NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH – WYPRAWA NA ISLANDIĘ

Kraj o księżycowym krajobrazie, który budzi respekt wobec natury.
Wulkany, lodowce i gorące źródła, które są tak blisko siebie.
Wielkie przestrzenie, nieziemskie krajobrazy.
Świat, który wykracza poza naszą wyobraźnię!
Dołącz do wybranej grupy podróżników, która w niezwykły sposób będzie odkrywać piękno Islandii.

Zabieramy Cię w podróż, podczas której w zaledwie kilka dni pokażemy Ci "best of the best" islandzkiego południa. Będziemy zachwycać się pięknem islandzkich tych znanych atrakcji, jak i delektować się tymi mniej znanymi. Codziennie będziemy doświadczać innych przeżyć i wrażeń i codziennie Islandia będzie ukazywała się w innej osłonie.
Czy wiesz, że Rejkiawik jest najbardziej na północ położoną stolicą na świecie? Tu rozpocznie się nasza przygoda.
Odwiedzimy mniejsze i większe islandzkie wodospady, a na całej wyspie jest ich ponad 10.000, a na naszej drodze nie raz pewnie stanie stado owiec. Staniemy  na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej oraz za 65 metrowym wodospadem.
Zabierzemy Was na nietypowy lunch do restauracji-szklarni, która jednocześnie jest największym producentem pomidorów na Islandii. Wśród 9 metrowych krzaków pomidorów, obserwując pracowite trzmiele-będziecie mogli do woli spróbować najlepszej pomidorówki na wyspie. Tu też będziecie mogli zaprzyjaźnić się z islandzkimi końmi.
A na koniec naszych codziennych wojaży będziecie mogli wygrzać się w gorących islandzkich źródłach lub zrelaksować się na sesji balijskiego masażu.  Myślę, że to jeszcze nie koniec wszystkich atrakcji jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, ale o nich dowiesz się już  na miejscu...:) Wskakujesz na pokład i wyruszasz na Islandię razem z nami?  Mam nadzieję, że tak, bo nie może Cię tam zabraknąć.

WAŻNE INFORMACJE:

TERMIN

PROMOCJA

CENA

WARUNKI

WKRÓTCE PODAMY TERMINY NA 2022 ROK

Przy zapisie do końca roku 2020 i wpłacie zaliczki 500 zł od osoby zniżka:

1000 zł dla stałych uczestników moich wyjazdów

500 zł dla nowych uczestników moich wyjazdów

6500 zł  + 250 Euro (cena nie zawiera biletu lotniczego, *Euro przeznaczone na realizację  niektórych punktów programu na miejscu, obowiązkowe)

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 500zł w terminie do 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Nr konta:

ALIOR BANK 30 2490 0005 0000 4510 6378 1378

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków, zobowiązaniem się do ich respektowania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez lemon&lime Biuro Turystyczne, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833)

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Krakowa  (termin majowy) o godzinie 14.35. Przylot do Rejkiawiku o godzinie 17.05. Wypożyczenia auta, zakupy, przejazd do domku w okolice miejscowości Hella. Zakwaterowanie, nocleg.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 1

Wylot z Katowic  (termin  czerwcowy) o godzinie 17.20 Przylot do Rejkiawiku o godzinie 19:35. Wypożyczenia auta, zakupy, przejazd do domku w okolice miejscowości Hella. Zakwaterowanie, nocleg.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie.

Przejazd na Półwysep Snaefellsnes.

Snaefellsnes to taki islandzki aperitif-bowiem na tym półwyspie znajdziemy wszystko od wulkanów, pól lawy, piaszczystych plaż, czy ośnieżonych gór-co narobi nam większego apetytu by powrócić na Islandię.

Na półwyspie znajduje się drugi co do wielkości na Islandii, Park Narodowy Snæfellsjökull, z wyrastającym na 1446 m wulkano-lodowcem.

Lodowiec ten stał się inspiracją dla Juliusza Verne, który umieścił go jako miejsce akcji w swojej książce „Podróż do wnętrza ziemi”.

Wśród miejsc, które zobaczymy na półwyspie będzie między innymi sławny czarny kościół Islandii – Budir.

Jeśli będziemy mieć szczęście pogodowe- zrobimy sobie krótki spacer wzdłuż brzegu z Hellnar do Anarstapi, gdzie będziemy mogli podziwiać niezwykłe formacje lawowe i kolonie różnych zamieszkujących tu ptaków.

Zwiedzimy też plażę Djúpalónssandur, zrobimy sobie zdjęcie przy najbardziej pocztówkowej górza na Islandii , czyli Mt. Kirkjufell.

Przedostatnim etapem naszej podróży będzie Muzeum Rekina na farmie Bjarnarhofn, gdzie będzie można spróbować ekstremalnego islandzkiego przysmaku, jakim jest sfermentowane mięso z rekina, koniecznie popijając to Breinivin, czyli płonącym islandzkim winem z ziemniaka.

Na koniec udamy się na do kolorowego miasteczka Stykkisholmur, gdzie zjemy kolację.

W drodze do domu może uda nam się na chwilę wskoczyć do sekretnych gorących źródeł.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. 

Śniadanie i wyjazd w kierunku Złotego Kręgu.

Do pierwszego naszego postoju wybierzemy drogę wzdłuż fjordu Hvalfjörður, w tłumaczeniu „wielorybim fjordem”, gdzie znajdowała się w latach 80.XX wieku największa na wyspie stacja wielorybnicza.

Przygodę po Złotym Kręgu rozpoczniemy od Parku Narodowego Thingvellir, gdzie właściwie narodziła się Islandia jako kraj, ponieważ w 930 roku doszło tu do założenia pierwszego ‘zgromadzenia narodowego’ Alþingi- najprawdopodobniej pierwszego demokratycznego parlamentu na świecie.

Thingvellir to także miejsce styku i jedno z niewielu miejsc na planecie, gdzie można zobaczyć zarówno północnoamerykańskie, jak i eurazjatyckie płyty tektoniczne wystające z ziemi.

Z Thingvellir zrobimy sobie małą przerwę pry kraterze Kerid i udamy się na lunch do szklarni pomidorów Fridheimar, gdzie będziemy mogli do woli najeść się pomidorówki, spróbować pomidorowego piwa i zobaczyć, jak uprawia się pomidory na Islandii.

Następnie czeka nas spektakl podczas, którego Strokkur będzie wyrzucał z siebie wodę na wysokość 20-40 metrów.

Na końcu trasy odpoczniemy przy jednym z piękniejszych wodospadów Islandii zwanym „złotym wodospadem”-Gullfoss.

Po długim dniu przygód zabierzemy Was do jednego z najstarszych basenów geotermalnych czyli do Sekretnej Laguny.

A wisienką na torcie będzie kolacja w restauracji Efstidalur i najlepsze lody na wyspie.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Wyspy Vestmannaeyjar

Po śniadaniu udamy się na prom, którym dopłyniemy na wyspy, na których będziemy podglądać maskonury. Maskonury to symbol Islandii.

Ponadto wespniemy się na ciągle aktywny ciepły wulkan Eldfell, którego erupcja w 1973 roku zniszczyła prawie całą wyspę Heimaey.

Wybierzemy się także do Muzeum Eldheimar, żeby zobaczyć, jak tragiczne w skutki była ta historyczna erupcja wulkanu.

Dla chętnych możliwa będzie wizyta w sanktuarium wieloryba bieługi, który przybyły na Islandię z Szanghaju.

https://belugasanctuary.sealifetrust.org/en/visit-us/accessibility/

Czas wolny.

Prom powrotny.

Obiadokolacja.

DZIEŃ 5

Śniadanie.

Dziś będziemy odkrywać kolejne perełki południowej Islandii.

Czy wchodziłeś kiedyś za wodospad? Dziś uda nam się stanąć za 65 metrowym wodospadem Seljalandsfoss i zmoczyć całkowicie pod sąsiednim Gljúfrabúi, wodospadem ukrytym w niewielkim kanionie.

Według legendy Þrasi Þórólfsson, jeden z pierwszych wikingów, ukrył około roku 900 w jaskini za wodospadem skrzynię ze złotem, tym wodospadem był Skogafoss, który będzie kolejnym przystankiem na naszej mapie.

Dziś uda nam się jeszcze zobaczyć z bliska lodowiec Sólheimajökull, uciec przez niebezpiecznymi falami na czarnej plaży Reynisfara i podziwiać z góry widok na malownicze miasteczko Vik.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie.

Dziś czeka nas najdłuższy odcinek naszej wyprawy. Nasza droga będzie prowadzić przez Eldhraun– ogromne pole zastygłej lawy powstałe po erupcji wulkanu Laki w 1783 r.,

Następnie czeka nas niesamowite doświadczenie, bowiem będziemy dryfować między górami lodowymi na lagunie lodowcowej Jökulsárlón, jednym z najpiękniejszych miejsc na Islandii, obserwując wylegujące się na bryłach lodu foki, a po skończonym rejsie przespacerujemy się po Diamentowej Plaży, po której leżą rozrzucone bryły lodu, obmywane regularnie przez wody Atlantyku.

Nocleg w okolicy Laguny Lodowcowej

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie.

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Skaftfell i odbędziemy 3-godzinną wędrówkę po lodowcu!!!! Pójdziemy  śladami Jamesa Bonda i powędrujemy przez lodowiec wylotowy Vatnajökull, największy lodowiec Europy!

Na koniec dnia przejedziemy do wodospadu Svartifoss, otoczonego uformowanymi z lawy charakterystycznymi ciemnymi sześciobocznymi bazaltowymi kolumnami od których barwy pochodzi jego nazwa – Czarny Wodospad.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie.

Spacer głównymi ulicami Rejkiawiku. W planie mamy zobaczyć główne atrakcje Rejkawiku, czyli słynną salę koncertową Harpa. Wystający ponad Rejkiawiku kościół Hallgrimskirkja. Udamy się do Perlan, w którym będziemy mogli zobaczyć wystawę pod tytułem „Cuda Islandii’, wejść do lodowej jaskini, dowiedzieć się jak powstaje zorza polarna, a na koniec będziemy podziwiać niesamowitą panoramę Rejkiawiku.

Przejazd w kierunku lotniska. Oddanie samochodu do wypożyczalni. Wylot do Krakowa  (termin majowy) o godzinie 17:50, przylot do Krakowa 23:55.

Wylot z Katowic (termin czerwcowy) o godzinie 20:20. Przylot do Katowic następnego dnia o 2:20.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie:
1 nocleg w Rejkiawiku
5 noclegów w domku do dyspozycji tylko naszej grupy
1 nocleg w okolicach Laguny Lodowcowej
Transport po Islandii prywatnym samochodem 9- cio osobowym
Śniadania i obiadokolacje, które przygotujemy dla Ciebie.
2 obiadokolacje w lokalnych restauracjach
Ubezpieczenie (NNW, BP, KL)
Atrakcje zawarte w programie
Degustację lokalnych przysmaków
Lokalną przewodniczkę po Islandii Olę, która będzie z nami przez cały czas
Moją opiekę podczas całego pobytu
Pomoc w kupnie biletu lotniczego (bilet dodatkowo płatny)

OFERTA SKIEROWANA JEST DO BARDZO KAMERALNEJ GRUPY. ZABIERAMY TYLKO 7 OSÓB.

DLACZEGO WARTO POLECIEĆ ZE MNĄ NA ISLANDIĘ?:

 • weźmiesz udział w unikatowej wyprawie, a program który zrealizujemy  jest jedyny w swoim rodzaju, szczegółowo dopracowany z mieszkanką Islandii, naszą przewodniczką Olą
 • zobaczysz miejsca, których nie ma w żadnym przewodniku i nie znają nawet najbardziej wnikliwi turyści
 • usłysz od naszej przewodniczki Oli ciekawe historie o życiu na tej pięknej wyspie
 • nie będziesz musiał/a się martwić o wyżywienie, zakwaterowanie, transport - my o wszystko zadbamy, Ty musisz się tylko dobrze spakować (listę i wskazówki też prześlemy) i przyjechać na czas na lotnisko w Katowicach 😉
 • w mojej ofercie nie masz ukrytych kosztów, nie będziesz musiał/a dodatkowo płacić na miejscu (chyba, że za swoje prywatne wydatki)
 • doświadczysz piękna tej małej wyspy
 • będziesz wdychał/a najczystsze powietrze w Europie 😉
 • spędzisz czas w niezwykłym towarzystwie bardzo kameralnej grupy, uczestnicy moich wypraw to  fantastyczni, otwarci ludzie, uwielbiam z nimi podróżować. Bardzo rzadko pojawiają się poważne problemy, a jeśli takowe wystąpią, szybko je rozwiązujemy, tak, żeby była dobra atmosfera dla każdego podczas podróży
 • samemu/samej  nie zobaczysz i nie doświadczysz tego co my Ci oferujemy ! 😉

NASZA PRZEWODNICZKA OLA:

Ola, która poprowadzi tą wycieczkę mieszka na Islandii od ponad trzech lat. Kocha ją całym sercem i jest szczęśliwa, że może na niej mieszkać. Dzięki niej przeżyjemy więcej doświadczymy mocniej i na pewno zobaczymy miejsca, które nie są dostępne każdemu, nawet najbardziej wnikliwemu turyście. Z Olą zobaczymy nietuzinkowe miejsca, poznamy ciekawe historie, dowiemy się na pewno dużo o mieszkańcach i zapewne też turystach na Islandii :).
Wiemy, że to będzie wyjątkowa wyprawa życia!
Wskakuj do nas na pokład i leć z nami do Islandii!

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI LUB CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ. SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ:

Zadzwoń:

Justyna Wiśniewska

tel.: 691838899

lub napisz dwie wiadomość:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat/tytuł wyjazdu

  Treść wiadomości

  [recaptcha]