fotografiach.

SPACERY FOTOGRAFICZNE

Naukę fotografii wpleciemy w spokojne zwiedzanie. Podczas spacerów do Waszej dyspozycji będzie dwóch profesjonalnych fotografów: Dorota i Patryk. Opowiedzą o kluczowych zasadach robienia zdjęć na wakacjach      i nauczą Was jak unikać najczęstszych błędów. Pokażą Wam, jak wykonać dobrze skomponowane pejzaże,  na co zwrócić uwagę spacerując z aparatem po małych miasteczkach pełnych wyrazistej architektury.
Podpowiedzą jak kreatywnie podejść do zdjęć. Jak szukać ciekawych ujęć i inspiracji. Podczas wyprawy odpowiedzą na nurtujące Was techniczne pytania i omówią efekty Waszych starań. Doradzą jak poprawić to, co wychodzi już całkiem nieźle.
Wszystko w przyjaznej atmosferze, żeby mieć dużo miejsca dla siebie, podziwiania widoków, słuchania ciekawych historii i zwiedzania.
Celem wyjazdu jest stworzenie przez Was osobistej zdjęciowej rumuńskiej opowieści. Nasza wyprawa jest adresowana do wszystkich amatorów wakacyjnego fotografowania.

 

ZWIEDZANIE BEZ WARSZTATÓW

Jeśli chcesz zobaczyć i zwiedzić Rumunię, ale nie chcesz brać udziału w warsztatach fotograficznych również skorzystaj z tej oferty.
Podczas całego wyjazdu pilot/przewodnik - pokaże Ci wszystkie zaplanowane w programie miejsca i atrakcje.
Opowie o Rumunii i jej niezwykłych miejscach.
Można wziąć udział w wyjeździe, nie biorąc udziału w warsztatach.
Zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Krakowa około godziny 4.00.

Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Oradea: przygraniczne miasto z powoli odzyskującą blask secesyjną architekturą. Zobaczymy m.in. Pałac pod Czarnym Orłem, cerkiew pod Księżycem, twierdzę waradyńską, której komendantem był m.in. Stefan Batory. Przejdziemy się wzdłuż głównego deptaku Calea Republicii. Wieczorem skorzystamy z pobliskich kąpielisk termalnych w Băile Felix. Nocleg.

Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie.

Przejazd przez Góry Zachodniorumuńskie do Turdy – zwiedzanie z przewodnikiem jednej z największych w Europie kopalni soli, której wyrobiska mają unikalny dzwonowaty kształt. Krótka wizyta w dawnym górniczym miasteczku Rimetea (węg. Torockó), gdzie większość mieszkańców to węgierskojęzyczna grupa Seklerów. Alba Iulia – miasto w twierdzy, rumuńskie serce Transylwanii. Zwiedzanie: twierdza Alba Carolina, katedra św. Michała – nekropolia węgierskich królów i Izabeli Jagiellonki, Sobór Koronacyjny, Muzeum Principia. Biertan – kościół warowny (UNESCO) w centrum dawnej saskiej wsi.

Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie.

Sighișoara (pol. Segieszów) – zespół miejski wpisane na listę UNESCO: mury i bramy miejskie, Wieża Zegarowa, kościół na Wzgórzu, Schody Szkolne, Dom Włada Palownika, dom rodzinny Hermana Obertha.

Przez Saksonię Siedmiogrodzką przejedziemy do Kotliny Braszowskiej, położonej u podnóża wielu pasm tworzących „zakręt Karpat”. Wizyta w zamku Bran – rezydencji królowej Marii i króla Ferdynanda Hohenzollerna. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie Czarnego Kościoła, Placu Ratuszowego, wąziutkiej ulicy Sforii i obwarowań miejskich.

Nocleg i obiadokolacja.

DZIEŃ 4

Śniadanie.

Przeprawa przez Karpaty do Bukowiny – historycznej części Mołdawii. Krótki przystanek w głębokim kanionie Bicaz. Poźnym popołudniem zwiedzanie klasztoru św. Jerzego w Worońcu (UNESCO) z 500-letnimi freskami na zewnątrz cerkwi, najlepiej zachowanymi na Bukowinie.

Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie.

Droga przez Bukowinę gdzie zobaczymy ślady dawnej państwowości mołdawskiej w klasztorach. Humor – murowana cerkiew Zaśnięcia Bogarodzicy (UNESCO), Suczawica – klasztor Zmartwychwstania Pańskiego ufortyfikowany niczym zamek wśród grzbietów Obczyn Bukowińskich, Marginea – wieś z tradycyjną architekturą – warsztat produkcji ceramiki. Wieś Kaczyka – najstarsza polska wieś na Bukowinie – sanktuarium Matki Bożej Kaczyckiej.

Przejazd przez widokową przełęcz Przysłop, które widok jeden z autorów określił jako „kwintesencję Karpat”.

Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie.

Całodniowa wycieczka leśną kolejką parową Mocăniţa w Karpaty Maramureskie, bardzo malownicze górskie rejony.
Na co dzień kolejka jest wykorzystywana do transportu drewna, jako jedyna w Europie kolejka wąskotorowa. Po ok. dwóch godzinach i przejechaniu nieco ponad dwudziestu kilometrów jesteśmy na stacji końcowej. Tam można posilić się czymś z grilla lub ruszyć szlakiem na pobliski szczyt (około 4o minut w dwie strony).

Powrót do Viseu de Sus, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie.

Rankiem przejedziemy do wsi Săpânța, gdzie zobaczymy Wesoły Cmentarz z niezwykłymi nagrobkami prezentującymi życie pochowanych tu ludzi. Stamtąd udamy się w drogę powrotną do Polski.

Powrót do Krakowa około północy.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN:

18.09.2017 – 24.09.2017

CENA:

2640 zł  – cena z warsztatami fotograficznymi

2490zł – cena bez warsztatów fotograficznych

PROMOCJA:

 

Przy zapisie do 15.04.2017 – 200 złotych taniej.

2440 zł  – cena z warsztatami fotograficznymi

2290zł – cena bez warsztatów fotograficznych

WARUNKI:

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

Cena zawiera:

transport busem 30-osobowym, na trasie Kraków - Rumunia - Kraków
nocleg w hotelach, w pokojach dwuosobowych
wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
ubezpieczenie: KL,NNW,BP
opiekę pilota/ przewodnika  podczas całego wyjazdu wycieczek
degustacja lokalnych przysmaków
wizyta w lokalnej winnicy
bilety wstępów do wybranych obiektów
spacery fotograficzne  (przy wybraniu takiej opcji)

Cena nie zawiera:

kieszonkowego
dodatkowego wyżywienia

 

KTO POPROWADZI DLA WAS SPACERY FOTOGRAFICZNE?

Dorota i Patryk Słotwińscy
Pewnego dnia wiele lat temu, postanowiliśmy że nie chcemy już wykonywać mało ciekawej pracy w firmach, że chcemy żyć po swojemu. Od tamtej pory, wszystkie lata wypełniliśmy nauką, doświadczaniem, doskonaleniem umiejętności i szukaniem inspiracji. Bo fotografia to ciągły rozwój.
Naszą ukochaną dziedziną jest naturalna, plenerowa fotografia rodzinna, storytelling czyli fotograficzne opowieści o pasji i zaangażowaniu z jakim ludzie prowadzą swoje firmy oraz komercyjne sesje kulinarne dla znanych restauracji i hoteli. Nasze zdjęcia ilustrują publikacje, są prezentowane w magazynach, pomagają w sukcesach kampanii reklamowych.
Ale najbardziej lubimy fotografować na wakacjach!!! 🙂 Raz profesjonalnym aparatem, raz telefonem – najważniejsze by uchwycić moment, atmosferę, smak i wyjątkowość danej chwili.
Zwiedziliśmy Hiszpanię, Japonię, Portugalię, Norwegię, Liban, Anglię, Węgry, Chorwację, Indie, podnóże Himalajów. W najbliższych marzeniach Mongolia i Nepal.
I tak, nam też zdarza się zrobić selfie! 🙂

 

 
OFERTA SKIEROWANA JEST DO GRUPY 20-STO OSOBOWEJ. ZOSTAŁO 10 WOLNYCH MIEJSC.

 POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI, LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

  Justyna Wiśniewska

   tel.: 691 83 88 99

  lub napisz wiadomość:

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress